Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-04-22 16:41:40

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Latex - wykaz skrótów i oznaczeń

Witajcie kochani,

    Gógluje i bluzgam więc się zapytuje ;-)
Potrzebuje zrobić sobie z automatu wykaz skrótów i oznaczeń w pracy. Znalazłem pakiet 'acronym', którym bez problemu robię skróty - ładnie się generuje chapter z listą używanych skrótów i ich rozwinięciem, podobnie w tekscie jest wsio OK.
Natomiast oprócz skrótów potrzebne mi są również oznaczenia, bardzo często zapisane w otoczeniu 'math', których już pakiet acronym mi nie chce łyknąć.
Znalazłem pakiet nomenclature, który jednak nie chce ze mną współpracować.

Pośrednim wyjściem jest oczywiście zrobienie wszystkiego z palca przy użyciu tabelki, jednak o ile w mgr'ce mogłem sobie na to pozwolić to przy doktoracie jest tego za dużo by tracić kilka godzin na szukanie/klepanie ręczne.

Jeśli ktoś ma jakiś sprawdzony patent na zrobienie automagicznego wykazu, to będę wdzięczny.

Offline

 

#2  2014-05-09 11:47:12

  q. - Użytkownik

q.
Użytkownik
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2014-05-08
Serwis

Re: Latex - wykaz skrótów i oznaczeń

A próbowałeś pakietu

Kod:

\usepackage{makeindex}

? W Preambule trzeba jeszcze dodać

Kod:

 makeindex

Później można tego używać poleceniem

Kod:

 \index{slowa_kluczowe}

Czyli robić coś w stylu

Kod:

 Piszę i piszę ten mój doktorat na temat elektroniki. I już mnie cholera\index{cholera} bierze na to wszystko i na te poprawki.

;) Nie testowałem osobiście, ale w moich magicznych notatkach LaTeXowych mam to zapisane. Daj znać czy zadziałało.
Powodzenia Brzydal ;)


cat /dev/random

Offline

 

#3  2014-05-09 22:23:40

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Latex - wykaz skrótów i oznaczeń

Dzięki perzan. Jak znajde czas by wrócić do pisania to potestuję. Ewentualnie sprawdzę czy naszemu terroryście się udało z tym powalczyć ;-)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)