Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-09-16 12:48:30

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Router wrt54g + Tomato lub OpenWRT

Witam.
Mam nienowy ale sprawny router wrt54g chcialbym go flashowac na Tomato lub OpenWRT.
Wiem, ze jest ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia, dlatego zwracam sie do Was o wsparcie w celu unikniecia bledu.
Krotko mowiac, jak to dobrze zrobic?
Przy okazji zastanawiam sie czy mozna zainstalowac i skonfigurowac iptables na takim routerze?

Znalazlem taki tutorial:  http://www.pomagam.net/art.php?26
                                     http://adeolasiwoku.blogspot.ie/2015/03/how-to-upgr … t54gglgs.html
Mam nadzieje, ze bedzie dobry.

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2016-09-16 18:06:29)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#2  2016-09-16 20:34:41

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Router wrt54g + Tomato lub OpenWRT

osobiście posiadam wrt54gl i nie ma problemu z wgraniem tomato. Polecam, dla mie tomato ma wszystko co potrzeba.

Offline

 

#3  2016-09-16 21:11:57

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Router wrt54g + Tomato lub OpenWRT

openwrt spokojnie wejdzie i to nawet cc ale jak to jest wersja 'L' z 16mb ramu to zapomnij o gui za mało ramu, luci odpalić odpali ale będzie muliło strasznie, także lepiej wyłączyć i po ssh wszystko pokonfigurować
PS. trunk jest domyślnie bez luci i też spokojnie wchodzi na ten model

Ostatnio edytowany przez hi (2016-09-16 21:13:32)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#4  2016-09-17 11:58:38

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: Router wrt54g + Tomato lub OpenWRT

W niedziele jade "z tematem"
Flashowaliscie tak jak powyzsze linki podaja?
Jakis sprawdzony tutek, zeby nie zniszczyc zabytku?
Jak skonfigurowac? lub jakie oprogramowanie dolozyc? (https://itsecureadmin.com/wiki/index.php/Setup_a_Ho … sing_IPTables) zeby router nie byl " za bardzo samodzielny " (;-)

Ostatnio edytowany przez Novi-cjusz (2016-09-17 12:02:12)


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

#5  2016-09-17 13:17:19

  Bitels - Użytkownik

Bitels
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-10-31

Re: Router wrt54g + Tomato lub OpenWRT

Szczerze to ja poprostu użyłem do tomato narzędzia aktualizującego z stockowej wersji oprogramowania. Z openwrt się nie bawiłem i nie pomogę w tym temacie.

Offline

 

#6  2016-09-17 17:33:39

  hi - Zbanowany

hi
Zbanowany
Zarejestrowany: 2016-03-24

Re: Router wrt54g + Tomato lub OpenWRT

flashujesz standardowo podpinasz ruter po kablu na sztywnej adresacji, ustawiasz go w tryb awaryjny resetem 30/30/30 i po tftp wrzucasz obraz openwrt jak masz tam oryginalne firmware linksysa to też przez webinterfejs powinno wejśći openwrt ale bezpieczniej i wygodniej po prostu wgrać obraz przez tftp. Co do konfiguracji to polecam wiki openwrt i eko.one.pl tam wszystko znajdziesz

Ostatnio edytowany przez hi (2016-09-17 17:37:58)


"Są drogi, którymi nie należy podążać, armie, których nie należy atakować, fortece, których nie należy oblegać, terytoria, o które nie należy walczyć, zarządzenia, których nie należy wykonywać" Sun Tzu

Offline

 

#7  2016-09-17 19:06:27

  Novi-cjusz - Użytkownik

Novi-cjusz
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-03-05

Re: Router wrt54g + Tomato lub OpenWRT

Podziekowania za dobre rady


------------------------------------------------------------------------------------
"Inveniam viam aut faciam" : I will either find a way, or I shall make one
"Złoto to pieniądz królów, srebro to pieniądz dżentelmenów, barter to pieniądz chłopów ale dług to pieniądz niewolników."

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)