Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-12-06 18:42:15

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Strona www - problemy techniczne i ocena

Witam

(Nie wiem czy to najlepszy dział dla tego tematu, ale nie udało mi się znaleźć nic bardziej odpowiedniego)

Dwa dni temu wrzuciłem na serwer swoją stronę - skrypt napisany w KO3.3, nad którym pracowałem ponad 3 tygodnie.

Adres: szybki-strzal.xaa.pl

To jest pierwsza strona, której jestem autorem, więc proszę o opinie - co mogę dodać, co jest złe, może dobrze by było coś zmienić? Z punktu widzenia zwykłego użytkownika.

Druga sprawa - bardziej techniczna, jak to na forum komputerowym - mam trochę problemów z tą stroną.

Jest ona w internecie od zaledwie dwóch dni. Unikalnych odwiedzin mam w tej chwili 220 od początku, a już połowa dostępnego transferu (2 GB) z mojego serwera (proserwer.pl) jest wykorzystana.

Czy to jest normalne? Jeśli nie, czy to przez zmieniający się obrazek w nagłówku? W jaki sposób mogę go bardziej skompresować? Chyba, że to coś innego - w takim razie co? Czasem wolno mi się wczytuje mimo, że wszystkie grafiki powinienem mieć na dysku - czy to możliwe że strona się nie cachuje przez źle napisany kod php?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

--
PS Jeden z użytkowników napisał, że nie wczytuje mu się żadna grafika, tylko sam tekst i linki. Jak jest u Was? Działa poprawnie? Nie wiem, czy czegoś nie napisałem źle, a chciałbym, żeby u każdego zainteresowanego strona działała poprawnie.

Offline

 

#2  2013-12-06 20:42:21

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

1. zmien ta tapete dzizas!!
2. nie jest responsywna.
3. mala, slabo czytelna czcionka.

tyle ode mnie.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#3  2013-12-06 21:00:18

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Cześć,

tak, mój firefox nie wczytał nic poza suchym html, ale po wyłączeniu adblocka na Twojej stronie, śmiga.

Co do samej strony, to tak na szybko
- pozbądź się "index.php" z linków, aby one były "ładne"
- łap przez ko strony błędów, no żeby również były ładne :P

No i ten wygląd jak dla mnie, to już nie na te czasy, nie jestem grafikiem, to tylko moja subiektywna ocena:
- czcionka przede wszystkim na topach brzydka
- omijałbym używanie białego/szarawego tekstu na tym jeszcze bardziej szarym tle, jakoś inaczej próbowałbym dobrać kolory
- nawigacja, trochę nieciekawie wyglada ten pusty blok gdy kończą się linki
- no i ten wzorek na tło strony, ŧez bym probowal cos innego dobrać

No i jeszcze proponowałbym usunąć tekst, że strona jest na kohanie x.x, po co informować o tym przeciętnego Kowalskiego :P

A co do tego transferu, to tych obrazków i tak nie masz za dużo, cachować się powinna chyba, że user ma coś namieszane w opcjach

Ostatnio edytowany przez rj46 (2013-12-06 21:03:02)

Offline

 

#4  2013-12-06 21:23:35

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Ok, jeżeli chodzi o grafikę to chyba muszę w najbliższym czasie po prostu napisać do strony na czysto nową "skórkę".

Odnośnie tych nie-graficznych rzeczy:

2. nie jest responsywna.

Chodzi o brak strony mobilnej? Zrobienie takiej to chyba dobry pomysł

firefox nie wczytał nic poza suchym html, ale po wyłączeniu adblocka na Twojej stronie, śmiga.

Ktoś ma pomysł, dlaczego tak się dzieje? Co mogę mieć takiego, że adblock to blokuje? Dziwna sprawa dla mnie, mam adblock i wszystko jest ok a u niektórych osób po prostu nie wczytuje mediów.

A co do tego transferu, to tych obrazków i tak nie masz za dużo, cachować się powinna chyba, że user ma coś namieszane w opcjach

No właśnie, tym bardziej dziwne, że transferu jest obecnie 1258.25/2048 MB (po dwóch dniach). Dla mnie o wiele za szybko go przybywa...

