Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-04-05 19:28:10

  krzys.tk - Użytkownik

krzys.tk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-07

Powrót z wheezy do squueze a problem z gnome

Po niemal tygodniu testowania wheezy moja cierpliwosc sie skonczyla. Czare goryczy przerwal crach gnome3. Chcialem uporzadowac sobie menu Programy az tu nagle podczas przenoszenia jednego z aktywatorow wylogowalo mnie z gnome i nie moglem sie zalogowac ponownie poniewaz za kazdym razem wychodzil blad. W logach nie moglem nic znalesc wiec zainstalowalem squeeza zostawaijac jednocznie partycje /home niesformatowana. Z logowaniem do gnome w squueze nie mialem problemow, na puplicie widnialy stare ikony, uklad paneli byl tez ze squeeza jednak meny Programy jest teraz puste. Zastanawialem sie nad wyrzuceniem folderu .gnome2 z /home/krzys albo utworzeniu katalogu domewego od nowa ale raz, ze mam sporo plikow a dwa ze zalezy mi na konfiguracji network-managera bo mam tam mnostwo zapamietanych sieci WiFi, lokalizacji ethernetowych i polaczen VPN. Co polecacie w takiej sytuacji? Z gory dzieki za pomoc :)

Offline

 

#2  2013-04-05 19:31:15

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Offline

 

#3  2013-04-05 19:40:31

  ilin - Palacz

ilin
Palacz
Skąd: PRLu
Zarejestrowany: 2006-05-03

Re: Powrót z wheezy do squueze a problem z gnome

Jak jesteś przyzwyczajony do gnome 2 to sobie mate zainstaluj.


Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Polski portal Debiana

Offline

 

#4  2013-04-05 19:50:15

  krzys.tk - Użytkownik

krzys.tk
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-07

Re: Powrót z wheezy do squueze a problem z gnome

W gnome3 nie widzę nic złego. Pracuję z gnome od prawie trzech lat i przejście z 2 na 3 nie było bolesne. Większosc rzeczy udało mi się skonfigurować jak chciałem. Do squeeze powróciłem z innych względów m.in. uciekający dźwięk w animacjach flash, znikajace mapowanie klawiatury, brak możliowsci regulacji jasnosci i wiele innych rzeczy niezaleznych od gnome. Chciałbym zostać przy wersji 2 tylko nie wiem co sknociłem i jak to naprawić, żeby nie stracić ustawień

Offline

 

#5  2013-04-05 20:04:37

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Powrót z wheezy do squueze a problem z gnome

Na ten dźwiek prawdopodobnie wystarzy wywalić pulseaudio, i dzięłek przestawić na Alsę.
Na mapowanie klawiatury, do poleceń startowych

Kod:

setxkbmap pl

czy jaki tam chcesz schemat, jasnośc też się da załatwić.

W każdym razie Wheezy jest na ostatniej prostej -kwestaia kilku tygodni, i ucieczka na Squeeze zbyt wielkiego sensu nie ma.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-04-05 20:05:28)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#6  2013-04-06 16:43:29

  dowoszek - Użytkownik

dowoszek
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-04-14

Re: Powrót z wheezy do squueze a problem z gnome

Do stabilności Wheezy chyba jeszcze daleko. Ja też tydzień temu zrobiłem upgrade. Między Squeeze i Wheezy jest bardzo duża różnica jeśli chodzi o responsywność systemu na moim starym Celeronie 1.2. Po 2 dniach chciałem nawet wrócić do Squeeze, ale po jednej z aktualizacji komputer przestał aż tak bardzo przymulać (chociaż nadal jest znacznie gorzej niż przed upgradem).

To taka uwaga na marginesie, jakby komuś się w tym momencie zachciało upgrade'u.

Offline

 

#7  2013-04-06 16:57:07

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Powrót z wheezy do squueze a problem z gnome

dowoszek: w zakresie o którym piszesz raczej nic już nie będzie zmieniane. Jeśli uważasz, że coś jest nie tak, zgłoś błąd.

Z punktu widzenia release managerów do rozwiązania przed wydaniem zostały te zgłoszenia: http://udd.debian.org/bugs.cgi?release=wheezy&p … 1&ctags=1

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)