Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-12-06 17:25:54

  lordolas - Użytkownik

lordolas
Użytkownik
Skąd: Jeziora Wielkie
Zarejestrowany: 2005-03-28

Udostępnianie netu, podstawowe niezbędne porty

Witam!

Mam DSLka 1 MB - umówiłem się z 3 kumplami, że za symboliczną kwote udostęniam im tego DSLa, na zasadach:
a) nie przycinami nikomu pasma UP i DL
b) oni korzystają tylko z podstawowych usług (www.ftp,poczta,GG,VoIP,IRC)

Do tej pory wszystko było OK - kazdy był zadowolony, ostatniej nocy zauważyłem ze jeden z nich strasznie coś taszczy z netu - myśle sobie zapodał kaze albo coś. Przeryłem google (leciało to na porcie 17xx nie pamietam) i tylko z jednego adresu IP. Wyciałem to IP i sie skonczyło. Dziś gadałem z kumplem i okazało sie ze ciągnął demko jakiejs gry z www. Głupio mi troche z tego powodu. Jak na przysżłości sie zabezpieczyć przed tkaimi wpadkami, jaki zestaw portów musi mieć otwarty klient żeby korzystać z usług które wymieniłem. Czytałem coś o ipp2p ale apt-get nic o tym nie wie :) a z kompilacją zawsze jest coś nie tak jak sobie z tym radzicie?

Pozdrawiam

Offline

 

#2  2005-12-06 22:29:24

  BiExi - matka przelozona

BiExi
matka przelozona
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-16
Serwis

Re: Udostępnianie netu, podstawowe niezbędne porty

Naprosciej nie blokowac uzytkownikom zadnych portow bo to sie mija z celem i niczemu nie slurzy....
zapodaj sovie kolejkowanie masz tu prosty opis oraz gotowe skrypty

http://dug.net.pl/texty/htb.php

a doatkowo mysle ze jak troche ogranczczysz transfer to bedzie ok bo strony i wszystko bedzie dzialac ok

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)