Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Witajcie!
Miałem kiedyś serwer z Debianem Squeeze, który zaktualizowałem do wheezy i internet przestał działać. Obwiniałem za to Debiana, a to j***** Router ... Teraz zainstalowałem na nim Debiana Sid, ale zastanawiam się czy to nie jest głupi pomysł. Serwer ten znacie - 78.8.9.23 (na razie nie śmiga :D) de facto ma tam chodzić Serwer XMPP (być może), Apache2 (głównie HTML) i OpenBox (bo mplayer nie ma fbdev2) - co myślicie o tym? Zostawić Sid (de facto ten Debian jest tak ... pusty, że w zasadzie nie ma co się zepsuć) czy jednak przejść do testing (Jessie)?
Fervi
Offline
Zostawić Sid (de facto ten Debian jest tak ... pusty, że w zasadzie nie ma co się zepsuć) czy jednak przejść do testing (Jessie)?
Na hardcora możesz zostawić, ale przy jakiejkolwiek większej systemowej aktualizacji udev, libc6, jądro, grub czy sysv może ci nie stać jak pakiet będzie zawierał błąd. Wtedy będzie zabawa.
Offline
Dobra, a jest możliwość przesyłania stron internetowych bez Apache2? Wydaje mi się, że coś takiego to LightHTTPD, ale czy (teoretycznie przynajmniej, PHP raczej nie używam) można używać PHP?
Fervi
Offline
Przy lighttpd można jak najbardziej używać PHP. Jeszcze do dyspozycji masz nginx.
Offline
A co jest lżejsze? Jakoś lighttpd brzmi fajnie, niemniej jednak z Apache'm tylko miałem kontakt :P
Fervi
Offline
nginx ma łatwiejszą konfiguracje, a tak poza tym tego jest cała masa: http://packages.debian.org/search?keywords=httpd&am … p;section=all
Offline
Na razie wrzuciłem Lighttpd i działa dobrze :P
Fervi
Offline
mati75 napisał(-a):
nginx ma łatwiejszą konfiguracje, a tak poza tym tego jest cała masa: http://packages.debian.org/search?keywords=httpd&am … p;section=all
Nginx i łatwa konfiguracja?
Lighttpd z php-fpm to trzy linijki w konfigu, u mnie:
grep -v "#" /etc/lighttpd/mod_fastcgi.conf server.modules += ("mod_fastcgi") fastcgi.server = ( ".php" => (( "socket" => "/var/run/php.sock" )))
Porównaj to z konfigiem Nginxa do pracy z php-fpm,
albo z gimnastyką w Apache-fastcgi - żeby ten php obrabiał przez fpm, która też jest łatwiejsza
niż w Nginxie..
:D
Nginx ma tylko tą zaletę, że przy konfiguracji można od razu dowolnie ustawić zmienne dla php w dowolny sposób, co się czasem przydaje, bez osobnego szukania, jak to ustawiać w konfigu fastcgi.
Pozdro
;-)
Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-06-23 18:41:08)
Offline