Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
nie używałem... To bardziej na serwer. Jeżeli chcesz coś z tej półki to fedora na biurko będzie lepsza.
Offline
CentOs całkiem ciekawy gnome co tam jest hmm jakiś zabytek albo własna innowacja. Obadam teraz Live fedore z xfce. Do ubuntu i wszystko co jest z nim powiązane nie jestem jakoś przekonany.
Offline
A co ten xfce ma z ta konsola ze nie da sie tam kopiowac itp. jakos to jest zablokowane.
Offline
Jak nie da się kopiować? Nie za bardzo rozumiem?
Jeżeli chodzi Ci o skróty klawiszowe, to musisz sobie sam ustawić jakie Ci tam pasują, domyślnie kopiujesz i wklejasz przy pomocy inserta
(ctrl+ins i shift+ins)
Ostatnio edytowany przez menel (2013-12-14 00:35:41)
Offline
Wrażenia fedory pozytywne ponoć nawet flasha i jave zainstalowałem. Jak zainstalowałem cheese to coś tam ciągną z gnome3. Jakoś dziwnie pratycje robi.
Ostatnio edytowany przez tajwan (2013-12-14 00:56:17)
Offline
W zasadzie problem jest ze środowiskiem graficznym.
Offline
tzn?
Ostatnio edytowany przez menel (2013-12-14 15:53:07)
Offline
ArnVaker napisał(-a):
Dlaczego? Sam tak mam od dawna i żadnych problemów nie widzę. Znam tylko zasadę żeby nie cofać glibc, ale to też tylko w dystrybucjach kompilowanych na kompie użytkownika i tylko gdy w oparciu o tę wersję glibc skompilowane zostały już inne pakiety.
Może dlatego, że glibc to podstawowa biblioteka i zależy od niej pół systemu?
Może trochę przesadziłem, glibc z wersji stabilnej i testowej praktycznie niczym się nie różni, więc raczej nie powinna sprawiać problemów. Nie mam za bardzo doświadczenia w mieszaniu poszczególnych gałęzi Debiana, jednak osobiście wolałbym przekompilować całe xfce niż instalować nowszą wersję glibc (już lepiej przejść z wersji stabilnej do testowej).
Używanie nowszej wersji glibc niż ta z którą skompilowana jest większość oprogramowania, może być źródłem potencjalnych problemów. Przykładem może być natywna wersja gry "Heroes of Might and Magic III", która od pewnej wersji glibc (i z każdą następną) zaczęła działać gorzej (dość często w losowych momentach kończyć swoje działanie).
Pozdrawiam.
Offline
No podstawowa, ale wcale nie znaczy, że nowsza wersja jest gorsza. W testing/unstable często są aktualizacje glibc i nigdy nie zauważyłem żeby towarzyszyła temu aktualizacja połowy systemu. Sam nie wiem, ja jakoś specjalnie nie przywiązuję do tego wagi, dopóki zależności na to pozwalają nie mam oporów przed aktualizacją i cofaniem jakichkolwiek pakietów. Gdyby nawet pojawiły się jakieś problemy, zawsze można coś cofnąć albo resztę zaktualizować. Xfce kompilować na pewno by mi się nie chciało. :) Oczywiście zgadzam się, że czysty stable jest pewniejszy niż stable + coś skądś + jeszcze coś innego itd. Jeśli chcesz przygotować mu Xfce 4.10 dla stable, to takie rozwiązanie będzie lepsze niż moje mieszanie wersji.
Offline
menel napisał(-a):
tzn?
System jest ok w zasadzie nie ma z nim problemu, tylko jaki mówię problem tkwi w środowisku gnome kde za ciężkie open box/ crunchbang jest po EN xfce4.8 brkauje mu kilku opcji które są w 4.10
Offline
Ty naprawdę wybredny jesteś, myślałem, że skoro nie debian i nie *buntu to może fedora...
PS
xfce4.8!! to chyba nie mówisz o fedorze...
a w openboksie to ja nie wiem po co ci spolszczenie, żeby jeszcze było co tam spolszczyć, jak to sam szkielet, ficzery, ikonki i gole laski na pulpicie;)
Ostatnio edytowany przez menel (2013-12-15 00:08:49)
Offline
dokladnie jak mówi menel. Tam nie ma co spolszczać. Do Obmenu czy obconf zagląda się przez 1 miesiąc kiedy dopieszczasz sobie pulpit. reszte aplikacji instalujesz i jeżeli w openbox nie są spolszczone to i w kde czy gnome też nie będą. Openbox osobiście też polecam bo to fajna baza żeby zrobić pulpit pod siebie.
