Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-16 12:10:01

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Kompilacja prostego badziewia.

Zaskocze wszytskich moim pytaniem.
Mam ja kilku linijkowy  plik i wtych kilku linijkach zawarta jest trzesc programu ktorą to trzeba skompilować. Teraz seria pytań:

1) Czy plik taki moge nazwac dowolnie bez zadnego rozszerzenia(lub czy powinienem tak nazwać?)

2) Skąd mam wiedzieć czym kompilować gcc czy g++ czy moze jeszcze cos innego (wynika to z jezyka w ktorym jets napisany? )

3) Jaką komendą kompilowac?


Pozdrawiam

Offline

 

#2  2006-04-16 12:25:11

  picu - Użytkownik

picu
Użytkownik
Skąd: Gdansk
Zarejestrowany: 2005-12-29

Re: Kompilacja prostego badziewia.

ad 1. Pliki nazywasz w zaleznosci od uzytego jezyka, piszesz w C nazywasz nazwa.c , piszesz w C++ nazywasz nazwa.cpp itp.

ad 2. program napisany w C mozna kompilowac gcc, a takze g++ - ale ogolnie gcc (poczytaj = 'man gcc' , mozesz dodawac rozne flagi do kompilacji w zaleznosci od standardu w jakim piszesz asci, c99 itp.), programy pisane w C++ kompilujesz w g++ (oczywiscie tez jest sporo fajnych flag, trzeba poczytac)

ad 3. przyklady kompilowania:
gcc program.c -o program  // kompilujemy zrodlo program.c , tworzy sie nam plik wykonywalny program
g++ program.cpp -o program // tak samo jak wyzej

Offline

 

#3  2006-04-16 12:56:28

  korbol - Członek DUG

korbol
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-04-29

Re: Kompilacja prostego badziewia.

Dzieki :)


Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)