Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2015-01-17 18:17:23

  Madras - Użytkownik

Madras
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-04-30

Prawidłowa minimalna instalacja systemu na laptopie.

Witam,
Chciałbym porządnie zainstalować Debiana pod mój sprzęt. Po mojej próbie system ma problemy z łączeniem się z siecią WiFi. Ponadto, zdaje sobie sprawę, iż sama instalacja do minimalnych także nie należała, gdyż wgrałem wiele niepotrzebnych pakietów. Po udanej instalacji Debiana z netinstall, podłączyłem się do sieci WiFi poprzez konfigurację interfejsu internetowego. Te zadanie wykonałem za pomocą konsoli. Po nadaniu nazwy sieci oraz hasła uzyskałem połączenie. Następnie zrobiłem wpisy repozytoriów dla wersji stabilnej i po zaktualizowaniu pakietów, zainstalowałem cały pakiet xorg. Zdaję sobie sprawę, iż nie musiałem całego pobierać... Następnie zainstalowałem gnome-core,  z wyłączeniem pakietów sugerowanych -  network-manager-gnome oraz gnome. Po restarcie systemu okazało się, że system nie radzi sobie z grafiką i nie odtwarza pełnej rozdzielczości mojego laptopa. Zdecydowałem przenieść system do wersji testowej, po czym wygląd się znacznie poprawił, jednakże nie było jeszcze idealnie. W związku z tym przypomniałem sobie o sterownikach i firmware do mojego radeona 4250 HD. Stąd zainstalowałem oprogramowanie w zgodzie z tym poradnikiem: https://wiki.debian.org/AtiHowTo. Sterowników nie wgrywałem, gdyż znalazły się podczas instalacji xorga. Po tych działaniach system zaczął ładnie wyglądać, wiec wgrałem jeszcze ten pakiet network-manager-gnome, aby móc sprawnie operować internetem. Niestety ta funkcja w ogóle nie działa i nic mi nie pokazuje. Chociaż dostęp do internetu mam. Niestety niedawno zmienił mi się operator internetu mobilnego i ani poprzez program, ani przez terminal nie mogę się połączyć. W takim razie  co robię źle, ewentualnie co spociłem, iż laptop nie może się połączyć z  netem? Proszę dodatkowo o poradę jak powinienem  instalować minimalnego debiana, wskazując co nie pokolei wykonałem.

Ostatnio edytowany przez Madras (2015-01-17 18:39:46)

Offline

 

#2  2015-01-17 18:48:36

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Prawidłowa minimalna instalacja systemu na laptopie.

Pokaż zawartość pliku /etc/network/interfaces


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#3  2015-01-17 19:03:05

  Madras - Użytkownik

Madras
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-04-30

Re: Prawidłowa minimalna instalacja systemu na laptopie.

Nie mam dostępu do mojego laptopa, bo piszę z telefonu, ale jak wrócę to wrzucę plik. Pamiętam, że mam ustawiony auto wlan0  oraz wpa-ssid nazwy sieci i wpa2-psk z hasłem. Powyższe dane znajdują się w cudzysłowie. Jednak, tak jak wspomniałem, niedługo wracam, więc poprawię ten post. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Madras (2015-01-17 19:03:58)

Offline

 

#4  2015-01-17 19:05:47

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Prawidłowa minimalna instalacja systemu na laptopie.

To wyrzuć wszystko poza interferejsem lo

Tak to ma wyglądać.

Kod:

auto lo
iface lo inet loopback

Nic więcej.
Wtedy network-manager zacznie działać.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#5  2015-01-17 19:15:07

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Prawidłowa minimalna instalacja systemu na laptopie.

Offline

 

#6  2015-01-17 21:40:12

  Madras - Użytkownik

Madras
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-04-30

Re: Prawidłowa minimalna instalacja systemu na laptopie.

@ilin
Zrobiłem tak jak poradziłeś, niestety network-manager nadal nie działa. Do tego wpisu w pliku /etc/network/interfaces wprowadziłem swoją nazwą sieci oraz hasło, co przyczyniło się do uzyskania połączenia z internetem. Następnie przeprowadziłem reinstalację pakietu, jednakże nie uzyskałem zadawalającego efektu. Nie wiem, pewnie coś źle robię i przyczyna może być naprawdę banalna. Wrzucam jeszcze dwie fotki. Być może coś oczywistego wychwycicie.
http://oi60.tinypic.com/3029kqw.jpg
http://oi59.tinypic.com/245zh9t.jpg

Ostatnio edytowany przez Madras (2015-01-17 21:47:46)

Offline

 

#7  2015-01-17 21:58:39

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: Prawidłowa minimalna instalacja systemu na laptopie.

Nertwork manager , a wpis w pliku  /etc/network/interfaces na wzajem się wykluczaja. Albo używasz jednego narzędzia albo drugiego. Obu na raz nie


system podnosi swój interfejs z tego pliku, network manager  tez ponosi swój interfejs... kolizja

Offline

 

#8  2015-01-17 22:14:57

  Madras - Użytkownik

Madras
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-04-30

Re: Prawidłowa minimalna instalacja systemu na laptopie.

Faktycznie, zrobiłem tak jak powiedziałeś i po restarcie systemu pakiet działa :). Piwa się wam należą za pomoc. Pozdrawiam!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)