Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-07-19 10:58:48

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

maskarada i ftp

Witam!
Mam problem z maskarada i ftp mianowicie postawilem sobie ftp za maskarada i jak z zewnatrz sie lacze to mam takie oto cuda:

Kod:

user@server:~$ ftp -p xxx.xxx.com
Connected to xxx.xxx.com.
220 Witam na moim ftp - pamietaj ze wszystko co robisz zostaje w logach!
Name (xxx.xxx.com:ksujecki): ftp
331 Password required for ftp.
Password:
230 Anonymous access granted, restrictions apply.
Remote system type is UNIX.
Using binary mode to transfer files.
ftp> ls
229 Entering Extended Passive Mode (||666.666.666.666|61174|)
parse error!
ftp> passive
Passive mode: off; fallback to active mode: off.
ftp> ls
500 Illegal EPRT command
500 Illegal PORT command
^C
421 Service not available, user interrupt. Connection closed.
ftp>

podobne rzeczy sa i w pasywie i w aktywie  :?  porty przekierowalem na maszynke na ktorej jest ftp a nadal raz sie chce laczyc a raz nie a jak juz sie polaczy to albo predkosc jest ponizej 128lbps lub rwa sie polaczenia - wszystko powinno banglac na 100mbps...

Co moze byc nie tak?? Co skopalem??

Offline

 

#2  2004-07-19 11:12:11

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: maskarada i ftp

Kod:

[--------------------ISP---------------------------]
    |                        |                          |
    |                        |                          |
    ja                     iksinski                 kowalski

jak jest w ten sposob to jest ok mam 100mbps do kowalskiego i iksinskiego a oni do mnie.


Ale jak juz jest tak:

Kod:

[--------------------ISP---------------------------]
    |                        |                          |
    |                        |                          |
    ja(nat)             iksinski                 kowalski
    |
    (switch)
     |      |
 komp1  komp2(ftp)

to juz polaczenia czy to z ja(nat) czy z komp1,komp2 do iksinskiego lub kowalskiego lub spowrotem sa wlasnie z predkoscia jak pisalem ponizej 128kbps i sie rwa nie mam pojecia czemu bo ani ja ani ISP nie zakladalismy ograniczen rzadnych (w gre tez nie wchodzi aby ISP jakos staral sie utrudnic zycie posiadaczom maskarady).
To bylby pierwszy problem polaczenia odemnie - rwa sie i maja mala predkosc.
Teraz odpalilem na komp2 serwer ftp - proftpd - i problemow jest tu tez sporo: na poczatku nie chcial chodzic jako standalone (nie wiem czemu bledow nie zglaszal a polaczyc sie nie mozna bylo) ruszyl jako inetd i chodzi tyle ze wlasnie polaczenia sie rwa i sa wolne. Na "ja(nat)" zaladowalem te moduly conntrack z ftp irc - przekierowalem porty udp i tcp 20 i 21 na "komp2(ftp)".

Co jest nie tak?? Gdzie szukac przyczyny?? - switch 10/100 - sprawny na 100%, powyzsze testowalem na roznych sieciowkach, roznych kablach wiec problem nie tkwi w sprzecie.

pomozcie bo z desperacji skocze z balkonu  :lol:

Offline

 

#3  2004-07-19 15:14:17

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: maskarada i ftp

wszystko zalerzy jak masz skongurowany swuj komputer sprubuj prsekerowac na maszyne za masqarda porty 20 21 iobaczyc jak to bedzie dzialac pozatym przekerowanie przez nat jest czasem zdradliwe muli sie jesli jest nawiazana duza ilosc polaczen na tej masqardzie

Offline

 

#4  2004-07-20 08:11:20

  slimak - Członek DUG

slimak
Członek DUG
Zarejestrowany: 2004-06-08

Re: maskarada i ftp

to jest testowy komp i duzej liczby polaczen to on nie ma - tylko moje  :)

Biexi a co mozesz mi powiedziec o tej sytuacji ze jak korzystam z kompa "ja" na ryskunku pierwszym to laczac sie do iksinskiego do jego ftp mam polaczenie 100mbps natomiast robiac maskarade z tylko najprostszych regulek i laczac sie w trybie pasywnym (lub aktywym - testowane oba) z kompa "ja(nat)" badz tez z kazdego innego u mnie czyli np z komp1 - z kompem iksinskego mam predkosc juz na poziomie powiedzmy 280KB/s - czym to jest spowodowane??

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)