Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2013-02-22 13:05:31

  max333 - Użytkownik

max333
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-27

TC i kilka ETH

Witam mam sobie serwer dedykowany tam sobie zrobiłem skrycik do przycinania uploadu

Kod:

#!/bin/sh
tc qdisc del root dev eth0
itd itd

wszystko fajnie działa tylko jak zabrać sie za ograniczenie ruchu który wychodzi nie z eth0 tylko z innych interfejsowy każdy ma inne IP

eth0     
eth0:0   
eth0:1   
eth0:2

Offline

 

#2  2013-02-28 19:14:25

  Libo - Użytkownik

Libo
Użytkownik
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2004-10-25

Re: TC i kilka ETH

Nie musisz tworzyć virtualnych interfejsów żeby obsłużyć kilka podsieci, wystarczy dodać kilka adresów ip do jednego interfejsu ( ip addr add dev eth0 ... )
Jeżeli jednak virtualki są ci niezbędne możesz kolejkować ruch na  IMQ


Nie ma nie idzie... jest nie umiem.

Offline

 

#3  2013-02-28 19:30:59

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: TC i kilka ETH

Ifb też da radę, tylko trzeba przekierowanie na interfejsy ifb zrobić w tc.

Poza tym, jaka bym zrobił na interfejsach kolejki na podstawie FWMARK, a całe oznacznanie zrobił w firewallu.

Trochę zabawy jest, ale działa zawsze.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2013-03-09 11:48:55)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#4  2013-03-09 10:27:52

  max333 - Użytkownik

max333
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-05-27

Re: TC i kilka ETH

Libo napisał(-a):

Nie musisz tworzyć virtualnych interfejsów żeby obsłużyć kilka podsieci, wystarczy dodać kilka adresów ip do jednego interfejsu ( ip addr add dev eth0 ... )
Jeżeli jednak virtualki są ci niezbędne możesz kolejkować ruch na  IMQ

muszę tworzyć virtualne interface takie są wymagania serwerowni oczywiście mogę tego nie robić i nie używać dodatkowych IP za które place extra co miesiąc

chce użyć skryptu który juz mam i tam jakoś dopisać nowe ETH aby źródłowy IP dało sie limitować na wyjściu

Offline

 

#5  2013-03-15 15:16:16

  Libo - Użytkownik

Libo
Użytkownik
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2004-10-25

Re: TC i kilka ETH

@max333
musisz jednak pamiętać ze może pojawić się pewien problem. Powiedzmy ze masz łączne 10M,  jezeli chcesz zrobic 4 root kolejki ( dla kazdego interfejsu osobno ) to ich suma nie moze przekraczać 10M ( a nawet troche mniej) co daj ci max na 1 interfejs root kolejke 2.5M ( jezeli ten parametr zwiększysz to moze dojsc do sutuacji ze sumartyczny tarnsfer z kilku interfejów bedzie wiekszy niż mozliwości łącza i mechanizm kolekowania przestanie działać poprawnie )


Nie ma nie idzie... jest nie umiem.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)