Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-04-03 18:20:03

  bns - unknown

bns
unknown
Zarejestrowany: 2005-12-25
Serwis

Co dodajecie jako moduly a co na stale w jadrze?

Witam

Zabralem sie za skonfigurowanie i kompilacje jadra.. tak sobie konfiguruje i sie zastanawiam co jest dobrze dodac jako moduly a co na stale wkompilowac w jadro. Jak to jest z wydajnascia i stabilnoscia?
np "Mouse interface", "Joystic interface" itp. na stale czy jako modol, skoro mam w kompie to na stale?
Sieciowki, karty graficzne.. jak to jest z tym, jak wy robicie?


Pozdrawiam,
bns

Offline

 

#2  2006-04-03 18:25:33

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: Co dodajecie jako moduly a co na stale w jadrze?

Ja wszystko co się da daję jako moduły. Tylko niezbędne jak obsługę dysku twardego czy ext3 mam na stałe. Wtedy jąderko nie trzyma tych wszystkich pierdołek na raz w ramie, tylko sobie ładuje te potrzebne w danej chwili. Tak jest mniej więcej zbudowane standardowe jądro w distro.


http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif
Linux registered user #423419

Offline

 

#3  2006-04-03 18:36:30

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: Co dodajecie jako moduly a co na stale w jadrze?

a ja mam na stałe większość tzn. framebuffer żeby dało się go od razu włądować obsługe ext2 reiserfs (moje systemy plików) sieciówke to czywiste bo jak komp pracuje to raczej zawsze coś  ściąga. dźwiękówke też mam na stałe. w sumie zamiast wypisywać na stałe to powiem co warto jako moduł:
jak używasz to możesz loopback`a ale ja mam na stałe:
joystcik chyba jako moduł myszke na stałe
wg. mnie to najlepiej to co często używasz dawać na stałe tzn. główne podzespoły właśnie typu myszka chipset (oczywiście :P)dźwiękówka raczej! ja to większość mam na stałe bo ramu dużo więc po co mają być jakieś moduły no nie? jak masz dużo ramu to radze większość dawać właśnie na stałe ale to już jak kto woli :)

Offline

 

#4  2006-04-03 19:02:40

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Co dodajecie jako moduly a co na stale w jadrze?

Daję jako moduł wszystko co możliwe oprócz elementów niezbędnych do zbootowania jądra (np. kontrolery dysków i systemy plików), które zaznaczam na <*> i kilku innych rzeczy, ale to zależy od potrzeb.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#5  2006-04-03 19:18:07

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: Co dodajecie jako moduly a co na stale w jadrze?

Nie po to stworzono modularnego kernela w wersji 2 by trzymać wszystko w nim skompilowane na sztywno.

Offline

 

#6  2006-04-04 02:19:28

  Kowall_ptk - wieczny student

Kowall_ptk
wieczny student
Skąd: z nienacka :)
Zarejestrowany: 2005-02-17

Re: Co dodajecie jako moduly a co na stale w jadrze?

Pewnie tak, ale ja nie mam nawet jednego modułu i dobrze mi z tym. Moje jądro jest duże i żre pewnie sporo pamięci. Ale co z tego?? Póki co użycie ramu mam na połowie jego pojemności.


W Linuksie się da, tylko trzeba wiedzieć jak!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)