Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-04-23 12:39:20

  Ivano - Nowy użytkownik

Ivano
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-23

[BASH] Kompresowanie katalogów.

Witam wszystkich!

Jestem w trakcie pisania skryptu i napotkałem na problem, którego nie potrafię obejść.

Dla każdego katalogu pierwszego poziomu, starszego niż 3 miesiące, skrypt sprawdza czy jest w nim więcej niż 1000 plików (w całym drzewie). Jeżeli tak to dla każdego katalogu drugiego poziomu wykonuje archiwum, a zarchiwizowane dane usuwa po sprawdzeniu czy archiwum utworzyło się prawidłowo.

Nie wiem jak zmodyfikować to co napisałem tak, żeby skrypt kompresował i usuwał katalogi drugiego poziomu zamiast te pierwszego poziomu.

Patrząc na poniższy schemat: w tej chwili kompresuje mi katalogi "Katalog 1" i "Katalog 2", a potrzebuję żeby kompresował katalogi "Subfolder 1" i "Subfolder 2"

Przykładowo ścieżka to /home/ivano/kompresowanie/
Katalog 1
  Subfolder 1
  Subfolder 2
Katalog 2
  Subfolder 1
  Subfolder 2

Jakieś pomysły, idee, propozycje?


Kod:

find /home/ivano/kompresowanie/ -maxdepth 1 -type d -mtime +90 | while read KATALOG ; do
     if [[ ! -f "$KATALOG.tgz" ]] &&
        [[ "$(find "$KATALOG" -type f -printf \\n | wc -l)" -gt 1000 ]] ; then
            if tar czf "$KATALOG.tgz" "$KATALOG" ; then
                rm -r "$KATALOG"
                    else
                    rm -f "$KATALOG.tgz"
            fi
     fi
done

exit

Offline

 

#2  2013-04-23 20:21:49

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: [BASH] Kompresowanie katalogów.

Prosząc o rozwiązanie zadania domowego warto jest dopisać: oferuję ... (i tu jakaś kwota) ;-)


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#3  2013-04-24 11:12:47

  Ivano - Nowy użytkownik

Ivano
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2013-04-23

Re: [BASH] Kompresowanie katalogów.

Nie proszę o gotowe rozwiązanie tylko nakierowanie mnie co jest nie tak w tym co stworzyłem oraz w którą stronę powinienem myśleć żeby skrypt spełniał wszystkie założenia ;)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)