Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-12-23 23:52:02

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

iptraf - obciazenie

Pytanie odnosnie iptraf. Zapuscilem sobie na ruterku i cos mi tu nie gra. Dzielenie lacza nie dziala (jeszcze) i siec strasznie mi muli. mam dwoch maniakow p2p. Odpalilem jednak iptrafa i zdziwienie - pokazuje (godzina obserwacji) ze laczem idzie moze ze 20kB/s down i 10kB/s up. Jednak zeby sprawdzic, zapuscilem sobie sciaganie pliku 10MB, lecialo jakies 50kB/s a iptraf dalej pokazywal 20, a nawet schodzil ponizej, kiedy ja wysycalem lacze. Pewnie zle interpretuje wyniki... Jak to wlasciwie jest?
Moze oszukiwac?
Od razu pytanie nr 2, aby niepotrzebnie nie zasmecac forum - jak ograniczyc userowi ilosc polaczen - np dla p2p. tak, zeby np nie mogl nawiazac wiecej jak 100 polaczen. Muli mi strasznie radio... Musze ich jakos okielznac.

pozdro i z gory dzieki za pomoc.

Offline

 

#2  2005-12-24 09:44:33

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: iptraf - obciazenie

Skonfiguruj se najpierw iptraf'a

w Configure...    ustaw
Activity mode        Activity mode:         kbytes/s

tu moesz oblukac dokladny trafer na konkretnych interfejsach
Detailed interface statistics

dodatkowo mozesz luknac kto ile zdziera
LAN station monitor 

jesli chemy opisac pozycje z w/w menu czyli zeby wedziec czyj jes konkretny mac
to w
Configure...   ->  Ethernet/PLIP host descriptions...  dodajemy sobir maci i opisy do nich

a co do kolejkowaia masz na stronie glownej w artykulahc opisane jak to zrobic jeszcze podane skrypty autmatyzujace caly proces

Offline

 

#3  2005-12-24 14:38:32

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: iptraf - obciazenie

W porzadku, ok. Tylko co ma wspolnego z jedn? Domyslnie chyba pokazuje transfer w kilobitach/s rzedu 180 (i niech pokazuje), a ja ciagne w tym czasie 600kilobitow - wysycam lacze przez 2-3minut, on dalej pokazuje w granicach 180 :-)

Offline

 

#4  2005-12-24 17:48:10

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: iptraf - obciazenie

nie wiem co masz nie tak ale u mnie wszystko dziala ok

jedynie co czasmi jest roziazd w granicach 20 kilo miedzy tym co pakuje router a tym co pakuzje server ale zazwyczaj pokaazuje dobreze

Offline

 

#5  2005-12-28 17:17:40

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: iptraf - obciazenie

Nom coz... u mnie naprawde musi byc cos nie tak, skoro rozjazd na oko mam rzedu 60kB/s (tak, kilobajtow) Przy okazji wrzuce linka do screena.

Offline

 

#6  2005-12-30 17:48:47

  Punisher999 - Użytkownik

Punisher999
Użytkownik
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2005-07-15
Serwis

Re: iptraf - obciazenie

A u mnie dziś iptraf zaczoł pokazywać transfery -0.0 KB/s wysztkim jak leci, ale jak ktoś jest szczególnie aktywny to ma nawet  -1.0 KB/s :P :)

Offline

 

#7  2005-12-30 23:12:00

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: iptraf - obciazenie

sama jestemciekawa z kad wam sie to bierze podajcie mi wesie swoich iptrafow ja mam 2.7.0

a pytanie doatkowe zna ktos odpowednik iptraf'a dla OpenBSD

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)