Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-25 19:38:17

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Zapomniane hasło na Wxp

Otórz do napisania tego postu zachęcił mnie post o zapomnieniu hasła  administratora http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=2928&highlight=has%B3o i tak sobie pomyslałem a jak to sie ma do Xp ,a że posiadam postanowiłem sprawdzic :) Z góry napisze że nie propaguje crakerstwa  i ze nie odpowiadam za rzeczy zrobione w tym opisie itd wszytsko robicie na swa odpowiedzialność. A więc uzyskanie zapomnianego hasła w Wxp jest mozliwe i po poszukiwaniach na necie łatwym i skutecznym sposobem okazał sie  program chntpw napisany przez  Nordahl-Hagena. Na stronie domowej znajduja sie  pliki następujące:
bd050303.zip (~1.1MB) - Obraz do bootowania z dyskietki
sc050303.zip (~1.4MB) - sterowniki SCSI 
cd050303.zip (~3MB) - Obraz do bootowania z CD
Ja zaintersowałem sie obrazem do dyskietki. Więc przygotowałem sobie dyskietke , rozpakowałem w jednym katalogu archiwum bd050303.zip i z lini polecen zrobiłem dyskietke w następujacy sposób:
Windows:
Rozpakowałem  archiwum na C w jednym katalogu np bd0503 i w tym katalogu uruchomiłem program rawrite2.exe i stworzona została dyskietka  bootujaca.
Linunx:
W konsoli   tez w  katalogu   w którym rozpakowalismy archiwum wydajemy polecenie:

Kod:

dd if=bd050303.bin of=/dev/fd0 bs=18k

Z tak stworzona dyskietką uruchamiamy ponownie komputer pamietając by bootował się z dyskietki. Uruchamia nam sie komputer i ładuje sie Linux :)
Po załadowaniu  mamy pierwsze pytanie o wybór dysku gdzie zainstalowny jest Win. Domyslnie jest podany więc [enter] i montuje nam sie system plikow.
Drugie pytanie jest o ścieżke dostępu do rejestru która tez jest podana domyslnie ( c:/windows/system32/config w Xp ) [enter]
Kolejne to wykrywanie rejestru odpowiedniego za przechowywanie hasła. Potwierdzamy wybór czyli wartość 1 Password reset [sam system registry] [enter]
Teraz mamy chntpw Main Interactive Menu i wybieramy 1 czyli Edit user data and passwords.
Program wyswietla nazwy uzytkowników. Wpisujemy interesujaca nas nazwe uzytkownika i naciskamy [enter] Możemy wyczyscic licznik logowań teraz lecz nie to nas interesuje  czyli zaprzeczamy. Pojawia nam sie

Kod:

 Please enter new password:

Mozemy wpisac tutaj nowe hasło lub  * która oznacza puste hasło. Jeśli nie wpiszemy nic hasło nie zostanie zmienione.
Ponowne pytanie czy chcemy zmienic hasło

Kod:

Do you really wish to change it? (y/n) [n] y
Changed!

Naciskamy ! a pózniej  q  gdy pojawia nam się

Kod:

About to write file(s) back! Do it? [n] : y

na pytanie :

Kod:

You can try again if it somehow failed, or you selected wrong
New run? [n] :

odpowiadamy przeczaco poczym  konczymy prace exit lub poprzez nacisniecie alt+ctrl+del  uruchamia się ponownie komputer bootuje nam sie windows. Czekamy aż sprawdzi integralność danych programem CHKDSK i znów restart. Po ponownym  uruchominiu  Windowsa konto którego zmieniliśmy hasło ma teraz  puste hasło lub to które podalismy.
Mam nadziej że komuś to pomoze  gdy zapomni hasła  np administratora które jest rzadko używane i nie bedzie musiał posuwać się do drastycznych środków czyli usuwania sytemu. 
Pozdrawiam :)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#2  2006-03-25 20:15:40

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Zapomniane hasło na Wxp

oto jak "cięzko" jest się włamać do kompa.. z tego wybika że wystarczy jakiś byle jaki trojan typu netbus edytor rejestrów i już można się włamać do windy... Chwała niech będzie Gates`owi ..... lol.... hahahahaha!! :P

Offline

 

#3  2006-03-25 20:44:21

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Zapomniane hasło na Wxp

Jeżeli tak łątwo to padaj spsoba na wjazd z netu bez podsylania trojanół tylko poprostu wchodzisz.


Pozdrawiam

Offline

 

#4  2006-03-25 20:57:57

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Zapomniane hasło na Wxp

exploity...

Offline

 

#5  2006-03-25 21:16:30

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Zapomniane hasło na Wxp

Moim zdaniem z Tego nic nie wynika "że wystarczy" a z tego co wnioskujesz to i  do linux  jest łatwo sie włamac bo przeciez tez sa sposoby które zostały podane np w reference.pl .... zreszta ten post nie jest o włamywaniu, a o poradzeniu sobie z problemem kiedy zapomnieliśmy hasło do konta i w takim celu został on stworzony.


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#6  2006-03-25 21:16:47

  MG_Peter - Członek DUG

MG_Peter
Członek DUG
Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2005-07-29

Re: Zapomniane hasło na Wxp

sposobów jest kilka : - ]
wystarczy poczytać co nieco na phrack (i wielu temu podobnych serwisach) i ogólnie się znać na systemach.

