Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-09-12 17:37:43

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Pisanie postów na forum w Markdown

Markdown jest de facto standardowym językiem do tworzenia treści w Internecie. Korzystają z niego wszyscy — GitHub, BitBucket, StackExchange, reddit, portal DUG — oprócz forum DUG.

Z myślą o użytkownikach forum którym przejadł się przestarzały zestaw znaczników BBCode powstał UserJS umożliwiający pisanie postów w Markdownie.

Skrypt został sprawdzony w Chromium (działa out of the box - przeciągnij plik na stronę chrome://extensions), Firefoksie (zainstaluj Greasemonkey; także w xul-ext-greasemonkey) oraz Midori (włącz wtyczkę Dodatki użytkownika i skopiuj plik do ~/.local/share/midori/scripts/). Pewnie działa też na innych przeglądarkach obsługujących skrypty użytkownika, chociaż te 3 obejmują jakieś 99% użytkowników forum.

UserJS podpina się pod zdarzenie submit formularza i zastępuje zawartość elementu <textarea> treścią przepuszczoną przez konwerter Markdown → BBCode. Dzięki temu tekst na stronie może zawierać znaczniki Markdown, ale serwer będzie widział tylko i wyłącznie BBCode.

Ze skryptu korzystam u siebie od kilku dni i wydaje się działać w porządku, ale nie mogę wykluczyć błędów w przypadkach granicznych. Można je zgłaszać tutaj albo na stronie projektu (link niżej). Z tego powodu po włączeniu skryptu polecam klikanie przycisku Podgląd i weryfikację czy treść posta, po przetworzeniu przez serwer, jest zgodna z tym, co chcieliśmy uzyskać.

Kod źródłowy jest do znalezienia na GitHubie oraz BitBuckecie.

Offline

 

#2  2015-09-12 22:06:56

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Pisanie postów na forum w Markdown

Ileż razy pisałem na forum w Markdown. :D

Dzięki.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)