Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-08-18 09:48:04

  pribina - Użytkownik

pribina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-11

Karta Mini PCIe WiFi + Bluetooth

Zastanawiam się nad rozbudową swojego laptopa o obsługę bluetooth. Aktualnie mam zainstalowaną kartę bezprzewodową Broadcom BCM43225 i chciałbym ją wymienić na inną, która ma w sobie zintegrowany także bluetooth (laptop ma tylko jeden slot Mini PCIe). Znalazłem na pewnym portalu aukcyjnym dwie karty combo (WiFi + Bluetooth): Broadcom BCM94313HMGB oraz RALINK RT3090BC4. Czy obsługa tych kart stwarza pod linuksem jakiś problem? Prosiłbym o radę co wybrać (cenowo jest to samo).

Offline

 

#2  2012-08-18 11:13:43

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Karta Mini PCIe WiFi + Bluetooth

Ralink ma sterowniki poniżej krytyki,Broadcom takie sobie.
Chyba że ten nowy otwarty ster brcm80211, ten sprawdza się nieźle, ale jeszcze trochę potrwa, zanim będzie miał pełną funkcjonalność.

Ja bym radził kartę z Atherosem zgodną z ath9k,
- kilka chipów obsługiwanych przez ten ster ma wbudowany BT.
Zwłaszcza AR9280 wygląda ciekawie - dual band 2,4 i 5 Ghz i bt do kompletu.

Sznurki:
Broadcom brcm80211:
http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/brcm80211

Atheros ath9k:
http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/ath9k/btcoex
http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/ath9k/

Edyta:
Niezłe wsparcie mają też karty z chipami Intela - stery są w jaju, potrzebny firmware w repo.

Pozdrawiam
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-08-18 11:22:22)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#3  2012-08-19 18:28:37

  pribina - Użytkownik

pribina
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-11

Re: Karta Mini PCIe WiFi + Bluetooth

Dzięki za radę. Tak jak już wcześniej wspominałem w tej chwili mam Broadcoma i z tą kartą nigdy nie miałem problemów (korzystam z drivera broadcom-sta). Patrzyłem na karty Intela, ale sa one conajmniej dwa razy droższe od pozostałych kart. Zdecyduje się chyba na tą kartę BCM94313HMGB.

edit: Karta dotarła do mnie jakieś dwa tygodnie temu. Podobnie jak poprzednia bezprzewodówka także i ta jest obsługiwana przez sterownik broadcom-sta. Ze względu na to, że laptop posiada jeden sprzetowy wyłącznik do karty to w tej chwili wyłączenie wifi powoduje także wyłączenie bluetooth (trzeba o tym pamiętać). Oto garść informacji na temat karty:

Kod:

04:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)

Kod:

Bus 007 Device 002: ID 0a5c:21b4 Broadcom Corp. BCM2070 Bluetooth 2.1 + EDR

Ostatnio edytowany przez pribina (2012-09-09 12:34:17)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)