Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-05-04 14:20:25

  caViator - Użytkownik

caViator
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-03

W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

Hey,

dostałem płytkę z badań CT i chciałbym siebie zobaczyć pod Linuksem ;) Na razie znalazłem aeskulap lecz tenże nie radzi sobie (być może dlatego, że od 2007 roku jest już nie rozwijany).
Zawartość CD wygląda następująco http://wklej.dug.net.pl/4149
Jak się to tego dobrać?

Offline

 

#2  2012-05-04 14:38:09

  Qmaty - Użytkownik

Qmaty
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-04-16

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

1. dicomscope
2. ginkgocadx
3. dicompyler

Ostatnio edytowany przez Qmaty (2012-05-04 14:48:45)

Offline

 

#3  2012-05-04 16:49:17

  caViator - Użytkownik

caViator
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-03

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

Dziękówa dicompyler chyba najlepiej sobie radzi.

Offline

 

#4  2012-05-04 20:38:08

  Yampress - Imperator

Yampress
Imperator
Zarejestrowany: 2007-10-18

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

1.
Pod windowsem uruchamiasz aplikacje i chodzi.

2.
ALE  w jakimś katalogu jest kilkadziesiąt plików graficznych. Tomograf to zbiór kolejnych plików graficznych (obraz  głowy przaecięty płaszczyzną. Każdy kolejny plik to płaszczyzna głębiej. Od czupka głowy w głąb. Szukaj po katalogach. Przejrzysz zwykłym  programem do przeglądania grafiki.

Ostatnio edytowany przez Yampress (2012-05-04 20:38:56)

Offline

 

#5  2012-05-04 21:01:51

  Qmaty - Użytkownik

Qmaty
Użytkownik
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-04-16

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

Yampress napisał(-a):

1. Pod windowsem uruchamiasz aplikacje i chodzi.

Piękna rada, szkoda że pytający pytał o program na Linuksa.

Yampress napisał(-a):

2. ALE  w jakimś katalogu jest kilkadziesiąt plików graficznych. Tomograf to zbiór kolejnych plików graficznych (obraz  głowy przaecięty płaszczyzną. Każdy kolejny plik to płaszczyzna głębiej. Od czupka głowy w głąb. Szukaj po katalogach. Przejrzysz zwykłym  programem do przeglądania grafiki.

Czy Ty Szanowny Panie Yampress kiedykolwiek sprawdzałeś tą swoją teorię? Bo ja tak (z ciekawości) i w każdym pliku który mam tylko czarno białe szumy (otwierane w gThumb oraz GIMPI-e). Pliki wykorzystywane w medycynie zawierają jeszcze oprócz grafiki dodatkowe informacje dlatego nie można ich otworzyć w "zwykłym programie graficzny". W tym przypadku chodzi o standard DICOM. To tak w drodze wyjaśnienia.

Offline

 

#6  2012-05-04 21:18:53

  caViator - Użytkownik

caViator
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-03

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

Yampress napisał(-a):

1.
Pod windowsem uruchamiasz aplikacje i chodzi.

Nawet jest dołączona do płyty z plikiem autorun ;)

Qmaty napisał(-a):

Yampress napisał(-a):

2. ALE  w jakimś katalogu jest kilkadziesiąt plików graficznych. Tomograf to zbiór kolejnych plików graficznych (obraz  głowy przaecięty płaszczyzną. Każdy kolejny plik to płaszczyzna głębiej. Od czupka głowy w głąb. Szukaj po katalogach. Przejrzysz zwykłym  programem do przeglądania grafiki.

Czy Ty Szanowny Panie Yampress kiedykolwiek sprawdzałeś tą swoją teorię? Bo ja tak (z ciekawości) i w każdym pliku który mam tylko czarno białe szumy (otwierane w gThumb oraz GIMPI-e). Pliki wykorzystywane w medycynie zawierają jeszcze oprócz grafiki dodatkowe informacje dlatego nie można ich otworzyć w "zwykłym programie graficzny". W tym przypadku chodzi o standard DICOM. To tak w drodze wyjaśnienia.

W rzeczy samej. gwenview też nie dał rady. Gdyby to były zwykłe pliki graficzne, to nie zawracałbym gitary ;)

Offline

 

#7  2012-05-04 21:29:45

  thomsson - Dyskutant

thomsson
Dyskutant
Zarejestrowany: 2011-10-26

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

Yampress napisał(-a):

1.
Pod windowsem uruchamiasz aplikacje i chodzi.

Zawsze pozostaje WINE :)


ilin napisał
"DUG to tez moja mała ojczyzna"

Offline

 

#8  2012-05-04 22:14:12

  Lorenzo - Moderator

Lorenzo
Moderator
Zarejestrowany: 2005-12-23

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

Yampress napisał(-a):

2. ALE  w jakimś katalogu jest kilkadziesiąt plików graficznych. Tomograf to zbiór kolejnych plików graficznych (obraz  głowy przaecięty płaszczyzną. Każdy kolejny plik to płaszczyzna głębiej. Od czupka głowy w głąb. Szukaj po katalogach. Przejrzysz zwykłym  programem do przeglądania grafiki.

Czy Ty Szanowny Panie Yampress kiedykolwiek sprawdzałeś tą swoją teorię? Bo ja tak (z ciekawości) i w każdym pliku który mam tylko czarno białe szumy (otwierane w gThumb oraz GIMPI-e). Pliki wykorzystywane w medycynie zawierają jeszcze oprócz grafiki dodatkowe informacje dlatego nie można ich otworzyć w "zwykłym programie graficzny". W tym przypadku chodzi o standard DICOM. To tak w drodze wyjaśnienia.

Ja pół roku temu dostałem płytę, na której oprócz formatu  "tomografu" miałem katalog z  mnóstwem jpgów.

Offline

 

#9  2012-05-04 22:22:56

  caViator - Użytkownik

caViator
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-03

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

Lorenzo napisał(-a):

Ja pół roku temu dostałem płytę, na której oprócz formatu  "tomografu" miałem katalog z  mnóstwem jpgów.

Ja niestety nie. Przy okazji, jak sprawdzić pod konsolą z jakim typem pliku mamy do czynienia, gdy jest bez rozszerzenia? KDE np. ładnie pokazuje, że to DICOM po najechaniu mychą na plik.

Offline

 

#10  2012-05-04 22:50:55

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

caViator: file.

Offline

 

#11  2012-05-04 23:06:14

  caViator - Użytkownik

caViator
Użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-03

Re: W czym przeglądać pliki z tomografi komputerowej?

Minio napisał(-a):

caViator: file.

dzięki

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)