Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2004-07-18 22:55:47

  notch - Nowy użytkownik

notch
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2004-07-18

sarge fluxbox i polskie znaki

Wiatm,
zaciagnalem z netu sarge, zainstalowalem, pokonfigurowalem co umialem i:
pod konsola polskie znaczki smigaja;
pod x'ami sprawa sie troche komplikuje, bo pod xtermem sa, jak wyedytuje styl to w menu to tez sa, ale w roznych aplikacjach okienkowych zamiast polskich literek pojawiaja sie krzaczki (prostokacki z 4 cyferkami). Calosc polonizacji przeprowadzalem jak na www.debianusers.pl. Gdy odpale Xfontsel wychodzi, ze mam ponad 2000 rodzajow czcionek iso8859-2. Sadze ze problem nie lezy w konfiguracji X'ow (Xfontsel to potwierdza - chyba ze nie patrzac na Xserv sam przeszukuje katalogi z czcionkami). Od strony aplikacji tez chyba nie ma sie do czego przyczepic, bo jak w takiej na przyklad mozilli ustwaie zeby wyswietlala w central european to ona nie ma nic do gadania (chyba) . Tak wiec musi byc to wina windowmanagera (chyba ze cos przeoczylem). Uzywam fluxboxa i/lub wmakera. Moze ktos moglby mi pomoc i napisac jak w nich rozwiazac ten problem??

pozdrawiam


Notch

Offline

 

#2  2004-07-19 08:23:38

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: sarge fluxbox i polskie znaki

w pliku menu od fluxbx'a sprubuj dopisac

Kod:

toolbar.font: -*-helvetica-medium-r-*-*-14-*-*-*-*-*-iso8859-2

O ile masz helveticę w iso8859-2.

Offline

 

#3  2004-07-19 20:15:48

  notch - Nowy użytkownik

notch
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2004-07-18

Re: sarge fluxbox i polskie znaki

w pliku menu od fluxbx'a sprubuj dopisac

Kod:

toolbar.font: -*-helvetica-medium-r-*-*-14-*-*-*-*-*-iso8859-2

Czcionek mam duzo, helvetice tez, ale roznicy nie zauwazylem. Sadze ze wpis toolbar.font odpowiada za czcionke paska narzedzi (jesli sie myle prosze poprawic) a ja bym chcial zmienic wszystkie czcionki.
Wydaje mi sie, ze jest roznica pomiedzy czcionkami dostepnymi na poziomie windowmanagera i xserwera(poszukuje jakiegos programu ktory pokazalby wszystkie czcionki dostepne od windowmanagera).
Pamietam ze mialem podobny problem na slacku. Choc mialem zainstalowane potrzebne czcionki pod kde nie bylo pliterek. Musialem przeszukac wszystkie katalogi czcionek jakims programem, bodajze z centrum sterowania/czcionki i problem sie rozwiazal. Ale jak to zrobic pod fluxboxem?


Notch

Offline

 

#4  2004-07-20 07:33:08

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: sarge fluxbox i polskie znaki

Problem był na 100% poruszany na http://www.linux.com.pl/forum i na pewno był rozwiązany. Nie pamiętam jak bo nie mam fluxboxa, ale z ciekawości patrzyłem na wątek. Z tego co mi się w łepetynie kołacze to wpis był podobny jak Biexi napisała :)


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2004-07-20 14:31:11

  notch - Nowy użytkownik

notch
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2004-07-18

Re: sarge fluxbox i polskie znaki

OK dzieki, poszukam.


Notch

Offline

 

#6  2004-11-27 22:17:06

  marioosz - Nowy użytkownik

marioosz
Nowy użytkownik
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2004-11-27

Re: sarge fluxbox i polskie znaki

Hej,
mam ten sam problem - brak polskich znakow pod x'ami
debian sarge  + fluxbox
pod konsola mam polskie ale pod x'ami kwardaciki z czterema cyferkami zamiast polskich znakow
xfonts-biznet* zainstalowane

jezeli udalo Ci sie znalezc opis rozwiazania problemu albo sam go znalazles to prosze daj znac....
dzieki

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)