Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2006-03-22 00:22:12

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

squid

z jakim parametrem trza squida przekompilowac by dzialal wpis w konfigu

Kod:

reference_age 1 hours

Offline

 

#2  2006-03-22 04:44:46

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: squid

Tag Name    reference_age
Usage    reference_age time-units

Description
As a part of normal operation, Squid performs Least Recently Used removal of cached objects. The LRU age for removal is computed dynamically, based on the amount of disk space in use. The dynamic value can be seen in the Cache Manager 'info' output.

The 'reference_age' parameter defines the maximum LRU age
Default    reference_age 1 year

Example
For example, setting reference_age to '1 week' will cause objects to be removed, if they have not been accessed for a week or more. The default value is one year.

Specify a number here, followed by units of time. For example:

1 week
3.5 days
4 months
2.2 hours

Caution
This parameter is not used when using the enhanced replacement policies, GDSH or LFUDA.

( http://squid.visolve.com/squid/squid24s1/tuning.htm )

Używasz LRU  ? Czy którejś z polityki "heap"

Offline

 

#3  2006-03-22 11:56:47

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: squid

Tamten faq opisuje komendy, który już niema :)


reference_age

    This has been removed - starting with Squid-2.4 this directive have had no effect and has now been fully removed to avoid confusion.

Ja mam wersje stable12 i u mnie też to niedziałało.
Dokładny opis zmian http://www.squid-cache.org/Versions/v2/2.5/squid-2. … ASENOTES.html

Odrazu mam pytanie. Odinstalowałem squida i zainstalowałem go ze źródełek w wersji stables12 ale poprzez /etc/init.d/squid stop się niewyłączał. Wiec odinstalowałem go ponownie i usunąłem update-rc.d -f squid a potem z init.d samego squida. I problem w tym że po zainstalowaniu ze źródełek niemam pliku startowego :(

Offline

 

#4  2006-03-22 13:04:13

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: squid

niestety w/w funkcja nie bedzie dziazlac ale poradzilam sobie w inny sposub troche poczytalam manulai i se wpisalam

Kod:

cache_swap_low 90
cache_swap_high 95
cache_replacement_policy heap LFUDA
memory_replacement_policy heap LFUDA

i jak arazie to rozwiazanie mnie zdowala zobaczymy przez kilka dni jak sie to bedzie teotwac

Offline

 

#5  2006-03-22 13:29:29

  zlyZwierz - Moderator

zlyZwierz
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-18
Serwis

Re: squid

xanax , poszukaj w katalogu ze źródełkami .. najlepiej w contrib/ , obczaj squid.rc , jakkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie , żeby napisać własny prawda ?

Offline

 

#6  2006-03-22 22:36:06

  xanax - Członek DUG

xanax
Członek DUG
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2005-12-27

Re: squid

Wsumie masz racje z tym pisaniem :) ale poczytałem i okazuje się że wystarczyło zmienić w tym skrypcie starym ścieżke dostępu do squid.pid, bo w starej wersji był w /var/run a teraz jest /var/pool/squid/logs czy jakoś tak i teraz działa. Jedno co mnie zastanawia to to że teraz /etc/init.d/squid stop działa ale jak dam /usr/sbin/squid -k shutdown pisze że niema dostępu do pliku pid mimo że sam go ztwożył przy starcie i niepomaga nawet jak dałem uprawnienia do katalogów i pilku na full..... ma ktoś jakiś pomysł :)

Offline

 

#7  2006-03-23 14:58:28

  Nickleodeon - Członek DUG

Nickleodeon
Członek DUG
Skąd: Drawsko Pomorskie
Zarejestrowany: 2005-08-19

Re: squid

niestety w/w funkcja nie bedzie dziazlac ale poradzilam sobie w inny sposub troche poczytalam manulai i se wpisalam

Kod:

cache_swap_low 90
cache_swap_high 95
cache_replacement_policy heap LFUDA
memory_replacement_policy heap LFUDA

i jak arazie to rozwiazanie mnie zdowala zobaczymy przez kilka dni jak sie to bedzie teotwac

Mialem kiedys tez problemos ze squidem. Rozwiazalem to moze 'malo elegancko' ale... u mnie to wystarczy. Zrobilem skrypcik z taka linijka:
/etc/rc.d/init.d/squid stop; > /var/logs/access.log; > /var/logs/cache.log; /etc/rc.d/init.d/squid start
I dodalem do crona uruchamianie tego skryptu co 24 godziny.
  00  03  *  *  *  root  /root/restart_squida

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)