Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-08-10 11:49:03

  czechu - Członek DUG

czechu
Członek DUG
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-10-24

System magazynowo - handlowy

Mam zadanie ogarnąć system do prowadzenia magazynu + kasa fiskalna + czytnik kodów kreskowy

i teraz do dyspozycji jest kupa gotowych systemów które coś tam oferują ale rozważam zrobienie tego Dobrze

Zastanawiałem się nawet nad openERP jest przede wszystkim opensourcowy oferuje kupę możliwości ale
- ma ktoś jakieś głębsze doświadczenia z nim jak wygląda stabilność błędy itd w sytuacji kiedy nie płacimy abonamentu ?
- jak wygląda dopisywanie modułów tzn. chodzi o sprzedaż detaliczną z wykorzystaniem drukarki fiskalnej
  ( samo sterowanie nią nie jest zbyt wymagające po RS pchamy dane + rozkazy  z czytnikiem kodów kreskowych też cudów nie ma)
  jednak jak to wygląda po stronie openERP i pythona ( drukarka i skaner powinny działać pod win$$)
- znane są wam jakieś realizacje tego typu czy gotowe moduły ?

sam openERP zainstalowałem w miarę bez problemu i do operacji na magazynach i hurtowe przyjmowanie wydawanie jest git nie wiem tylko co z tym detalem

aha i myślałem nad serwerem na debianie postresql + openERP i klientach na win w pythonie ewentualnie po HTTP


ewentualnie może mi ktoś polecić coś "łatwiejszego" w wdrożeniu budżet nie jest skromny ale 6 000 zł za wdrożenie openERP jest przegięciem


znalazłem bibliotekę w "Active X" :)

i przykład jej wykorzystania

Kod:

procedure TOICFiscalPrinterLibTest.Receipt2;
var
  ReceiptSummary: IOICFPReceiptSummary;
begin
  // Otwarcie paragonu
  ShowTestResult (FP.OpenReceipt,
                  'OpenReceipt');
  // Wydrukowanie pierwszej linijki paragonu
  ShowTestResult (FP.ReceiptItem('Mąka wrocławska', 'A', 2.13, 1.23, 'kg', 2.62),
                  'ReceiptItem');
  // Wydrukowanie drugiej linijki paragonu
  ShowTestResult (FP.ReceiptItem('Mąka poznańska', 'A', 2.11, 1.27, 'kg', 2.68),
                  'ReceiptItem');
  // Zamknięcie paragonu
  ReceiptSummary := FP.CreateReceiptSummary;
  ReceiptSummary.Amounts.Add(ofpatTotal, 'Razem',   5.30, 'Wartość paragonu');
  ReceiptSummary.Amounts.Add(ofpatCash,  'Wpłata', 10.00, 'Wpłata gotówkowa');
  ReceiptSummary.SystemNumber := 'Faktura 123/01/05';
  ShowTestResult (FP.CloseReceiptEx2(ReceiptSummary),
                  'CloseReceiptEx');
end;

ma ktoś pomysł jak to pożenić z pythonem ?

Ostatnio edytowany przez czechu (2012-08-10 12:27:59)

Offline

 

#2  2012-08-10 13:45:51

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: System magazynowo - handlowy

Znajomość programowania w Pythonie przyda Ci się w całym OpenERP, błędów w nim nigdy nie brakowało. ;)
Zwłaszcza w modułach dodatkowych, zabawa z nimi czasami przypomina Oscommerce.

Nie znalazłem nigdy magicznego modułu, który by prawidłowo ogarniał księgę przychodów i rozchodów, (nie wspominając o polskiej rachunkowości - sp z oo).

Poza tym dość przyjemny, można go w miarę bezstresowo podłączyć do bazy Lefthanda, (ten używa zabytkowego Firebirda), widziałem kiedyś dokładny schemat bazy Lefthanda i konstruowania zapytań.

Pozdrawiam
;-)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)