Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2014-05-08 13:53:05

  nmarx - Użytkownik

nmarx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-02-27

Kernel z liquorix a debian testing

Witam, zainstalowałem sobie kernel 3.14 z repo liquorix i jestem bardzo zadowolony (swoją droga dopiero to rozwiązało moje bolączki z grafiką intela - i915). Jednak mam testinga i jak wiadomo aktualizacja testinga czasem może namieszać. Czy mogę to zostawić tak jak jest czy podczas aktualizacji systemu przez full-upgrade mogę mieć jakiś problem przez to ze używam nieoficjalnego kernela?

Offline

 

#2  2014-05-08 13:56:17

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Kernel z liquorix a debian testing

Możesz zostawić. Jedyne problematyczne co mi przychodzi na myśl, to sytuacja gdy nowszy liquorix wymaga nowszego libc6 albo jego nagłówki (jeśli potrzebujesz) nowszego gcc, a w testingu jeszcze ich nie ma. Ale to w ogóle nie musi wystąpić, a jeśli nawet wystąpi, to wystarczy poczekać albo zainstalować z Sida.

Offline

 

#3  2014-05-08 13:58:12

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Kernel z liquorix a debian testing

Nie powinno być problemów, czasem może tylko być jajo z jakimś zewnętrznym sterownikiem, jeśli np kernel był kompilowany gcc-4.9 a w systemie masz gcc-4.8, ale to można dosyć łatwo naprawić.

Radziłbym tylko dodać repo z kernelami liquornix (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś), żeby ten kernel był objęty aktualizacjami bezpieczeństwa.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-05-08 14:00:24)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2014-05-08 14:18:19

  nmarx - Użytkownik

nmarx
Użytkownik
Zarejestrowany: 2014-02-27

Re: Kernel z liquorix a debian testing

Repo mam dodane :) Dzięki Panowie.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)