Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-04-12 00:01:15

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Witam

Chciałbym poinformować, że sklep Wupra znacznie obniżył ceny gier firmy Linux Game Publishing.
Więcej informacji możecie znaleźć na stronie sklepu:

http://wupra.com/lang-pl/blog/entry/16-creazy-lgp-sale.html

pozdrawiam

PS Pomyliłem linki, ale zostało to już poprawione.

Ostatnio edytowany przez gbudny (2011-04-12 10:47:09)


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#2  2011-04-12 00:49:12

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Rozumiem spam… Linkowania do innego wątku gdzie puściłeś ten sam spam jednak nie pojmuję. ;)

Offline

 

#3  2011-04-12 10:46:42

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

ArnVaker napisał(-a):

Rozumiem spam… Linkowania do innego wątku gdzie puściłeś ten sam spam jednak nie pojmuję. ;)

Czemu ten wątek został określony jako spam? Przecież jest to ciekawa informacja dla graczy korzytających z Linuksa.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#4  2011-04-12 11:46:05

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Jest to reklama, a reklama to spam ;]

Offline

 

#5  2011-04-12 12:51:54

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

A w Ogłoszeniach ile spamów jest. ;)

Dajcie spokój, afera jakby ktoś się zarejestrował aby zachęcać do kupna (oczywiście u niego) niebieskich tabletek...


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#6  2011-04-12 13:40:30

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

azhag napisał(-a):

afera jakby ktoś się zarejestrował aby zachęcać do kupna (oczywiście u niego) niebieskich tabletek...

E tam, taki wątek prawdopodobnie znajdowałby się już sam wiesz gdzie, ten natomiast ma się dobrze. A czy to spam? Wątek został założony aby polecić nam kupno produktów w konkretnym sklepie internetowym, z racji akurat przeprowadzanej w nim promocji — oczywiście, że to spam. Każdą ofertę reklamową można określić jako „ciekawą informację” dla jej potencjalnych odbiorców.

Offline

 

#7  2011-04-12 14:23:57

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

ArnVaker napisał(-a):

Wątek został założony aby polecić nam kupno produktów w konkretnym sklepie internetowym, z racji akurat przeprowadzanej w nim promocji — oczywiście, że to spam. Każdą ofertę reklamową można określić jako „ciekawą informację” dla jej potencjalnych odbiorców.

Po pierwsze nie jestem związany z tym sklepem, a więc nie mam z tego żadnych korzyści. Jestem po prostu graczem linuksowym i pomysłałem, że może ktoś będzie chciał zagrać w kilka fajnych na Linuksie. Podałem nazwę sklepu Wupra ponieważ jest on jedynym polskim sklepem z grami dla Linuksa oraz:

"Jesteśmy jedynym w Polsce partnerem handlowym firm: Linux Game Publishing LTD, RuneSoft GmbH."

http://wupra.com/content/4-o-nas

Nie ma na terenie Polski innych partnerów handlowych Linux Game Publishing, dlatego podałem ten sklep.
Być może popełniłem błąd nie podając informacji o podobnej promocji w Tux games (Wielka Brytania) oraz Fun4Tux (Niemcy):

http://www.fun4tux.ch/

http://www.linuxgames.com/archives/16879

Po prostu podałem nazwę sklepu, który jest najbardziej dostępny dla polskich graczy korzystających z Linuksa.
Przed powstaniem sklepu Wupra kupowałem gry w Tux Games i to było znacznie droższe rozwiązanie.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#8  2011-04-12 14:47:37

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

ArnVaker napisał(-a):

azhag napisał(-a):

afera jakby ktoś się zarejestrował aby zachęcać do kupna (oczywiście u niego) niebieskich tabletek...

E tam, taki wątek prawdopodobnie znajdowałby się już sam wiesz gdzie

Tam gdzie ten? ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#9  2011-04-12 15:07:27

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Wątek o niebieskich tabletkach w Grach? Wątpię…

Offline

 

#10  2011-04-12 15:13:48

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

A, źle zrozumiałem, że taki jak ten (znaczy ten w którym jesteśmy), a nie taki jak ten (znaczy ten hipotetyczny).


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#11  2011-04-12 15:46:27

  radziojedi - Gambini

radziojedi
Gambini
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2008-08-08

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Ale super informacja! Nie wiedziałem o tej promocji, dzięki gbudny za info, chociaż szkoda, że się troszkę spóźniłem.

p.s. Dlaczego ten wątek jest w /dev/null ? :)


"Given enough eyeballs, all bugs are shallow"
Eric Raymond, The Cathedral and the Bazaar: Musings on Linux and Open Source by an Accidental Revolutionary

Offline

 

#12  2011-04-12 16:01:17

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Dobra, przeniosłem do gier, ale dla mnie to i tak spam.

Offline

 

#13  2011-04-12 16:11:35

  gbudny - Użytkownik

gbudny
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-06-03

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

radziojedi napisał(-a):

Ale super informacja! Nie wiedziałem o tej promocji, dzięki gbudny za info, chociaż szkoda, że się troszkę spóźniłem.

p.s. Dlaczego ten wątek jest w /dev/null ? :)

Na pocieszenie powiem, że cena  Airline Tycoon Deluxe jest nadal niska:

http://wupra.com/strategiczne/1-airline-tycoon-deluxe.html

Osoby, który sie zbyt późno o tym dowiedziały zawsze mogą spóbować napisać do właściciela sklepu:

http://wupra.com/content/4-o-nas

Niestety nie mam pojęcia, jaką ewentualną odpowiedz od niego uzyskacie.


BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.

