Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-12-21 16:07:37

  Jusko - Użytkownik

Jusko
Użytkownik
Zarejestrowany: 2009-07-09

Touchpad - jak zmusić go do funkcji scroolowania?

Witam.

Skaczę ostatnio z dystrybucji na dystrybucję. W zasadzie w przypadku mojego lapka z 512MB RAM dużego wyboru nie mam (owszem, działa na tym i OpenSUSE z KDE4, ale co to za praca). W zasadzie najbardziej odpowiada mi Debian, jednak czasem coś tam nie zadziała jak ma, po czym szukam nadal. W gruncie rzeczy najważniejsze problemy załatwiłem - touchad tapping działa, kamerka po zastosowaniu słynnej formułki z LD_Preload wyświetla w Sype obraz (choć w Xubuntu od kopa), reset X pod starym skrótem klawiszowym działa. Niemniej co nie działa a jest to dla mnie funkcja ważna - skrollowanie touchpadem. Aktualnie używam Xubuntu 11.10 i przy całych pomyjach wylewanych na to distro - po wywaleniu wielu pierdół, distro bardzo fajne. Niemniej nie chce mi się za każdym razem kompilować jajka aby mieć wsparcie dla OSS (a starsze gry z niego korzystają, w tym sporo aplikacji), więc chyba come back do Debiana (a na moim sprzęcie to ponad 2h kompilacji). Niemniej w Xubuntu scrollowanie działa od kopa, w Debianie nie działa a Gsynaptics co uruchomienie gubi, że ustawiłem tam scroll.

Ostatnio edytowany przez Jusko (2011-12-21 16:11:12)

Offline

 

#2  2011-12-22 16:23:49

  zbig - Użytkownik

zbig
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-02-25

Re: Touchpad - jak zmusić go do funkcji scroolowania?

Pewnie już na forum było, ale odpiszę;
1. Tworzysz katalog /etc/X11/xorg.conf.d
2. Umieszczasz w nim plik np. 10-synapics.conf i wypełniasz go odpowiednią treścią np. tak wygląda mój

Kod:

Section "InputClass"
    Identifier "touchpad"
    Driver "synaptics"
    MatchIsTouchpad "on"
        Option "TapButton1" "1"
        Option "TapButton2" "2"
        Option "TapButton3" "3"
        Option "RTCornerButton" "2"
        Option "RBCornerButton" "3"
        Option "VertEdgeScroll" "on"
        Option "VertTwoFingerScroll" "on"
        Option "HorizEdgeScroll" "on"
        Option "HorizTwoFingerScroll" "on"
        Option "CircularScrolling" "on"
        Option "CircScrollTrigger" "2"
        #Option “SHMConfig” “on”
EndSection

Życzę powodzenia i miłej pracy.

Offline

 

#3  2012-07-21 23:39:16

  hurlmann - Użytkownik

hurlmann
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-07-18

Re: Touchpad - jak zmusić go do funkcji scroolowania?

Jakie wpisy trzeba by dodać żeby pionowy scroll przenieść na lewą krawędź touchpada (o ile to w ogóle możliwe)?
Da się w ten sposób doregulować szerokość strefy scrollowania na touchpadzie?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)