Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-25 16:59:43

  ukasz20 - Użytkownik

ukasz20
Użytkownik
Skąd: wroclaw
Zarejestrowany: 2006-03-12

overclocking karty graf na linuxie

witam

pod winda niema z tym problemow ale jak wyglada sprawa pod linuxem?
bede kpowal se lepsza karta graficzna i zastanawia mnie to czy da sie w rownie prosty sposob jak w windzie  podkrecac grafe ?

Offline

 

#2  2006-03-25 18:21:22

  coby6 - Członek DUG

coby6
Członek DUG
Skąd: Brzeg
Zarejestrowany: 2005-10-23

Re: overclocking karty graf na linuxie

Co do oc kart nvidi , to programik nazywa się  NVClock  .Jego obsługa jest dziecinnie prosta.  Pogramik sprawdzałem na gf 6600gt pciexpress ,  śmiga aż miło.


<............>

Offline

 

#3  2006-03-25 21:53:31

  zyga - Użytkownik

zyga
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-08-25

Re: overclocking karty graf na linuxie

hej a ja mam pytanie ogolne co do podkrecania kart graficznych. Co prawda moja karta to juz przeszłość (NVidia GeForce 4 440MX) ale ostatnio własnie sie zastanawialem nad przetaktowaniem karty. Powiedzcie czy jest duże ryzyko popsucia sprzętu ? dajcie znać pozdrawiam


apt-get remove windows ....
apt-get install debian :)

Offline

 

#4  2006-03-25 21:59:52

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: overclocking karty graf na linuxie

hej a ja mam pytanie ogolne co do podkrecania kart graficznych. Co prawda moja karta to juz przeszłość (NVidia GeForce 4 440MX) ale ostatnio własnie sie zastanawialem nad przetaktowaniem karty. Powiedzcie czy jest duże ryzyko popsucia sprzętu ? dajcie znać pozdrawiam

Jasne, że jest. Może Ci się czip przegrzać, ale przy ostrożnym przetaktowywaniu nie powinno się nic dziać. Ciężko także kontrolować temperatuę czipa. Ja bym nie ryzykował, a na pewno nie przy pasywnym chłodzeniu.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#5  2006-03-25 22:01:31

  kaszak696 - Członek DUG

kaszak696
Członek DUG
Skąd: Kazimierz Dolny
Zarejestrowany: 2006-03-22
Serwis

Re: overclocking karty graf na linuxie

Ryzyko jest dość spore, ale zyski też. Nie wiem dokładnie, jak to jest z twoją kartą, ale moj GF 5500 kręcił się dość dobrze (Riva TNT2 też :)). pamiętaj o jednym. Gdy podczas przyspieszenia sprzętowego (np w Chromium) Pojawią się zniekształcenia, to znaczy, że twoja karta ledwo dyszy i trzeba jej trochę popuścić te podkręcone megaherce.


http://images3.fotosik.pl/103/116624a3ce1555a7.gif
Linux registered user #423419

Offline

 

#6  2006-03-25 23:14:18

  terefere - Członek DUG

terefere
Członek DUG
Zarejestrowany: 2005-09-16
Serwis

Re: overclocking karty graf na linuxie

Jeśli lubisz zabawę możesz się pobawić... Ja podkręcając zegary karty nabawiłem własną kartę artefaktów mimo iż karta była markowa na b.dobrych podzespołach(W sumie we wszystkim zawiniło 'markowe' chłodzenie owej karty które to też było chłodzeniem pasywnym Zalman)

Jeśli myślisz o przefleszowaniu biosa to lepiej zapuść na wyrost paznokcie żeby mieć w razie czego co obgryzać ;P. Przeciwnie do płyt głównych tu trzeba bardzo ostrożnie dobierać  bios do naszej karty. Ja dobrałem cztery z czego 3 z nich mi porobiły jakieś krzaki na ekranie przez co musiałem fleszować bios w ciemno...podejrzewamze gdybym za wczasu nie uszykował tych biosików i niepnazywałbym ich nazwami typu 123... to by sie skończyło w serwisie(dopiero na drugi dzień mi się udało... niech żyje freedos :])

Proponuje sie zastanowić żeby później płaczu nie było :]


Nigdy się niektórych rzeczy nie dowiesz, jeśli na niektóre pytania samemu sobie nie odpowiesz - STFW

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)