Offline
Albo jeden długi. ;)
Offline
@tajwan mam ostatnią propozycję dla Ciebie Hannah Montana Linux...
jeszcze tu jest kilka ciekawych pozycji, może akurat znajdziesz coś dla siebie;)
Ostatnio edytowany przez menel (2013-12-15 00:25:55)
Offline
Przy niedzieli jeszcze można sie pobawić. To zainstalować debian+ openbox czy crunchbang.
Offline
Bez znaczenia. I tak napiszesz potem, że nic nie działa.
Offline
Dorba zainstalowałem crunchbang instalacja trwała 6 min. Pytał się o partycja i hasła i nic więcej taskel się nie pokazał.
Jak ogarnąć sources.lis
Ogryginalne.
## CRUNCHBANG ## Compatible with Debian Wheezy, but use at your own risk. deb http://packages.crunchbang.org/waldorf waldorf main #deb-src http://packages.crunchbang.org/waldorf waldorf main ## DEBIAN deb http://http.debian.net/debian wheezy main contrib non-free #deb-src http://http.debian.net/debian wheezy main contrib non-free ## DEBIAN SECURITY deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main #deb-src http://security.debian.org/ wheezy/updates main
To co zawsze dodawałem po zwykłej instalacji debiana.
## podstawowe repozytorium deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ stable main contrib non-free ## uaktualnienia bezpieczeństwa deb http://security.debian.org/ stable/updates main contrib non-free ## często uaktualniane pakiety, np. dotyczące ## filtrowania spamu czy skanowania antywirusowego deb http://ftp.pl.debian.org/debian stable-updates main contrib non-free ## backporty - programy przepakietowane dla stable z testinga deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ wheezy-backports main contrib non-free ## deb-multimedia - dodatkowe kodeki, odtwarzacze, etc. deb http://www.deb-multimedia.org/ stable main non-free ## przeglądarka Iceweasel - aktualne wydanie stabilne deb http://mozilla.debian.net/ wheezy-backports iceweasel-release
I jeszcze chcę ogranąć sudo, i normalnie ustawić roota
tajwan@tajwan:~$ sudo nano /etc/apt/sources.list We trust you have received the usual lecture from the local System Administrator. It usually boils down to these three things: #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility. [sudo] password for tajwan:
To chyba moge ustawić ustawić ?
APT::Install-Recommends "false";
Ostatnio edytowany przez tajwan (2013-12-15 16:16:42)
Offline
Domyślne repozytoria są w porządku, chyba że jakichś pakietów Ci w nich brakuje po prostu. Co do roota spróbuj:
sudo passwd
Zobacz czy możesz się po tym zalogować na niego normalnie.
Offline
A jak usunąć mojego użytkownika z grupy sudo? A mogę bez problemu dodać te zwykłe repozytoria co zawsze dodaje co podawałem wyżej?
Offline
gpasswd -d nazwa_użytkownika sudo
Możesz, tylko nie dubluj repozytoriów.
Offline
Teraz pytanie co tam mam zdublowane ?
Myślę żę :
## podstawowe repozytorium deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ stable main contrib non-free
Ale o to
## uaktualnienia bezpieczeństwa deb http://security.debian.org/ stable/updates main contrib non-free bo to jest non-free a tamto było main
tajwan@tajwan:~$ gpasswd -d tajwan sudo gpasswd: Operacja niedozwolona. tajwan@tajwan:~$ sudo gpasswd -d tajwan sudo Usuwam użytkownika tajwan z grupy sudo
sudo dalej działa .
I pytanie o to
Co mam wybrać ?
Jest to równoznaczne z dodaniem do pliku /root/.aptitude/config wpisu: APT::Install-Recommends "false";
/etc/apt/apt.conf: APT::Get::AllowUnauthenticated "true"; APT::Install-Recommends "false";
Ostatnio edytowany przez tajwan (2013-12-15 16:50:06)
Offline
Po przelogowaniu również? W contrib i non-free z security i tak nic nie ma, ale dublować main nie ma sensu.
Offline
Czyli te dwa co myśle że są zdublowane czyli są tak dobrze zgdadłem hee ?
Offline