Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!
Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.
Strony: 1
Na komputerze moich rodziców jest zainstalowany Mint 12. Domyślną przeglądarką jest tam Firefox (z pakietu firefox). Jest też zainstalowany pakiet firefox-locale-pl.
Pakiet firefox-locale-pl dostarcza m.in. plik .xpi (rozszerzenie dla Firefoksa) z polonizacją. Ponieważ nie wystarczyło samo zainstalowanie pakietu, zainstalowałem ten plik ręcznie (być może był to błąd). Teraz po każdej aktualizacji (a jak wiadomo, Mozilla zwariowała i wydaje nową wersję co parę miesięcy) Firefox zgłasza, że polonizacja jest niekompatybilna z nową wersją i że rozszerzenie zostanie wyłączone. Po aktualizacji trzeba więc ręcznie zainstalować plik rozszerzenia z katalogu /usr/lib/firefox-addons/extensions/ i zrestartować Firefoksa. Dopóki się tego nie zrobi, gada po angielsku, co dla moich rodziców jest dużą przeszkodą.
Co trzeba zrobić, żeby Firefox automatycznie instalował rozszerzenie z pakietu polonizacyjnego i zawsze gadał w ojczystym języku?
Wolałbym uniknąć obejścia problemu polegającego na wyłączeniu aktualizacji systemu.
(U siebie na Debianie z Iceweaselem nie mam takiego problemu, na szczęście lub niestety).
Ostatnio edytowany przez Minio (2012-08-29 14:13:36)
Offline
Pobierz sobie FF z http://www.mozilla.org/pl/firefox/fx/ rozpakuj do /opt najlepiej i działa , możesz rozpakować gdzie chcesz .
FF sam się aktualizuje , chodzi na kanale aktualizacji release , sprawdzisz Firefox/Pomoc/O programie Firefox ...
Edit
Plik wykonywalny "firefox"
Ostatnio edytowany przez Rafcio6179 (2012-08-20 09:04:43)
Offline
Poprawne rozwiązanie:
Umieszczenie w katalogu /usr/lib/firefox/extensions/ dowiązania symbolicznego do /usr/lib/firefox-addons/extensions/langpack-pl@firefox.mozilla.org.xpi.
Po prostu pakiety firefox-locale umieszczają rozszerzenia w katalogu, w którym Firefox ich nie szuka (na taki genialny pomysł mogli wpaść chyba tylko paczkujący z Canonical…).
Offline
Strony: 1