Offline

 

#5  2013-12-06 22:02:58

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

ja bym dodal jeszcze route dla 404, bo teraz sie wyswietla brzydki kohanowy error ze nie rozpoznalo route

Offline

 

#6  2013-12-06 22:24:21

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Ok to bardzo dobry pomysł, na pewno zrobię przechwytywanie błędów.

Macie pomysł co do transferu? Aktualnie jest 1432.99/2048 MB, no bez przesady...

PS averatec: widzę, że szukałeś na stronie błędów. Znalazłeś coś? Tak naprawdę trochę obawiam się o bezpieczeństwo, niby wszystko robiłem zgodnie z `dobrymi nawykami` ale jeśli coś znalazłeś, to podziel się

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-12-06 22:27:21)

Offline

 

#7  2013-12-06 22:29:30

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

nic nie znalazlem, na szybko szukalem bo zaraz lece do pracy

#edit

Kod:

 93         
 94         $add = Model::factory('Bets')
 95                 ->bet($this->request->param('id1'), $this->request->param('id2'));
 96         
 97         $this->redirect($_SERVER['HTTP_REFERER']);// to jest beeee
 98         
 99     }
100     
101     public function action_details()
102     {

Ostatnio edytowany przez averatec (2013-12-06 22:35:54)

Offline

 

#8  2013-12-06 23:18:08

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Kiedy pojawia się błąd z tym kodem?

PS Jak na razie to wyłączyłem raportowanie błędów, głupio, że o tym zapomniałem bo kohana zawsze wypluwa kod...

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-12-06 23:18:56)

Offline

 

#9  2013-12-07 11:09:00

  averatec - Użytkownik

averatec
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-10-25

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

ten blad pojawia sie gdy wykonuje obstawianie zakladu nie sprawdzajac czy http_referer jest ustawiony czy nie

Offline

 

#10  2014-02-16 23:47:04

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Cześć

Nie traktujcie tego jako ogrzewanie kotleta - temat jest mój i pytanie jest to samo, w dodatku dobrze wiedzieć jak było przedtem, dla porównania ;)

A więc: utworzyłem nową wersję strony mając na uwadze wasze sugestie (m.in. jest responsywna, nie występuje powyższy błąd, dodatkowo zupełnie nowa szata graficzna. Jest lepiej? Gorzej? Coś jeszcze można zmienić?

Adres: szybki-strzal.xaa.pl

Ostatnio edytowany przez poslad (2014-02-16 23:47:34)

Offline

 

#11  2014-02-17 01:57:29

  menel - Użytkownik

menel
Użytkownik
Zarejestrowany: 2013-11-02

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

ja twoją stronę widzę tak
http://images61.fotosik.pl/661/a567149346bfac5agen.jpg
rzadko zezwalam stroną na wykonywanie skryptów... a adbloka nigdy nie wyłączam, żadnych wyjątków;)ale spoko lubię minimalizm, jeżeli strona jest wartościowa to nawet lepiej się czyta...;)

Ostatnio edytowany przez menel (2014-02-17 02:02:18)

Offline

 

#12  2014-02-17 02:34:44

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Strona jakośtam działa, ale wygląd?
Znam co najmniej 5 zakładów stolarskich, które by to lepiej zrobiły bez użycia komputera. :D

Weź sobie wypakuj  Wordpresa czy Drupala  i zobacz domyślny theme, każdy wypadnie lepiej, niż Twój.

