Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-06-13 17:00:28

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Utworzenie sieci bezprzewodowej za pomocą dwóch routerów

Witam
Mam 2 routery: jeden to tp link td-w8109g, a drugi to też tp-link bezprzewodowy, ale nie pamiętam jaki nie ma to znaczenia. Jak jest teraz:

Kod:

Dostawca internetu radiowego -----> wejście do anteny wifi routera `1` -------> internet idzie przez kabel ethernet do komputera

Przez to router bezprzewodowy nie obsługuje wifi, bo jest podłączona radiówka. No i teraz wkracza tp link `2` - w8109g (4 porty eth, switch). Chciałbym jakoś połączyć te routery, żeby router `2` działał jako access point. Przy czym interesuje mnie, aby nie dokonywać zmian w routerze `1` - nie ma do niego nigdzie loginu i hasła, nie mogę również zresetować ustawień, bo nie ma też kartki z ustawieniami, a w internecie radiowym adresy ip są ustawiane na sztywno.
Czyli, podsumowując, co mnie interesuje.

Kod:

Dostawca internetu radiowego (antena na dachu) ----> wejście anteny routera `1` ------> router `1` ------> kabel eth -----> router `2` (jako access point) ------> kabel eth ------> komputer stacjonarny

I do tego broadcast sieci wifi z routera `2`, ale nie wiedziałem jak to "narysować".

Czy jest możliwe takie połączenie? Nie wiem, czy zrozumiale napisałem, jeśli coś jest niejasne - proszę pytać. Nie zależy mi na czasie.

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-06-13 17:02:18)

Offline

 

#2  2013-06-13 18:45:40

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Utworzenie sieci bezprzewodowej za pomocą dwóch routerów

Jeśli chcesz z 2 routera zrobić przeźroczysty AP to podłączasz ten kabelek wychodzący z routera 1 do portu LAN routera 2, a w nim (router 2) wyłączasz DHCP i konfigurujesz zabezpieczenia Wifi. Ot cała zabawa.

Ostatnio edytowany przez pasqdnik (2013-06-13 18:47:10)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#3  2013-06-13 21:02:39

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Utworzenie sieci bezprzewodowej za pomocą dwóch routerów

Obojętnie do którego portu? Są tylko porty do podłączenia komputerów, ale rozumiem, że się nadają? Nie muszę nic zmieniać w routerze 2, tylko ustawić sieć bezprzewodową?

Offline

 

#4  2013-06-13 21:38:03

  jurgensen - Użytkownik

jurgensen
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-01-26

Re: Utworzenie sieci bezprzewodowej za pomocą dwóch routerów

I na jednym z nich wyłączyć DHCP. Pamiętaj też, żeby wpiąć do portu LAN

Offline

 

#5  2013-06-13 22:38:12

  poslad - Użytkownik

poslad
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-12-26

Re: Utworzenie sieci bezprzewodowej za pomocą dwóch routerów

jurgensen napisał(-a):

Pamiętaj też, żeby wpiąć do portu LAN

Nie mam innego wyjścia, router ma WAN via kabel telefoniczny

Ostatnio edytowany przez poslad (2013-06-13 22:38:33)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)