Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-04-19 17:40:01

  ghost25 - Użytkownik

ghost25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-04-13

Wykonywanie funkcji PHP w JavaScript

Mam grę w HTML5 z frameworkiem Phaser i wewnątrz tej gry (wewnątrz pliku main.js) chcę wywołać funkcję php, która znajduje się oczywiście w osobnym pliku. Funkcja przyjmuje argument i zwraca wartość. Jak to zrobić?


http://i.imgur.com/fyAZ9.gif

Offline

 

#2  2016-04-19 23:52:36

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Wykonywanie funkcji PHP w JavaScript

Twoja cała egzystencja na forum nadaje się do działu humor....

To po kolei:
1. Kod PHP wykonuje interpreter PHP
2. Kod JSa wykonuje silnik js np. V8 by Google
3. Jest jedna sensowną implementacja PHP napisana w C

Wniosek 1 - nie wywołasz funkcji PHP za pomocą javascripta bo nie masz interpretera PHP w JS

Możesz stworzyc taki interpretera ale:
1. Nie masz pojęcia o webapkach
2. Nie masz pojęcia o językach programowania

Wniosek 2 - nie stworzysz więc takiego interpretera

Jak się komunikujesz z łordpresem to w po wpisaniu w przeglądarce adresu robi się magią która umie używać PHP
1. Coś odpala tego PHP
2. Coś podaje wyniki z PHP

Wniosek 3 - może da się wykorzystać tę magię

Stronę możesz zapisać na dysku
1. Możesz ją podejrzeć w notatniku
2. Tam jest w środku tekst w pliku

Wniosek 4 - może napisać plik PHP z funkcją i go uruchamiać przez magię łordpresową
1. W Javascripta mogę brać tekst
2. Mogę ten tekst przerabiać
3. Mogę go brać do zmiennej

Ale jak do magii wysłać argument?
Wykorzystać formularze

Proszę cię zrób dowolny kurs PHP, javascriptu i postaw serwer u siebie na komputerze, jak się tego nauczysz i napiszesz cokolwiek to zabierz się za takie cuda jak robisz, bo jak na razie twoje problemy poruszane na forum świadczą tylko o twoim lenistwie i cholernej alergii na edukację, jakieś hakierskie distra, hakierskie problemy, które tak na prawdę świadczą o tym że nie potrafisz praktycznie nic a bierzesz się za problemy które są znane, dawno rozwiązane, świetnie opisane (wystarczy znać podstawy angielskiego i obsługi tłumacza), co chwila zabierasz się za inne rzeczy, 8 for internetowych, 5 gier, "włamy" i anonimowe forum w torach, a przy tym twoja tożsamość jest łatwa do znalezienia nawet dla ludzi z forum że szkołą do której chodzisz włącznie

Także albo skup się na czymś i naucz tego dobrze, albo doucz się choć skrawka teorii bo jak na razie błaźnisz się tym hakierowaniem i cała ta "wesoła twórczość nadaje się do humoru"

I nie, nie uważam, że powinienes rezygnowac z IT, ale naucz się najpierw korzystać ze źródeł i zdobądz choć jakiś drobny fundament wiedzy na temat technologii jaką chcesz wykorzystać -choćby z polskiej Wikipedii, żeby nie tworzyć takiego czegoś jak tu - nie da się uruchomić kodu phpowego w javascripcie (znaczy da się, ale nie ma takiego interpretera na ten moment) ale można dostać wynik z z PHP uruchamiając go na jakimś serwerze i komunikując się z nim jak że stroną.

