Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-10-27 10:45:29

  bonus - Użytkownik

bonus
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-11-12

Montowanie LVMa o tym samym UUID

Na Xenserver padła mi maszyna z Centos'em 6 komunikat po restarcie coś w stylu kernel panic coś tam init coś tam (wiem powinienem wpisać dokładnie ale już nie mogę tego wygenerować).
Przywróciłem maszynę do stanu wcześniejszego z pliku xva lecz nie exportowałem nigdzie logów z tej maszyny co padła. Chciałem podpiąć dysk LVM z varem padniętej maszyny by tak z ciekawości spojrzeć co w logach piszczało. Lecz po podpięciu pvdisplay ostrzega po podpięciu tego dysku:

Kod:

Found duplicate PV aUtyi4XGjv7hyc24DHrz58051Fl4AvS3: using /dev/xvdc1 not /dev/xvdb1

Dyskiem faktycznym var'a jest /dev/xvdb1, a ten który próbuję podpiąć /dev/xvdc1. Czy mogę jakoś podpiąć ten dysk lv?

Offline

 

#2  2015-10-28 22:28:27

  enether - wiecznie niewyspany

enether
wiecznie niewyspany
Zarejestrowany: 2012-05-01

Re: Montowanie LVMa o tym samym UUID

Próbowałeś wygenerować nowy UUID przy użyciu pvchange?

Fragment z man'a:

-u, --uuid
              Generate new random UUID for specified physical volumes.

PS. Zakładam że w razie czego masz backup wolumenu na którym będziesz próbował bądź nie jest on specjalnie istotny, co? :>

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)