Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-13 18:59:45

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

timer frequence

więc jak patrzyłem sobie w biosie to częstotliwość procka tam mam na 100hz (?) (procek celeron 1200mhz) i w kernel`u make menuconfig w timer frequence mam standardowo 250 i co lepiej ustawić? 250 czy 10 i czy nie spali się od tego procek :P

Offline

 

#2  2006-03-13 19:36:38

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: timer frequence

Ważne jest to, że największa częstotliwość powinna być stosowana dla bardzo obciążonych systemów i tam gdzie potrzeba przetwarzania w czasie rzeczywistym, np. dla serwerów dzwięku o niskiej latencji takich jak jackd.
Natomiast aby zaoszczędzić trochę energii należy ustawić tę wartość jak najniżej.
Sprawę dosyć ciekwaie rozwiązuje zestaw łat na jądro Kolivasa, dzięki którym tyknięcia tego zegara są pomijane przez system w czasie bezczynności, dzięki czemu zmiejsza sie zużycie energii, a w razie potrzeby system może działać na najwyższych obrotach. Ja mam ustawione 1000 MHz i jest ok. Procesor na pwno nie skopci się od takiego ustaiwnia.
No i chyba zapodam sobie tę łatę. Karql napisał arta w faq. Po bliższym zapoznaniu się z ficzerami sądzę, że warto sobie ją zapodać.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2006-03-25 12:12:25

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: timer frequence

fajna łatka tylko mam kłopot.. ze względu że nie ma nitro do 2.6.16 to pobrałem kernel`a 2.6.16-rc3 i spatchowałem nitro1 ale teraz nie moge tą łątką...  da się jakoś to dołożyć bo zawsze warto zaoszczędzić na prądzie ;)

EDIT: w jądrze jest taka opcja: CONFIG_CPU_FREQ i czy to jest mniej-więcej to samo co tamta łąta? mniej mniej-więcej?

Offline

 

#4  2006-03-25 14:16:52

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: timer frequence

Łaty nitro są oparte o łaty Kolivasa, więc nie ma sensu nakładać Kolivasa po nitro. A częstotliowość ustawa sobie jak chcesz. Wyżej napisałem.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#5  2006-03-25 14:18:53

  Lite-ON - Członek DUG

Lite-ON
Członek DUG
Zarejestrowany: 2006-03-07

Re: timer frequence

nawet jakoś działa ale nie widze różnicy :P
a poza tym w menu.lst dałem opcja resume2=/dev/hda5 ale przy ładowaniu systemu suspend2 (był z nitrem) pisze że nie ma opcji resume2= <parametr>
ktoś wie czemu?
Dzięki

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)