Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-01-11 19:21:13

  Guest - Gość

Guest
Gość

Problem z GRUB

Witam. Postanowiłem zainstalowac Debiana Sarge 3.1 dvd.
Sporządziłem partycje ext3 z księgowaniem itd.wiadomo...
Zatwierdziłem aby Grub sie zainstalowal w boot sectorze(oprócz tej opcji byla jeszcze instalacja gruba na flopie). No więc restarcik ładuje sie GRUB Stage 1. 5... a pod spodem błąd Error 17. Zapewne ma to coś wspólnego z tym ze partycja linuxowa nie jest w pierwszych 1023 cylindrach... co do partycji :hde1- win XP  hde12- ext  jak rozwiązac ten problem będąc w obecnej sytuacji(tzn.bez zabawy z usuwaniem partycji i zakładania linuxowej jako pierwszej).Aha grub z flopa również nie przyniósł rozwiązania, ładuje się tylko initr.img i vmlizuz no i wyskakuje jakis błąd związany zapewne z oblugą dysku w biosie.(512...nie pamiętam dokładnie).Aha dysk mam podłaczony do kontrolera na PCI Silicon Image ATA 133. płytka Asus CUV4X. Z góry dziękuję za jakąs pomoc.
Pozdrawiam.

 

#2  2005-01-12 19:09:38

  Guest - Gość

Guest
Gość

Re: Problem z GRUB

Problem nieaktualny.Pomoglo "wyciągnięcie" z pierwszej głownej partycji troszke wolnego miejsca(8MB) i zalozenie na nim partycji ext3 , punkt montowania jako /boot no i wlaczenie na dla tej partycji flagi uruchomieniowej, po  instalacji pakietów i restarcie grub poprawnie się już uruchamia i nastepuje dalszy proces instalcji.

 

#3  2005-01-31 12:41:03

  jata - Użytkownik

jata
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2004-10-14

Re: Problem z GRUB

skad wziales Sarge'a na DVD??


jata aka algol vel MaDfReAk

Offline

 

#4  2005-01-31 13:12:43

  Tech - Wielki Brat

Tech
Wielki Brat
Skąd: Hel
Zarejestrowany: 2004-04-22

Re: Problem z GRUB

http://cdimage.debian.org/pub/cdimage-testing/dvd/jigdo-area/i386/ pobiera sie programikiem "jigdo"

Chyba ze ma ktos namiar na mirrora na ktorym sa normalne obrazy iso dvd


Ktoś mądry kiedyś powiedział: jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to się nie odzywaj !!!

Linux Registered User: #344405
GnuPG - C22A 2BA8 BECA 173F 713B A57B DF1A C4B4 E282 AE82

Offline

 

#5  2005-01-31 13:32:06

  jata - Użytkownik

jata
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2004-10-14

Re: Problem z GRUB

az tyle miejsca na dysku nie mam...

na innym kompie jak najbardziej, ale zdecydowanie wolalbym jakis wget czy ftp....


nie bardzo kasam jigdo..:(


jata aka algol vel MaDfReAk

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)