Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-03-27 12:39:47

  Tazik - Użytkownik

Tazik
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2011-03-19

[Solved] Shiki-Wise = żółwie tempo działania

Witam

To mój pierwszy post tutaj, więc chciałem się przywitać:)

Zainstalowałem Debiana Testing z XFCE. Przy zmianie motywu i obramowań okien na Shiki-Wise, system strasznie zwalnia (np. w Synaptic'u od kliknięcia na pakiet, do pojawienia się zielonego podświetlenia mija sporo czasu). Na domyślnym motywie działa dobrze. Sterowniki NVidii do swojej karty mam zainstalowane. Komputer wcześniej działał na Ubuntu z GNOME i chodziło bez zamulania. Na starym laptopie (działa na sterowniku domyślnym) przy ustawieniu identycznego wyglądu, system działa płynnie. Da się to jakoś przyspieszyć?

Ostatnio edytowany przez Tazik (2012-04-17 13:42:16)

Offline

 

#2  2012-03-27 13:13:53

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [Solved] Shiki-Wise = żółwie tempo działania

Odpal jakąś aplikację korzystającą z gtk2 (chodzi o motyw gtk2, prawda?) z konsoli i zobacz czy nie sypie błędami związanymi z motywem. Poza tym jak go instalowałeś? W razie gdybyś instalował ręcznie, to ten motyw jest w repo. Dla Xfce:

Kod:

aptitude install shiki-wise-theme shiki-colors-xfwm-theme

Offline

 

#3  2012-03-27 14:14:45

  Tazik - Użytkownik

Tazik
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2011-03-19

Re: [Solved] Shiki-Wise = żółwie tempo działania

Motyw i obramowanie instalowałem z repo.
Konsola mówi:

Kod:

tazik@szrot:~$ galculator 
/usr/share/themes/Shiki-Wise/gtk-2.0/gtkrc:126: Murrine configuration option "gradients" is no longer supported and will be ignored.

(galculator:6354): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

(galculator:6354): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_window_set_icon_list: assertion `GDK_IS_PIXBUF (pixbuf)' failed

(galculator:6354): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_width: assertion `GDK_IS_PIXBUF (pixbuf)' failed

(galculator:6354): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_height: assertion `GDK_IS_PIXBUF (pixbuf)' failed

(galculator:6354): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

Kod:

tazik@szrot:~$ catfish 

** (process:6403): WARNING **: Trying to register gtype 'GMountMountFlags' as flags when in fact it is of type 'GEnum'

** (process:6403): WARNING **: Trying to register gtype 'GDriveStartFlags' as flags when in fact it is of type 'GEnum'

** (process:6403): WARNING **: Trying to register gtype 'GSocketMsgFlags' as flags when in fact it is of type 'GEnum'
/usr/share/themes/Shiki-Wise/gtk-2.0/gtkrc:126: Murrine configuration option "gradients" is no longer supported and will be ignored.

Offline

 

#4  2012-03-27 14:21:58

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [Solved] Shiki-Wise = żółwie tempo działania

Na tym starym laptopie gdzie działa normalnie też masz testinga? Spróbuj na początek zakomentować w pliku /usr/share/themes/Shiki-Wise/gtk-2.0/gtkrc linijkę odpowiadającą za „gradients” (na podstawie: http://crunchbanglinux.org/forums/topic/11444/solve … tant-warning/).

Offline

 

#5  2012-03-27 14:36:35

  Tazik - Użytkownik

Tazik
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2011-03-19

Re: [Solved] Shiki-Wise = żółwie tempo działania

Zakomentowanie linijki od "gradients" dało tyle, że nie wywala błędu na ten temat a Synaptic dalej muli. Na laptopie też jest testing i tam nie komentowałem tej linii. Jak miałem kiedyś LMDE z XFCE (tam Shiki-Wise jest domyślnym motywem), to też się działy takie historie. Chyba muszę poszukać innego motywu :/

Offline

 

#6  2012-03-27 16:01:13

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: [Solved] Shiki-Wise = żółwie tempo działania


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#7  2012-03-27 16:01:31

  mati75 - Psuj

mati75
Psuj
Skąd: masz ten towar?
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: [Solved] Shiki-Wise = żółwie tempo działania

W LMDE nie jest domyślny shiki, tylko elementary.


https://l0calh0st.pl/obrazki/userbar.png

Offline

 

#8  2012-03-27 16:07:40

  sir_lucjan - Kierowca Bombowca

sir_lucjan
Kierowca Bombowca
Skąd: /home/sir_lucjan
Zarejestrowany: 2010-05-20
Serwis

Re: [Solved] Shiki-Wise = żółwie tempo działania

W LMDE domyślny nie jest czasem Mint-X?


Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Linux Register User: #536661
                                         Arch Linux

Offline

 

#9  2012-03-27 16:20:29

  Tazik - Użytkownik

Tazik
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2011-03-19

Re: [Solved] Shiki-Wise = żółwie tempo działania

Właśnie wykombionowałem że winowajcą jest sam silnik murrine. Jakikolwiek motyw oparty na murrine zamula identycznie. Trzeba będzie szukać czegoś innego.

Z tym LMDE mogłem coś pomylić, ale na pewno miałem Shiki, tyle że pewnie sam przyłożyłem do tego rękę.

EDIT:
Sprawdziłem jeszcze inne silniki gtk2 dostępne w repo. Okazuje się że na każdym jest podobna sytuacja. Jedynym sprawnie działającym silnikiem jest gtk2-engines-xfce.

EDIT 2:
Po drodze zmieniłem środowisko na MATE, ale problem dalej pozostał. Znalazłem jednak obejście dla niego. Zainstalowałem silnik "gtk2-engines-wonderland" wraz z jego motywem Bluecurve i zmodyfikowałem aktywator do Synaptica żeby wywoływał następujące polecenie:

Kod:

su-to-root -X -c 'GTK2_RC_FILES=/usr/share/themes/Bluecurve/gtk-2.0/gtkrc /usr/sbin/synaptic'

W ten sposób Synaptic odpala się z motywem Bluecurve, na którym już nie muli.

Ostatnio edytowany przez Tazik (2012-04-17 13:41:43)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)