Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2013-03-21 07:56:35

  Yoda - Członek DUG

Yoda
Członek DUG
Skąd: Trzciel
Zarejestrowany: 2009-11-05

Re: XBMC - możliwości,zastosowanie

Mam stara karte 6150LE i myślałem że nikt tych sterów już aktualizował nie będzie. A wczoraj na stronie zauważyłem że jest nowa paczka. Instaluje skryptem NVIDII.

Offline

 

#27  2013-03-21 08:04:11

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: XBMC - możliwości,zastosowanie

6150 LE łapie się na sterowniki z serii 304.xx, one jeszcze długo będą aktualizowane (głównie dodawanie obsługi nowych wydań kernela i Xorga, może jakieś poprawki bezpieczeństwa). W każdym razie nie chodziło o aktualizację sterowników, tylko o aktualizację pakietów z repo Debiana. Jak instalujesz sterowniki zewnętrznym skryptem, nadpisujesz pliki pochodzące z pakietów Debiana, przy aktualizacji tych pakietów z repo pliki ponownie są nadpisywane i w tym momencie pada akceleracja, żeby wróciła trzeba przeinstalować sterowniki. Można to obejść w ten sposób: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?pid=192566#p192566 lub po prostu używać sterowników z repo (mniej zachodu z nimi, wystarczy raz zainstalować i tyle).

Offline

 

#28  2013-03-21 16:50:40

  einsam - Użytkownik

einsam
Użytkownik
Zarejestrowany: 2008-06-24

Re: XBMC - możliwości,zastosowanie

Ja mam dwa problemy.
Xbmc na telewizorze.
Nvidia, twinview, 1280x1024 i 1280x720.
Znalazłem i dostosowałem dwa rozwiązania, które jednakże mają wady...

1. Jak uruchomię na monitorze, wyślę na telewizor i zrobię fullscreen, to xbmc wraca na monitor (czyli, na tv trzeba oglądać w oknie).
2. Gdy za pomocą sprytnego skryptu (nie mojego oczywiście...) uruchomię xbmc full na telewizorze to niezbyt ze "stanowiska komputerowego" widzę telewizor...
O ile uruchomienie filmu z dysku nie jest specjalnie kłopotliwe, to iplex, tvp itp. nie jest komfortowe.

Chciałbym za pomocą pierwszej opcji osiągnąć fullscreen na telewizorze.
Mplayer, smplayer nie robią z tym problemu.

Problem drugi, to lekki tearing, taka sobie kreska pozioma, pojawiająca się czasem...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)