Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-08-05 20:23:26

  Damien - Użytkownik

Damien
Użytkownik
Skąd: okolice Katowic
Zarejestrowany: 2012-07-27

Problem z "zacięciem" się klawisza.

To znowu ja...

Zauważyłem ostatnio, że na laptopie z Linuksem pojawia się taki problem, że gdy piszę jakiś tekst i piszę jakieś słowo wielką literą, to nagle jedna z liter sama wpisuje się w każdym polu z możliwością wpisania do niego tekstu.

Taki przykład:

Jakiś tam tekst. Jakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...

No i takie "i" wpisuje się tak gdzie tylko się da i nie pomaga wciśnięcie znowu "i", żeby to tak jakby "odcisnąć". Pozostaje tylko uruchomienie ponownie komputera.

Dodam, że gdy piszę jakieś słowo wielką literą, to używam do tego Caps Locka, a nie shifta. Takie moje zboczenie... Czy to może być powód? Tego posta pisałem teraz z użyciem shifta i problemu nie ma.

Na stacjonarnym komputerze nigdy się to nie zdarzyło. Dystrybucja też nie ma znaczenia, bo wcześniej na laptopie miałem Fedorę i było tak samo.

Z góry przepraszam za zły dział, nie miałem pewności gdzie to napisać.

Offline

 

#2  2014-08-05 21:07:33

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Problem z "zacięciem" się klawisza.

Próbowałeś podłączyć zewn. klawiaturę, żeby wyeliminować usterkę sprzętu?


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#3  2014-08-05 22:29:42

  Damien - Użytkownik

Damien
Użytkownik
Skąd: okolice Katowic
Zarejestrowany: 2012-07-27

Re: Problem z "zacięciem" się klawisza.

Niestety nie mam żadnej klawiatury, którą mógłbym podłączyć do laptopa. Jednak nie wydaje mi się, że to wina samego laptopa, bo między Fedorą a Debianem miałem na jakiś czas Vistę zainstalowaną i tam nigdy nie było problemu z pisaniem. Wygląda na to, że chyba muszę się przestawić na shift. :p

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)