Cóż patrzac okiem "hakera", dalej zwanego crackerem - włam na maszynę windowsową jest 100x łatwiejszy niż na linuxową.

Windows ma o wiele więcej drastycznych błędów w kodzie. To wystarcza...

Ale nie sądzę, żeby znaleźli się chętni pisania HOWTO ;]

Offline

 

#7  2006-03-25 21:47:52

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Zapomniane hasło na Wxp

jak ty taki obcykany to może dasz mi na PW jakiś tutor swojej prosukcji? jakiś typu "od bill`a gates`a do hakera (czyt. od samciarza do geniusza) :)

Offline

 

#8  2006-03-25 21:48:40

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Zapomniane hasło na Wxp

No to dodam ze widows bez uruchomionych usług serwerowych.


Pozdrawiam

Offline

 

#9  2006-03-26 16:56:31

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Zapomniane hasło na Wxp

Lite-on mozesz ne pisac bezsensownych postow

Offline

 

#10  2006-05-22 13:29:38

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Re: Zapomniane hasło na Wxp

Juz nie wspomne o ogulnodostepnym CD Microshitu - serwisowy ERD Commander :)  duuurzo potrafi :P


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - OMamo

Offline

 

#11  2006-05-23 11:55:29

  qluk - Pan inż. Cyc

qluk
Pan inż. Cyc
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2006-05-22

Re: Zapomniane hasło na Wxp

Nie wiem czy czytaliscie ze zrozumieniem TO JEST PROCEDURA KTORA DZIALA GDY MACE FIZYCZNY DOSTEP do komputera. Podobnie mozna zrobic z linuksem i bez uzywania jakiejs specjalnej "dystrybucji" z algorytmami do kodowania hasel - wystarczy jakikolwkiek LiveCD ( byle by odslugiwal typ partycji ).

Taaaaa, moze i sa exploity i inne, ale nie wejdziesz po sieci do kompa ktory stanowi "czarna dziure" - tak wyglada moj Windows - a moze wygladal bo dysk na ktorym jest zaczol male strajki i dal bezpieczenstwa narazie zostal odpiety :]

Swoja droga coi za wielki "HACKER" ktory potrzebuje tutoriale? Dla mnie tacy ludzie sa ... az brak slow. Zero wiedzy, moze tylko czasem umiejetnosc czytania ze zrozumieniem.

BTW: Jest sposob na zmiane algorytmu szyfrownaia ( i nie tylko, rejestr tezx mozna dobrze zabezpieczyc ;) ) w Windowsie i wtedy ten progrm staje sie bezuzyteczny.

Offline

 

#12  2006-05-25 01:09:35

  kuchar - Użytkownik

kuchar
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-16
Serwis

Re: Zapomniane hasło na Wxp

jezeli ma sie dostep do konta administratora w winxp wystarczy w konsoli wpisac bodajze

Kod:

net user nazwa_usera haslo

i haslo dowolnego usera mamy zmienione na takie jak chcemy :)
a ze domyslnie kazde konto pod xp to konto admina wiec mozna komus zrobic niezly kawal :D


Linux Registered User # 406343

Routing protocols enable routers to route routed protocols :)

Offline

 

#13  2006-05-25 08:22:00

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Zapomniane hasło na Wxp

Kod:

jezeli ma sie dostep do konta administratora w winxp wystarczy w konsoli wpisac bodajze 

Kuchar a wiesz o tym że jeśli mamy dostęp do konta root w linuxie to wystarczy skorzystac z polecenia passwd ??? :D:D:D:D:D
Jezzzo  człowieku o czym ty piszesz
a to to juz jest niezły kawał :

Kod:

a ze domyslnie kazde konto pod xp to konto admina

ech
nie mogłem sie opanować poprostu ale od rana rozłozyłeś mnie na łopatki. Poprostu wielki ROTFL  :):):)


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#14  2006-05-25 09:37:45

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Zapomniane hasło na Wxp

Załozeniem tego postu przyswiecał mi cel pomocy ludzia którzy zapomnieli hasła do XP (zdarza sie niestety zapomniec hasła kiedy sie długo nie korzysta z systemu) , a nie zakładac kolejny temat o "hackerstwie" i psioczeniu na windowsa. Takie dyskusje uwazam za jałowe i bezsensu. Długo sie zastanawiałem czy ten temat zakładac ale sie zdecydowałem i napisałem. Widać temat nie wniósł za wiele na forum dlatego prosba do moderatora prosze o skasowanie całego tematu, ponieważ stał się on tematem jaki ostatnio znów załuwazyłem na forum  o tym jak to mozna sobie pouzywać na forum na temat innego systemu. Żaden system nie jest doskonały , jeden jest lepszy w administracji  systemami inny w rozrywkach multimedialnych itd.
Dlatego prośba dla moderatorów jeśli uważaja tak jak ja ,że temat  jest bezsenu i dyskusja odbiega od tematu, o skasowanie  go w całosci ewentualnie o zmaknięcie.
Pozdrawiam


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#15  2006-05-25 11:03:54

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Zapomniane hasło na Wxp

Dobra, zamknięty


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)