Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-01-29 11:42:34

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

EMET: dodatkowa ochrona systemu Windows.

Serwus. Mam jedno, krótkie pytanie: czy ktoś z Was korzysta/ł z aplikacji EMET? W telegraficznym skrócie, jest to program, który pomaga podnieść poprzeczkę przed napastnikami próbującymi uzyskać dostęp do naszego komputera. EMET wykorzystuje kilka dodatkowych mechanizmów bezpieczeństwa, takich jak np. DEP (Dynamic Data Execution Prevention), SEHOP (Structure Exception Handler Overwrite Protection ), ASLR (Mandatory Address Space Layout Randomization), czy Heap Spray Allocation. Wyposażony jest ponadto w funkcje konfiguracji zabezpieczeń dla każdego z procesów i aplikacji. Ze względu na fakt złamania zabezpieczeń wersji 4.x, zalecane jest korzystanie z wydania oznaczonego numerem 5.1, zawierającego nowe funkcje i aktualizacje m.in.:

- Attack Surface Reduction (ASR), to limit the attack surface of applications and reduce attacks.
- Export Address Table Filtering Plus (EAF+), to improve and extend the current EAF mitigation.
- 64-bit ROP mitigations, to anticipate future exploitation techniques.
- Several security, compatibility and performance improvements.


Myślę, że warto przyjrzeć się w/w aplikacji. W połączeniu z firewall'em, programem anty-wirusowym oraz kilkoma wtyczkami do przeglądarki (wspominając choćby noscript, ghostery etc.) można osiągnąć większy poziom bezpieczeństwa, przynajmniej jeśli chodzi o systemy typu Desktop. Jakie jest, więc Wasze zdanie?

Pobieranie oraz szczegółowy opis etc.: EMET 5.1. Krótki opis wersji 2.0 — What is EMET? — zawierający ciekawe informacje dot. zastosowanych mechanizmów mających wpływ na zwiększone bezpieczeństwo etc.

Pozdrawiam serdecznie.


Łam ZAsady! wYjąTkÓw jest wIęcej.

Offline

 

#2  2015-01-29 12:01:33

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: EMET: dodatkowa ochrona systemu Windows.

1511

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:08:31)

Offline

 

#3  2015-01-31 13:50:23

  remi - amputować akrobatów

remi
amputować akrobatów
Zarejestrowany: 2011-05-27

Re: EMET: dodatkowa ochrona systemu Windows.

Witam serdecznie. Podsumowując, mogę zaryzykować stwierdzenie, że polecasz program EMET? :- ) Ostatnio zainstalowałem go na systemie Windows 8.1 i w celach testowych dodałem Firefox'a, aby korzystał z - naprawdę - ciekawych funkcji/opcji jakie oferuje ww. aplikacja. Oczywiście, po włączeniu przeglądarki stosowny proces pojawił się w odpowiednim miejscu (patrz: interfejs użytkownika, Running processes > Running EMET). Wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Kolejny, ciekawy opis: Microsoft’s Free Security Tools – Enhanced Mitigation Experience Toolkit.

Tak przy okazji; naprawdę nikt więcej nie korzystał z tego programu? :- )

Pozdrawiam.


Łam ZAsady! wYjąTkÓw jest wIęcej.

Offline

 

#4  2015-01-31 14:00:13

  uzytkownikubunt - Zbanowany

uzytkownikubunt
Zbanowany
Zarejestrowany: 2012-04-25

Re: EMET: dodatkowa ochrona systemu Windows.

1519

Ostatnio edytowany przez uzytkownikubunt (2016-12-01 01:08:44)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)