Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2016-03-17 19:55:37

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

IceWM skóty klawiszowe

Cześć.

Staram się podpiąć skrót klawiszowy (jaki kolwiek) do regulacji jasności. Komenda xbacklight -inc 10 działa z prawami usera i jest ok, Natomiast jak edytuję /usr/share/icewm/keys i używam już istniejącego skrótu (Ctrl+Alt+t) i tak nie działa zjaśnianie ... Restartowałem icewm, oraz cały system. Co może być nie tak, że nadal na Ctrl+Alt+t uruchamia się xterm (stary skrót). Liczę raz kolejny na waszą pomoc i z góry dziękuję.

Offline

 

#2  2016-03-19 10:16:34

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Re: IceWM skóty klawiszowe

Ok, jednak rozwiązałem problem. Kwestią było,  że moje ustawienia przesłaniał plik ~./icemw/keys. Gdy zmodyfikowałem plik usera wszystko śmiga. Mam tylko jeden problem - jak przechwycić klawisz Fn ?? Czytałem, że nie jest on widoczny dla X11 tylko dla BIOSU - prawda li to ? Dodatkowo mam problem. Stawiam na jednym komputerze od nowa system, bo już niezły bajzel tam się zrobił (pierwszy od xx lat komputer jako poligon gdy znow uczylem sie linuksa). Zainstalowalem minimalnego Debiana z netinstal, domontowałem xorga, wywaliłem systemd i wstawiłem sysvinit, zainstalowałem sterowniki, zainstalowałem icewm, teraz walcze z ekranem. Właśnie chciałem zdefiniować skróty klawiszowe w icewm do komendy xbacklight -inc 5 / xbacklight -dec 5. Jest to po prostu oskryptowanie programu. Kiedyś tak chciałem zrobić w NC10 ale daliscie mi inne rozwiazanie jako lepsze. W zasadzie dlaczego inne "wbudowane" w środowiska czy całe programy ( demony ) rozwiązania sa lepsze od używania xbacklight ?? W końcu xbacklight po coś powstało ??

Rozumiem, że na pewno to powoduje, że regulacja działa tylko w icewm. Czy mogę zdefiniowac jakieś globalne skróty, żeby np. zanim icewm się załaduje to żeby działało ?? Czy można zdefiniować takie skróty które działają nawet bez x11 jak mamy tylko powłokę ??

Może to inny temat ale też się wiąże. Generalnie każdystam z tego laptopa z wieloma różnymi monitorami. Żeby się wyżyć,pod względem odnowienia wiedzy o skryptach, regexach, awk etc. piszę skrypt wykrywający zmianę podłączenia monitora i używajac xrandr zmieniając ustawienia ekranów. Włączam ten skrypt na razie w wersji ustawiajacej zapamiętane ustawienie, w skrypcie startup icewm. Pytanie, co sądzicie o takim rozwiązaniu, jak jest lepsze to dlaczego ?? Dodatkowo się zastanawiam jak uruchomić ten skrypt wcześniej niż icewm, żeby już przy logowaniu w xdm, ustawiły sie prawidłowo ekrany ?? ( obecnie mam klony o takiej samej rozdzielczości).

Dzięki za opinie i pomoc ! Mam nadzieję, na ciekawą dyskusje.

Offline

 

#3  2016-03-19 11:25:30

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: IceWM skóty klawiszowe

nie sadze input-keyboard jest czescia xorga poza tym wszystkie nazwy programow do konfiguracji skrótów klawiszowych i pliki konfiguracyjne maja w nazwie "x"

ps: ctrl+alt+F1/F7 dzialaja.

Ostatnio edytowany przez pink (2016-03-19 11:27:45)


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)