Offline

 

#14  2012-02-13 01:25:36

  Tor - Redaktor

Tor
Redaktor
Zarejestrowany: 2010-01-01

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Tak swoją drogą, gdyby ktoś nieświadomy tu trafił - nie kupujcie nic w tym sklepie, właściciel oszukał ludzi biorących udział w promocji, gier nie wysłał, pieniędzy nie zwrócił, telefonów już nie odbiera. Dość głośno o tym w sieci, ale na wypadek gdyby ktoś nie wiedział i miał ochotę na zakupy (bo strona sklepu nadal funkcjonuje) - ostrzegam, nie róbcie tam zakupów.

Offline

 

#15  2012-02-13 03:03:32

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Czy oszukała, nie wiem.
Coś niewiele tych komentarzy, troszkę za mało, żeby rzec "Dość głośno o tym w sieci", ale z drugiej strony, to ile tysięcy Ludziów potrzebuje jakiegoś programu na Linuxa?
W każdym razie "telepolis1" z Wupry raczej lichy, jeśli w ogóle takie porównanie jest upoważnione, mam nadzieję, że nie jest.

Być może  już plajtuje.
Tak to jest w tym wspaniałym kraju, że np sprzedając watę cukrową na rynku, można zarobić 600 za miesiąc, z czego 900 na ZUS i NFZ  trzeba odstawić.
A każda mała firma na początku kokosów nie przynosi, i kapitału ma tyle, co kot napłakał, w dodatku najpierw są koszty, pewne i policzalne, a potem dopiero (być może) zysk, choć przy sprzedaży oprogramowania na system, którego 75% Ludzi nie potrafi zainstalować, a 20% rodaków wywali, bo na nim Oryginalny klient GG nie działa, na zysk bym nie liczył.

Inna sprawa, że jak się bankrutuje, wypada o tym zawiadomić, a jak sie bierze zaliczki, albo dostarzyć towar, albo zwrócić zaliczkę.

Zwykła uczciwośc tego wymaga.
A w czasach internetowych wyszukiwarek, uczciwości nie da się przecenić.
Kiedyś niezadowolony klient powiedział dwudziestu  osobom, dowiedziało się o tym dwieście.
Teraz napisze na pięciu forach, w Google znajdzie ktokolwiek jego post? jeśli tak, to ilu?
Właśnie dlatego lepiej nie ryzykować.

Pozdro
;-)

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-13 03:20:24)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#16  2012-02-13 09:56:39

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Tor napisał(-a):

właściciel oszukał ludzi biorących udział w promocji, gier nie wysłał, pieniędzy nie zwrócił, telefonów już nie odbiera

Heh, od razu czułem, że ten wątek śmierdzi. :D

Offline

 

#17  2012-02-13 20:24:58

  Tor - Redaktor

Tor
Redaktor
Zarejestrowany: 2010-01-01

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Jacekalex napisał(-a):

Czy oszukała, nie wiem.
Coś niewiele tych komentarzy, troszkę za mało, żeby rzec "Dość głośno o tym w sieci",

Był wątek na forum Ubuntu, ale został usunięty przed moderatorów (2 razy). Było kilku oszukanych. Na kilku forach linuksowych też się ludzie żalili. I na tuxplay.pl. Stosowne oświadczenie wydało też na swojej stronie wydawnictwo jednego z papierowych magazynów linuksowych. Więc jako "głośno" chodziło mi o środowisko graczy linuksowych. Wiadomo, że na jakimś wp, czy innym pudelku o tym nie napiszą.

Offline

 

#18  2012-02-13 21:42:55

  rj46 - Użytkownik

rj46
Użytkownik
Zarejestrowany: 2011-06-28

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

na tym portalu są dziwne błędy mam na mysli ceny gier:
np. Gorky 17, gra która bardzo dobrze wspominam ~2000r a otrzymałem ją kupując bodajże KomputerSwiat Gry - cena nie pamietam ile wtedy kosztowało ale maksymalnie 12 zł
a cena w tym sklepie http://wupra.com/11-gorky17.html
100,81 zł brutto

czy tam są na prawdę  takie ceny ?
czy ja coś źle zobaczyłem ?

Offline

 

#19  2012-02-13 22:02:31

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

Ceny podobno są takie, bo tyle rząda LGP

Ja tam nie wiem, ja kupuje gry za 0.01$ (HIB). A raczej nie ja, ale ...

Fervi

Offline

 

#20  2012-02-13 23:20:32

  Tor - Redaktor

Tor
Redaktor
Zarejestrowany: 2010-01-01

Re: Wupra - Zwariowana Promocja LGP

rj46 napisał(-a):

np. Gorky 17, gra która bardzo dobrze wspominam ~2000r a otrzymałem ją kupując bodajże KomputerSwiat Gry - cena nie pamietam ile wtedy kosztowało ale maksymalnie 12 zł
a cena w tym sklepie http://wupra.com/11-gorky17.html
100,81 zł brutto

czy tam są na prawdę  takie ceny ?
czy ja coś źle zobaczyłem ?

Pamiętaj, że to nie jest gra zgrana z krążka Komputer Świata. Chłopaki z LGP musieli nad nią sporo posiedzieć, napisać trochę kodu. Generalnie włożyć sporo pracy (tak przynajmniej zakładam, bo nie wiem ile mieli do zrobienia w rzeczywistości). Poza poświęconym czasem, kosztami wytłoczenia płyt (które są raczej większe dla kogoś, kto tłoczy ich 1000 zamiast 100000),  opakowaniami dochodzą też koszty licencyjne. Muszą więc ponieść jakieś wydatki i przy okazji przeżyć z tego co sprzedają (a chętnych na kupno nie ma aż tylu co wśród produkcji windowsowych). Stąd wysoka cena. Zgadzam się oczywiście, że pewnie sprzedali by więcej, gdyby cena była niższa - ale to ich wybór.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)