Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2006-05-20 14:32:01

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: nagrywarka dvd

Ktoś ma jeszcze jakieś sensowne suestie?


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#27  2006-05-20 18:26:12

  rychu - elektryk dyżurny

rychu
elektryk dyżurny
Skąd: gdańsk/kalmar
Zarejestrowany: 2004-12-28

Re: nagrywarka dvd

moja kobieta ma w kompie cdrw i dvdrw marki SONY, ale oba okazują się mieć kości LITEONa w środku :P podobno SONY bardzo często tak robi.

no i mój PHILIPS 824k/40 to tak naprawdę jakiś tam BENQ :(


linux regd. user #248790

Offline

 

#28  2006-05-21 09:30:27

  coby6 - Członek DUG

coby6
Członek DUG
Skąd: Brzeg
Zarejestrowany: 2005-10-23

Re: nagrywarka dvd

Ja pracuje w sklepie komputerowym i wiem z doświadczenia że od ponad roku firma lite-on , z jakościa nie wiele ma wspulnego . W ciągu ostatnich miesięcy zdażają się conajmniej 2 sztuki tygodniowo  tych nagrywarek które wędrują na serwis ; z LG nie ma tego problemu  zdażają   się owszem dwa ,  trzy  na miesiąc przypadki gdy nagrywarka musi iść na serwis .

Co do sony , to sprzęt jest od liteona a naklejka od sony , choć po ostatnich wyczynach jakosciowych liteona , sony podjeło wspułprace z Benq  ,swego czasu nawet nagrywarki fimy Teak bazowały na liteonach . Samo Benq produkuje napędy optyczne dla Philipsa , Plextora ! , Hp i paru innych odbiorców.


<............>

Offline

 

#29  2006-05-21 14:46:04

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: nagrywarka dvd

coby6 jaką nagrywarke byś mi osobiście polecił jak już napisałem wcześniej zależy mi na:

bardzo dobrej korekcji błędów
możliwości kopiowania zabezpieczonych płyt
możliwości zmiany biosu bez pomocy windows (to można pominąć)

Oczywiście poprawny zapis płyt też jest dla mnie ważny ale to chyba oczywiste.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#30  2006-05-22 10:06:28

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: nagrywarka dvd

A więc tak przeczytałem mnóstwo testów związanych z nagrywarkami dvd niestety nie dowiedziałem się niczego szczególnego oprócz tego iż nie znajde napędu idealnego dlatego tez zastanawiam się nad firmą PIONEER (interesują mnie modele 110 lub też 111) niestety korekcja błędów tam kuleje za to zapis płytek jest fantastyczny.

Co sądzicie o tej marce czy napędy tej firmy działają jak trzeba pod kontrolą linuksa?

Pomóżcie jeśli możecie... wszelkie wrażenia z działania waszego DVD-RW będą mile widziane.


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

#31  2006-05-22 15:17:52

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: nagrywarka dvd

Ja mam NEC 3500 AG 1,5 roku i wszytsko gra chociaz jeszcze nigdy nie nagrywalem na DVD :] same CD tylko od czasu do czasu.
Moj komentarz chyba Ci nie pomoże.
Mam z nią nastepujacego problema: nie chce mi bootować wszytskich płyt, mialem problem ze zbootowaniem firmowego przyslanego ubuntu oraz debiana 64bitowego :/ poprostu sie nie bootowała plytka :-/


Pozdrawiam

Offline

 

#32  2006-05-22 15:46:25

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: nagrywarka dvd

Ja mam NEC 3500 AG 1,5 roku i wszytsko gra chociaz jeszcze nigdy nie nagrywalem na DVD :] same CD tylko od czasu do czasu.
Moj komentarz chyba Ci nie pomoże.
Mam z nią nastepujacego problema: nie chce mi bootować wszytskich płyt, mialem problem ze zbootowaniem firmowego przyslanego ubuntu oraz debiana 64bitowego :/ poprostu sie nie bootowała plytka :-/

Ciekawe, mam taki sam model, mnie bootuje to wszystko, może nie chodzi o napęd tylko o coś innego. Natomiast spotykałem się z liteonami, które nie chciały bootaować z płyt CD-RW i DVD-RW.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#33  2006-05-22 17:15:28

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: nagrywarka dvd

To chyba jednak wina cdromu gdzuż zmieniłem płyte główną i nadal jest to samo. Jedyny sposobna zbootowanie tekiej plty to zrobic odpowiedni katalog na dysku władować do niego przekopiowany z plyty plik initrd.gz oraz vmlinuz wyedytowac plik menu.lst gruba tak aby dać namiar na ten katalog  i dopiero wtedy plytka raczy zaskoczyć :-/ Lipa.


Pozdrawiam

Offline

 

#34  2006-05-22 18:45:13

  coby6 - Członek DUG

coby6
Członek DUG
Skąd: Brzeg
Zarejestrowany: 2005-10-23

Re: nagrywarka dvd

Ja mogę śmiało  każdemu polecić nagrywarki dvd Lg . Świetny odczyt , dobry zapis  , wzorowe działanie pod linem .


<............>

Offline

 

#35  2006-05-23 14:56:10

  Paciocha - Użytkownik

Paciocha
Użytkownik
Skąd: z ulicy Ogrodowej
Zarejestrowany: 2004-05-08

Re: nagrywarka dvd

Gdzies tam ktoś wspominał że producent za darmo udostępnia nowe Firmware - a który tego nie robi? Ba teraz łatwość przerobienia takiej se nagrywaczki na lepsza wymaga odrobiny czytania ;P a co ciekawsze alternatywne bios też są - i powiem nawet że lepsze od tych "markowych". Co do producentów...heh... wszystkie dobre i we wszystkich sie trafi bubel, jakas trafna seria itp. Jedyne co moge powiedzieć z doswiadczenia to Plex.. LG(ostatnio sie bardzo poprawili)... NEC. Lite-złom miał zajebiste cd-rw a zwłaszcza do audio, ale na 10 sztuk DVD 9 wcześniej czy póżniej (mam na myśli miesiąc może cztery) ulegnie awarii albo zacznie masowo paścić płyty.


No i nic nie zadekowaliśmy
Asus EeePC 1000H
analfabetyzm wsteczny
"Strzępy zbłąkanych wspomnień scementowanych śmiercią" - OMamo

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)