Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-02-10 14:42:20

  wiktor12348 - Nowy użytkownik

wiktor12348
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2012-02-10

wirtualizacja xen - dostępu do łącza.

Z racji że to mój pierwszy post na forum, wszystkich serdecznie witam.

Mój problem polega na tym że udało mi się postawić na komputerze domowym debiana a na nim parawirtualizacje xen. Trochę się nad tym męczyłem bo nie ma polskich dobrych i aktualnych poradników ale po małym miksie mi się udało. Jajko stoi, a na nim 1 wirtualizacja Debiana. Wszystko fajnie ale owa wirtualizacja nie ma dostępu do łącza. Gdy wszedłem do konsoli VM i się zalogowałem, próbowałem pingować jakaś domenie, wywalało że nie zna hosta - czyli potwierdza moją wizje problemu.

Widzę także ze xen stworzył nową sieć peth0. Z pewnością trzeba pobawić się z iptablesem. Ja niestety jestem z tego bardzo słaby.
Na routerze przypisałem matce ip: 192.168.1.104, natomiast VM ma przypisane przez system ip 192.168.0.101. Jak to przekierować by wirtualizacja miała dostęp do łącza oraz bym mógł się logować do ssh wirtualizacji (port 22). Port 80 VM na jakiś port matki i to samo z 22 ?
I druga koncepcja jak przypisać maszynie osobne ip. Pytam się ponieważ chcę poznać kilka rozwiązań :)

Prosiłbym i gotowe rozwiązania z ewentualnym komentarzem, gdyż tak szybciej zrozumiem.

Dziękuje.

Offline

 

#2  2012-02-11 01:42:24

  az - debianlover

az
debianlover
Zarejestrowany: 2009-01-23

Re: wirtualizacja xen - dostępu do łącza.

Żartujesz?;)

Kod:

# apt-cache search xen | grep ^xen-linux

to co opisujesz to raczej brak DNS, pewnie maske masz /24 i dziwisz sie ze nie dziala skoro masz 192.168.1.* i 192.168.0.* ?;]
maska /24 obsluguje tylko ostatni czlon tego - 192.168.COŚ.*, /16 obsluguje 2 ostatnie - 192.168.*.*

routing sprawdz, bo leza w innej podsieci te IPki


Debian everywhere

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)