Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-09-17 14:26:24

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Darmowy OpenVPN

Tak się składa, że chciałbym sobie ustawić VPN, jednak nie stać mnie na abonament:D Założyłem darmowe konto shella. Czy jest możliwe by ustawić na nim darmowy OpenVPN?

Próbowałem z riseupem kombinować. Podłączyłem zalecane repo z bitmask. System twierdzi że zainstalowanie bitmaska jest w konflikcie. Macie tak samo?

Offline

 

#2  2014-09-17 14:29:58

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Darmowy OpenVPN

To już musisz zobaczyć w regulaminie danego konta shellowego, na VPN są raczej małe szanse.


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2014-09-17 14:33:22

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Darmowy OpenVPN

chciałbym ale mnie nie stać to pomóżcie ukraść...
brak słów. ty się mendą urodziłeś czy w szkole nauczyli?


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#4  2014-09-17 20:16:40

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Darmowy OpenVPN

Nie ukraść tylko skonfigurować z konta serwera udostępnianego za FREE! Nie stać |= ale nie szkodzi czasem skorzystać jak/jeśli dają coś za darmo, no nie?

Offline

 

#5  2014-09-17 20:22:16

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Darmowy OpenVPN

mysle ze administracja takiego serwera szybko by ci dala kopa w 4 litery


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#6  2014-09-17 23:34:37

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Darmowy OpenVPN

Jak wygląda u Was szybkość VPNów? Czy bardzo muli jeśli uruchomić na systemie? W przeszłosci testowałem darmowy VPN i strasznie mulił, tyle że ustawiony był na tcp443 a nie na udp. Czy to ma bezpośredni wpływ na prędkość łącza?

Offline

 

#7  2014-09-17 23:40:11

  winnetou - złodziej wirków ]:->

winnetou
złodziej wirków ]:->
Skąd: Jasło/Rzeszów kiedyś Gdańs
Zarejestrowany: 2008-03-31
Serwis

Re: Darmowy OpenVPN

pl.wikipedia.org --> tcp/ip
pl.wikipedia.org --> udp

jak się dowiesz jaka jest różnica między tymi protokołami to będziesz wiedział czy ma, a jeśli ma to jaki, wpływ na połączenie.

Poza tym proponuję zapoznać się z takimi pojęciami jak QoS czy traffic shaping. No i warto by jeszcze było wiedzieć, że istnieje coś takiego jak przepustowość łącza od/do ;]


LRU: #472938
napisz do mnie: ola@mojmail.eu
Hołmpejdż | Galerie | "Twórczość" || Free Image Hosting

Offline

 

#8  2014-09-19 20:27:28

  ramsi1986 - Użytkownik

ramsi1986
Użytkownik
Skąd: Oldschool Admin
Zarejestrowany: 2011-04-17

Re: Darmowy OpenVPN

a skąd dokąd Ci potrzebny ten VPN?


Laptop: Lenovo R400 / Intel Core2Duo P8400 2,26 Ghz / 4GB RAM / 160GB SATA3 / Debian SID
Blacha: Intel Core i7-3820 / 32GB RAM / 128GB SSD / 500GB SATA3 7200RPM / Win 7

NIE OSZUKUJMY SIĘ... DEBIAN MA TYLKO JEDNĄ WERSJĘ ==> UNSTABLE (SID)

Offline

 

#9  2014-09-23 00:43:24

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Darmowy OpenVPN

Przydałby się rise up. Poczęstuje ktoś się invitem ? :) :P

Ostatnio edytowany przez alfa444 (2014-09-23 00:44:25)

Offline

 

#10  2014-10-14 09:42:29

  przeqpiciel - Użytkownik

przeqpiciel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-10-14

Re: Darmowy OpenVPN

najtanszy VPS jaki spotkalem - 19/miesiecznie, sa takze darmowe VPS. zainteresuj sie tematem, skonfiguruj i ciesz sie VPN. Co do pytania ktore gdzies pomiedzy postami padlo odnosnie predkosci VPN - OpenVPN ma max 10mbps ;/

Offline

 

#11  2014-10-18 17:35:51

  alfa444 - Użytkownik

alfa444
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-03-25

Re: Darmowy OpenVPN

Mam vpn z riseupa, obsługiwany za pomocą klienta Bitmask.
https://bitmask.net/en/help/vpn/linux
RiSeup ma własny resolver dns 172.27.0.1. Jednak żeby się z nim połączyć, muszę połączyć się z vpnem, a wtym celu dnsy muszę mieć ustawione na isp. Jak to jest u Was? U mnie albo zostawiam na isp, albo muszę modyfikować każdorazowo po ustanowieniu połączenia z vpn /etc/resolv.conf. Da się zautomatyzować przestawianie resolv.conf na ISP => RiseUp po ustanowieniu połaczenia z VPN  i po wyłaczeniu VPN RiseUp => ISP?
https://help.riseup.net/de/vpn/legacy/vpn-howto/linux

Automatically update resolv.conf

When running OpenVPN from the command line, it will not modify your DNS settings. You really want to use the DNS of the VPN, because then your DNS queries take place over an encrypted connection and they are not logged.

The following custom script can be used to make openvpn automatically update the DNS correctly. The values for DNS that the VPN server specifies are stored in environment variables, so this custom script will grab these variables and use them to set your DNS.

requirements:

    $ sudo apt-get install resolvconf
    in your riseup.ovpn configuration, make these changes



    script-security 2

    up /etc/openvpn/update-resolv-conf

    down /etc/openvpn/update-resolv-conf

    Download this script and place it in /etc/openvpn/update-resolve.conf

Z drugiej strony - czy przypadkiem nie jest/nie może być tak, że bitmask automatycznie tuneluje cały ruch DNS przez resolver providera VPN?
https://bitmask.net/en/help/vpn/linux

DNS

Domain Name Service (DNS) is the system that allows your computer to resolve domain names like “bitmask.net” to find the real internet address of the appropriate computer. Unfortunately, DNS has many problems:

    Most DNS is very insecure, and an attacker can easily forge DNS responses in order to send you to an incorrect server.
    DNS doesn’t use secure connections, so an eavesdropper can easily record a history of what internet sites you visit.
    Most DNS servers also keep a historical log of all the sites you visit.

For these reasons, Bitmask will ensure that all DNS requests that your computer makes are rerouted to the DNS server of the provider.

This means that you will not be able to make a DNS request to any other DNS server, even if you want to. For example, the command host bitmask.net 8.8.8.8 will not use the nameserver 8.8.8.8 to resolve the name bitmask.net, because the request will get rewritten to use the DNS server of your provider.

You will also not be able to run a local nameserver that attempts to connect directly to the root DNS zone. The packages bind9 or unbound are configured this way by default. These requests will get rewritten to the provider’s DNS server and will fail. Bitmask is compatible with dnsmasq however.

If you wish to disable this behavior for debugging purposes, you can run the command sudo bitmask-root firewall stop although doing so may allow some traffic to bypass the VPN and escape your computer unencrypted.

Nie w pełni rozumiem znaczenie tego tekstu - czy słowo "provider" oznacza tu providera VPN czy ISP?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)