I tak samo będzie nie tylko z PHP ale też z każdym innym językiem który nie jest interpretowany w javascriptowym silniku bo to jest niemożliwe, musi byc interpretera języka i jakiś interfejs - w tym wypadku JS interpretowany jest w przeglądarce, PHP na serwerze z PHP a interfejsem czyli kanałem komunikacyjnym jest protokół http

Najlepiej jakbys w tym miejscu douczył się co to jest REST_API i jak je się tworzy oraz używa, co to POST i GET- tu nie ma drogi na skróty

Pozdro


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#3  2016-04-20 17:00:17

  ghost25 - Użytkownik

ghost25
Użytkownik
Zarejestrowany: 2015-04-13

Re: Wykonywanie funkcji PHP w JavaScript

thomsson, widzę że moja obecność tutaj ci niezwykle przeszkadza? Cały czas się uczę IT, możesz masz rację że za szybko zmieniam dziedziny którymi się zajmuje, np. jak zacząłem się uczyć C++ to przeczytałem kurs z samymi podstawami, ogarnąłem co tam było i teraz nagle zająłem się Pythonem i językami webowymi. Tutaj nie uczę się z konkretnego kursu tylko po prostu stawiam sobie za cel napisanie jakiejś aplikacji i znajduje w internecie gotowe fragmenty kodu które akurat są mi potrzebne, modyfikuję je na zasadzie zmieniam coś tam i sprawdzam co się stanie, i z tego składam aplikacje. Dlaczego tak robię? Po przeczytaniu tego kursu C++ nie umiem nic poza pisaniem prostych konsolowych programów z użyciem pętli, warunków, operacji na liczbach i tekście, a zajęło mi to parę tygodni, więc uznałem tą metodę nauki za mało skuteczną i zbyt czasochłonną. Wogóle z językami webowymi zacząłem tak, że ktoś z klasy powiedział: Fajnie by było zrobić przeróbkę Flappy Birda i podstawić za ptaka twarz kolegi z klasy. No to ja się za to zabrałem, znalazłem jakiś tutorial jak napisać zrobić przeróbkę Flappy Birda w HTML5 z Phaserem, zrobiłem tą grę, wrzuciłem na serwer i teraz dodaję do niej nowe funkcje. Z tym PHP konkretnie potrzebne mi to jest po to, żeby przechowywać na serwerze rekordy graczy w plikach txt, bo wiem że PHP umożliwia zapis i odczyt pików po stronie serwera. Więc jeżeli zna ktoś inny sposób żeby zapisywać i odczytywać z plików tekstowych na serwerze to wcale nie musi być PHP. A co do mojej anonimowości lub jej braku: rzeczywiście, na DUG-a wchodzę bezpośrednio, bez Tora ani VPNa, więc używanie tego samego nicka w Torze i w clearnecie to był zły pomysł, ale ponad rok temu kiedy wymyśliłem sobie nicka miałem jeszcze dużo mniejszą wiedzę. Chyba czas zmienić tożsamość w Torze. Zresztą i tak ostatnio przez własną nieuwagę straciłem klucz GPG, więc stare konto na Torepublic nd stracone, trzeba założyć nowe, już pod nowym nickiem i nieco bardziej uważać co piszę, bo ludzie mnie przestają poważnie traktować.

Ostatnio edytowany przez ghost25 (2016-04-20 17:15:50)


http://i.imgur.com/fyAZ9.gif

Offline

 

#4  2016-04-20 18:15:31

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Wykonywanie funkcji PHP w JavaScript

Przeszkadzasz, nie przeszkadzasz, chyba po prostu odwykłem od tego sposobu pracy, i jak coś robię to raczej skupiam się na realnych zadaniach z możliwością spieniężenia, no już na tyle znam ten światek że umiem się w nim poruszać, i to chyba jest jak z grami, że doświadczeni nie lubią nowych na serwerze

W każdym razie, żeby zrobić to co chcesz wystarczy funkcja w PHP na serwerze i jedno zapytanie które będzie wysyłać formularz z JSa (XHR Ogarnij, https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Guide/ … gh_JavaScript)

Resszta już może być robiona klasycznym POSTem albo GETem, a to raczej w PHP odczytasz na luzie


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#5  2016-04-20 19:13:41

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Wykonywanie funkcji PHP w JavaScript

a ja tak wracając do tematu: co takiego jest w tej funkcji php czego nie potrafi javascript?


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#6  2016-04-20 22:50:42

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: Wykonywanie funkcji PHP w JavaScript

ethanak napisał(-a):

a ja tak wracając do tematu: co takiego jest w tej funkcji php czego nie potrafi javascript?

Zapamiętywać wyników graczy na serwerze


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)