Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-09-09 20:49:49

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Wordpress - pytanie.

Witam!

Sytuacja:
Chcemy z kumplem wystartować z takim małym projektem, mianowicie prowadzenie wspólnego bloga na wordpressie o różnej tematyce. W zasadzie już wystartowaliśmy, tylko pojawił się mały problem. Używamy rozwiązania tzw "Darmowe konto", czy coś takiego, w każdym razie wszystko konfigurujemy itp na stronie internetowej.

Problem:
Jako, że tam całokształt jest niezbyt przejrzyście porobiony (rozmieszczenie opcji konfiguracyjnych dokładniej) to za cholerę nie mogę rozgryźć, jak zrobić, by po utworzeniu strony np "Muzyka" pojawiały się w niej wpisy, a nie żeby ona (cała ta podstrona) była wielkim jednym wpisem. Wie ktoś co z tym fantem zrobić?

Offline

 

#2  2012-09-09 21:19:44

  marcin'82 - Użytkownik

marcin'82
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-10-02

Re: Wordpress - pytanie.

Offline

 

#3  2012-09-10 00:31:32

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: Wordpress - pytanie.

Jesteś pewien, że Ty tak naprawdę nie potrzebujesz kategorii „Muzyka” do której będziesz przyporządkowywać wpisy?

Możesz też spojrzeć tutaj, ale jeżeli mówimy o darmowym planie na Wordpress.com, to i tak nie będziesz miał możliwości tego zrobić.

Akurat sam całkiem niedawno pomyślałem o zrobieniu strony na Wordpressie, i po obejrzeniu oferty Wordpress.com uznałem, że wolę sobie sam kupić domenę i hosting. Za całość zapłaciłem ≈70 zł (miałem dużo szczęścia, gdyż trafiłem na ostatnie dni promocji przed zmianą oferty), a w zamian mam nad stroną pełną kontrolę.

Offline

 

#4  2012-09-10 17:25:10

  Pavlo950 - człowiek pasjonat :D

Pavlo950
człowiek pasjonat :D
Zarejestrowany: 2012-02-20
Serwis

Re: Wordpress - pytanie.

Dopiero po czasie dopatrzyłem się, że jest możliwość podpięcia pod menu kategorie - całkiem wygodne rozwiązanie.

Projekt raczkuje (część zostało już zrobione), ale zanim dobrze się zorganizujemy i rozwiniemy blog, to trochę czasu potrwa. W zasadzie mamy z kumplem trochę odrębne cele, które jednak da się połączyć i współpracować. No i jeszcze ekipa potrzebna (ze dwie, trzy osoby jeszcze) i reklama wśród znajomych itp - za co wszystko w tym zdaniu odpowiada współbloger.

Dzięki za linki i info, sprawdzę pod wieczór.

Ostatnio edytowany przez PavloAkaLogan (2012-09-10 17:25:32)

Offline

 

#5  2012-09-10 21:58:55

  marc - Użytkownik

marc
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-09-09

Re: Wordpress - pytanie.

Z tego powodu zmienilem Wordpressa na Flatpressa [a takze dlatego, ze nie potrzebuje bazy danych SQL].

U siebie doszedlem do rozwiazania problemu autora wchodzac w

Kod:

Settings > Reading

, a nastepnie

Kod:

Front page displays:

Prosze sobie przetlumaczyc na PL :P uzywam na jednym z blogow tylko EN wersji ...

W kazdym razie mozna tam sobie wybrac, czy domyslnie na stronie domowej maja byc wyswietlane Posty, czy jakas inna, statyczna strona, itd.

Ostatnio edytowany przez marc (2012-09-10 22:00:48)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)