Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-02-13 12:52:48

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Kompilacja z użyciem avcodec/avformat - jak to prawidłowo zrobić?

Witam

Tym razem trochę bliżej Debiana (traktujmy Ubuntu jako coś debianopodobne).

Mam sobie programik. No i oczywistą rzeczą jest to, że chciałbym aby nie utkwił w mojej szufladzie, tylko aby puścić go w ludzi. Ino jedna problema... interfejs bibliotek avformat/avcodec zmienia się radośnie z wersji na wersję...

Przykładowo (nie podaję teraz numerów wersji bibliotek bo nie pamiętam):

Ubuntu 10.04: CODEC_TYPE_AUDIO to enum
Ubuntu 10.10: CODEC_TYPE_AUDIO to define na AVMEDIA_TYPE_AUDIO
Ubuntu 11.04: CODEC_TYPE_AUDIO takoż (są za to inne zmiany bo jedna funkcja znikła)
Ubuntu 11.10: CODEC_TYPE_AUDIO w ogóle nie ma, zastąpiony przez AVMEDIA_TYPE_AUDIO
Ubuntu 12:04: jeszcze nie próbowałem, aż się boję że AVMEDIA_TYPE_AUDIO w ogóle nie będzie albo się znowu będzie nazywać inaczej...

Takich kwiatków jest więcej (np. po upgradzie 11.10 do najnowszej wersji dostałem nagle trzy ostrzeżenia typu "function deprecated").

Na Debianie jeszcze tego nie kompilowałem (mam LMDE... a właściwie byłe LMDE bo po ostatnim upgradzie mało co z oryginalnego zostało), ale nie przewiduję jakichś większych komplikacji.

Na razie wygląda to tak, że jakieś 50% kodu w configure.in zajmuje sprawdzanie co tam panowie od ffmpega wymyślili... ale boję się że z wersji na wersję będą wymyślać nowe sztuczki uprzykrzające ludziom życie.

Nie wie kto przypadkiem czy nie da się tego jakoś porządniej zrobić niż sprawdzać wszystkie podejrzane funkcje i symbole? Na razie mi to działa... tylko co będzie w następnej wersji? A chciałbym aby toto było używalne na wszystkich wspieranych aktualnie wersjach (nie tylko Ubuntu czy Debiana)...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)