Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-06-28 11:15:24

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

[SOLVED] Konfiguracja serwera git oraz klientów.

Cześć.

  Postawiłem na serwerze git'a. Zainicjowałem repozytorium z opcją --bare. Dodałem do znanych kluczy ssh klucz jednego usera. User zrobił katalog na dysku i zainicjował repozytorium. Dodał wygenerowany klucz do ssh-agenta. Dodał zdalne repozytorium. Zacommitował zmiany  i chce pusznąć na zdalne repo ale dostaje dzwona w postaci :

Kod:

fatal: 'jakies_repo'' does not appear to be a git repository
fatal: Could not read from remote repository.

Please make sure you have the correct access rights
and the repository exists.

Coś czuje, że nadal mój user nie może dostać się do zdalnego serwera - pytanie dlaczego tak może się dziać ? Możecie podpowiedzieć, gdzie szukać problemu bo kończą się mi pomysły. Dzięki za pomoc.

Ostatnio edytowany przez lukas.gab (2015-06-28 12:12:18)

Offline

 

#2  2015-06-28 12:11:04

  lukas.gab - Użytkownik

lukas.gab
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-02-27

Re: [SOLVED] Konfiguracja serwera git oraz klientów.

Ok, problemem nie była autoryzacja serwera, a ścieżka do repo. W momencie jak dodaje repo  jako remote, git nie sprawdza, czy isntieje etc. etc. Dzieje sie to dopiero przy puszowaniu. Na serwerze katalog z repo różnymi był na  /home/git/git/<repo>  , a ja jak dodałem remote to dałem /home/gi/<repo>. Gdy sie zorientowałem, zmiana w .git/config ścieżek pomogła. Podobno te błędy są bardzo ogólne i wspólne do wielu problemów, niemniej warto sprawdzać ściezki ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)