I napisz na czym tą stronę robiłeś, bo woła o jquery z zewn. adresu.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2014-02-17 09:07:32)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#13  2014-02-17 09:03:50

  ba10 - Członek DUG

ba10
Członek DUG
Skąd: jesteś ?
Zarejestrowany: 2006-03-07
Serwis

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Wygląd o wiele lepszy od poprzedniego , teraz bardziej czytelne, ale surowe takie. Ciężko się na ten temat wypowiadać bo każdy ma inną wizję, jeden lubi błyskotrzaski na stronie, inny stonowaną, surową. Ważne żeby były postępy w dalszym rozwijaniu strony :)
Korzystaj do sprawdzania kodu strony www z walidatorów, które znajdziesz na stronie W3C.com na przykład do HTML : http://validator.w3.org/ do CSS : http://jigsaw.w3.org/css-validator/


"Jeżeli chcesz się nauczyć Linuksa, to pierwsze co musisz zrobić to odrzucić wszelkie przyzwyczajenia wyniesione z poprzedniego systemu. Twoja wiedza jest o tyle zgubna, że daje Ci poczucie że coś jednak wiesz — jednak w kontekście Linuksa prawdopodobnie nie wiesz jeszcze nic." Minio
Mój Blog, a później Tańczymy ;)

Offline

 

#14  2014-02-17 11:29:22

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

menel napisał(-a):

ja twoją stronę widzę tak [img]
rzadko zezwalam stroną na wykonywanie skryptów... a adbloka nigdy nie wyłączam, żadnych wyjątków;)ale spoko lubię minimalizm, jeżeli strona jest wartościowa to nawet lepiej się czyta...;)

Znowu to samo. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego u niektórych tak to wygląda. Myślałem, że jak przepiszę cały template+css to będzie inaczej - nic z tego. W takim razie nie wiem. Na stronie nie ma żadnych reklam, a jedyne skrypty które ładują się na stronie głównej to shoutbox na ajax oraz rozwijane menu.

Czy macie jakiś pomysł jak to naprawić? Bo u mnie trudno zrobić tak, żeby ten problem wystąpił, więc nie mogę go nawet "zdiagnozować"...

Jacekalex napisał(-a):

Strona jakośtam działa, ale wygląd?
Znam co najmniej 5 zakładów stolarskich, które by to lepiej zrobiły bez użycia komputera. :D

Weź sobie wypakuj  Wordpresa czy Drupala  i zobacz domyślny theme, każdy wypadnie lepiej, niż Twój.

I napisz na czym tą stronę robiłeś, bo woła o jquery z zewn. adresu.

Co do wyglądu... Dopiero zaczynam ze stronami, ale faktem jest, że to wychodzi mi słabo i zdecydowanie nie lubię tego robić. Nad tym wyglądem spędziłem 3 dni (eh).

Na czym robiłem? Framework php to kohana 3.3 strona jest na php 5.4. Wykorzystałem kilka elementów html5 i css3 głównie dlatego, że wymagał tego bootstrap - framework html/css/js, którego użyłem głównie dla zapewnienia responsywności.

jQuery jest pobierane ze strony jquery, nie wiem, czy to coś złego? U mnie działało, więc stwierdziłem, że zrobię tak, dla zmniejszenia ilości zużywanego transferu.

Ostatnio edytowany przez poslad (2014-02-17 11:30:04)

Offline

 

#15  2014-02-17 13:36:07

  pink - Użytkownik

pink
Użytkownik
Skąd: P17PY93
Zarejestrowany: 2005-09-16

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

ja bym to tak zostawil
szybka, ladna, czytelna, responsywna
sprawdz czy logo sie miesci na 320px

mozesz przy okazji dac jakis link jak zaczac z tym kohane pobawil bym sie troche.


T430 think-box 4.9-custom x86_64 Intel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz GenuineIntel GNU/Linux
"Doktor plama i maharadża są pod złotym leszczem." "Człowieka od zwierzęcia odróżnia ciekawość świata. Patrze słucham i wyciągam wnioski."
https://www.behance.net/przemyslawmamon

Offline

 

#16  2014-02-17 21:35:31

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Strona www - problemy techniczne i ocena

Mieści się na tipo i galaxy mini czyli chyba jest ok.

Co do KO3: trudno mi polecić cokolwiek. Ja uczyłem się z oficjalnej dokumentacji http://kohanaframework.org/3.3/guide/ ale nie jest ona do końca kompletna. W zasadzie to moja nauka polegała na metodach prób i błędów, dlatego gdybym miał jeszcze raz wybrać framework którego nauczę się od zera, to raczej nie była by to kohana.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)