Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-10-29 13:45:37

  sajmonella9 - Użytkownik

sajmonella9
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-04-17

Archlinux Failed to Load: Wine , World of Warcraft

Witam, musze sie zwrocic z problemem do was poniewaz od jakiegos czasu walcze z wydajnoscia dla archa w World off Warcraft. I miedzy innymi wszystko jest dobrze, biblioteki pod 32 i 64 poinstalowane wszystko jest cacy, nawet przeinstalowalem gre i zawsze koncze tak samo. Gdy gram do jakiegos momentu schodza mi fps i zaczyna gra wariowac scina sie co jakis czas i wgrywaja sie rozne texturki. Np na -opengl jest o tyle lepiej ze te texturki pojawiaja wlasnie tylko I przy opoznieniach nie wiem czym spowodowanych. Poniewaz gra momentami chodzi tak plynnie a nagle spada mi w tym samym miejscu gdzie nic sie nie dzieje do 10 – 15 I znowu jest full fps na 100...

No ale przy uzyciu -opengl gra niewiem , przy minimalizowaniu czy robienia roznych /reloadow , restartow nie wariuje.

Zauwazylem ze na parametrach np : vblank_mode=0 optirun -b primus wine Wow.exe
I nawet na zwykylch bez wpisywania z terminala. Moja gra przy minimalizacji I przy ladowaniu roznych epizodow np rozne lokacje ktore wymagaja przeladowania gry, zamienia sie w swiat ikon I tekstur moze dla tego skoro normalnie tak sie dzieje to z opcja -opengl I tak wariuruje aplikacja tyle ze z wydajnoscia I powtarzam tylko co jakis czas. Jest to uciazliwe , mialem to samo na fedorze. Przy full zainstalowanych bibliotekach . Na Archu mam nvidia 343.22 + sciezki z bumblebee wszystko jest dobrze do folderow poprowadzone. I roznorodne a I wszystkie biblioteki z tym zwiazane sa po prostu gotowe.


Zauwazylem bardzo wazna rzecz... mysle ze to punkt zaczepienia. Gdy na owych parametrach + -opengl zaskocza mnie te “lagi” patrze w terminal I otrzymuje

load failed : sciezka do gry/interface/icons I jeszcze /data/interface/icons.
Dziwi mnei to poniewaz fizycznie nie ma tych foledrow w grze.

Juz wyjasniam kwestie reinstalacji mialem gre z 3 zrodel instalowalem 3 razy I zawsze to samo.
Myslalem jezeli zainstaluje przez Playonlinux gre to bd powod do tego by wyszkiwalo juz normalnie ale niestety. Nadal gdy jestem w grze po jakims czasie odczuje spadek mocnych fps patrze w terminal I tam ten komunikat. Pojawia sie zaraz na samym poczatku troche odpuszcza I znowu zaraz.

Nawet jak sie nie pokaze w terminalu poraz 2 to I tak defekt zostaje.

Probowalem wiec ze Starym Patchem. Cata, to jest inna wersja I gdy tam siedzie otrzymuje znowu komunikat ze patch.mpq nie zostal zaladowany. Ale juz nie pokazuje mi tych ikon. No I efekt jest ten sam. Zastanawialem sie jaka moze byc przyczyna ze linux nie laduje mi poprawnie textur.

Mialem rozne wersje nvidi 340 , 337 I na kazdej to samo.  I Kernele Linuxa.

Do menadzera zasilania uzywam TLP I jest skonfigurowany na performance jezeli jest podlaczony do zasilania.


Nie mam tylko wygenerowanego nvidia-xconfig.

Moja teza to textury, tylko pytanie teraz czy to ustawienia nvidi czy opengl (dodalem do rejestru niektore tricki zalecane przez Archa, mimo wszystko nie dziala)

Problem jest w tym ze nie mam zamiaru z Archa uciekac, a problem pewnie dalo by sie rozwiazac. Tylko ze nie jest on wcale popularny. Prosze o pomoc. Przepraszam za pisownie mam taki motyw wgrany ze nie widze tekstu.

Pozdrawiam I czekam niecierpliwie na wasze zdanie, lub pomoc.

Offline

 

#2  2014-11-02 16:03:17

  sajmonella9 - Użytkownik

sajmonella9
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-04-17

Re: Archlinux Failed to Load: Wine , World of Warcraft

Witam ponownie, po kilku godzinach zmagania z tym problemem doszedłem do wniosku że to jest problem Zażądzania Energią. Nie wiem dokladnie które ustawienia mi to psują ale gdy odepe laptopa od zasilania i włącze gre, nie mam scin a fps nie spadają mi derastycznie w dół.

Moje testy polegały nawet na skalowaniu CPU. I po prostu po podłączeniu laptopa do zasilania miałem fps większe ale nie były one stabilne spadały mi co jakiś czas do 30 np z 100 lub 80 więc to = niekomfortowa jakość aż do czasu podniesienia sie fps. Nie wiem czemu tylko tak sie dzieje. Próbowałem z menadzerem energi TLP konfigurowalem go pod battery mode. i Nic. Nawet jak odpalałem manualnie poprzez : sudo tlp bat to nie pomagało. Nie wiem czy wina leży pomiędzy kernelem a nvidia.

Gdybym wiedział co konkretnie zmienia swoje wartosci poprzez połączenie do zasilania laptopa pewnie bym to rozgryzł ale nic mi do głowy nie przychodzi.

Jeżeli ktoś może w tej sprawie pomóc to proszę o szybką odpowiedź.


Dodam ze na Ubuntu 14.04 Wszystko chodzi jak należy ale zauważyłem że wiatraczek na laptopie prawie nie chodzi a laptop mimo że zgrzany nie chodzi jak powinien.


Nie rozumiem po prostu czemu się tak dzieje mimo że zainstalowałem menadzera zażądzania zasileniem to i tak nie pomaga. Szukam pomysłów.

Ostatnio edytowany przez sajmonella9 (2014-11-02 16:07:18)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)