Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2012-02-07 15:55:57

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

Witam wszystkich:) Z racji tego, że ja nie jestem w stanie tego napisać firma w której pracuje zleci napisanie skryptu, badz aplikacji wspomagajaca handel na allegro; Funkcjonalność jaka ma być takowego skryptu wyglądać by miała w nastepujacy sposob:

Funkcjonalność:

przycisk [pobierz aukcje - trwające ]

wykonanie tej czynności pobiera aukcje trwające do pliku csv, bądź pliku xls.
przy imporcie możliwość wyboru kategorii ze sklepu użytkownika

przycisk [pobierz aukcje - sprzedane]

wykonanie tej czynnosci pobiera aukcje z zakładki sprzedane  do pliku

przycisk [pobierz aukcje - niesprzedane]

wykonanie tej czynnosci pobiera aukcje z zakładki niesprzedane do pliku

przycisk [ wystaw nowe aukcje ]

wystawia aukcje z przygotowanego z pliku csv.
możliwość wyboru kategorii sklepu uzytkownika

przycisk [ zmień aukcje trwające ]

zmienia aukcje trwające przygotowane w pliku csv.

możliwość korekty cen, kosztów transportu, ewentualnie opisu.
możliowśc wyporu kategorii sklepu użytkownika.



Jak widzę zmiany aukcji trwających: używam przycisku pobierz aukcje trwające, wybieram przedmioty z danej kategorii sklepu, zmieniam zawartość pliku np korekta cen

sprzedaży i przy uzyciu przycisku zmien aukcje trwajace wskazuje na zmienony plik i podgrywam trwające aukcje.


Nie wiem jak to będzie przygotowane, ale widzielibyśmy plik csv w którym będą zawarte pola:

1. koszty wysyłki
2. opcje automatycznego wznawiania aukcji
3. tytuł aukcji
4. kategoria w allegro
5. kategoria w sklepie użytkownika - jeżeli jest konieczność tutaj możemy posługiwać się jakimiś ID.

3  opis aukcji -

nie wiem jak to będzie przygotowane ale mylślę, że pewnie będzie gotowy szablon w html + php Np.
( Witamy na stronie sklepu przedmiotem aukcji jest: ...[pole z csv przedmiot aukcji ]... o numerze katalogowym ...[ pole z csv_ nr_katalogowy]... o nastepujacych

rozmiarach ...[ pole z csv_opis_przedmiotu]...i w w/w pola moża wstawić to co nas interesuje.

czyli w opsie aukcji pola

Nazwa przedmiotu
Producent
Nr katalogowy,
czesci skłądowe zestawu
parametry techniczne
pole pasowności - tu moje pytanie jak można wklejać pasowność elementu z katalogu tekst, czy kod html?
sciezka do zdjec z serwera.

Pytanie moje brzmi gdzie i czy można w jakikolwiek sposób ustawiać rozmiar, kolor czcionki?

Jest to wycinek jednego z mailii do agencji.
Koszty jakie wyceniła agencja za napisanie takowego skryptu w oparciu o php to około 400-450zł - niestety transakcja nie doszła do skutku gdyż firma nie chciala udostępnić w pełni kodu źródłowego, tylko operowanie na ich serwerze tejże aplikacji. Szefostwo nie zapłaci za to, gdyż zostali kiedyś oszukani na podobnym projekcie ( firma sie zamkneła a z nia serwer na ktorym działała aplikacja) dlatego autor tego skryptu udostepnia kod by firma aktywowała go na serwerze firmowym. Oczywiście nie bedzie handlu tą aplikacją gdyż to jest do uzytku wewnętrznego.
Jak wyglada finalizacja transakcji?
1. Auto pisze kod i udostepnia go na swoim serwerze - badz aplikacja w wersji demo
2. Firma w ktorej pracuje go testuje, wprowadza ewentualne poprawki
3. Gdy wszystko jest okej puszcza ksiegowa przelew a auto udostepnia kod

Chetnych podjecia sie takowego zlecenia proszę o kontakt.
PS. Firma w której pracuje zajmuje sie sprzedaża czesci do samochodów osobowych wiec moge sie odwdzieczyc dobrym rabatem ceny:)
Dodam tylko, że niestety tez mnie wplątali w to allegro więc bede i użytkował tą aplikację


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

#2  2012-02-07 17:23:23

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

Proszę o przeniesienie do działu "Humor".
Za 450 PLN mogę ewentualnie spojrzeć na kompletną specyfikację i dokonać wstępnej wyceny.


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#3  2012-02-07 19:03:37

  kamikaze - Administrator

kamikaze
Administrator
Zarejestrowany: 2004-04-16

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

Może ta firma też sprzedaje części z możliwością założenia w aucie i można zapłacić po zdecydowaniu czy się dobrze sprawują, a jak nie to oddać? Chyba faktycznie nadaje się do działu humor. Ktoś jeszcze jest za?

Offline

 

#4  2012-02-07 19:04:13

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

sello . 100 zl rocznie.

Kod:

Koszty jakie wyceniła agencja za napisanie takowego skryptu w oparciu o php to około 400-450zł

albo maja gotowy skrypt który robi coś podobnego, albo kantuja :] , albo ty kantujesz :]. Pojedyncza znudzona osoba bez wydawania faktury mogła by to zrobić, żeby sobie "dorobić", ale firmy nie robią takich rzeczy ze względu na koszty produkcji.

na programers jeszcze napisz może ktoś się skusi, ale ja bym popatrzył po gotowych projektach.

Ostatnio edytowany przez gindek (2012-02-07 19:05:12)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

#5  2012-02-07 19:10:29

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

gindek napisał(-a):

albo maja gotowy skrypt który robi coś podobnego, albo kantuja :]

Albo (co też prawdopodobne) kolega Naczelny Marketoid z agencji rzucił ceną, a potem dział programistów stwierdził "to jak na tyle wyceniłeś to se napisz".

Z życia (firmy w której pracuję) wzięte...


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#6  2012-02-07 19:58:27

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

Jest parę fajnych darmowych lub niezbyt drogich  programów które pracują z Allegro.
Jest między innym Marwer - dużo nie kosztuje, jest jakiś program korzystajacy z Adobe Air -też działa.
Tu masz większy katalog: http://allegro.pl/webapi/catalog.php

A moim zdaniem zamist kombinować z samodzielnym skryptem lepiej zainstalować sobie jakis darmowy system ERP, np taki kombajn jak OpenERP, a do niego dopisać moduł, który będzie się awanturował z Allegro.

Taki moduł może być w Pythonie lub Perlu, generalnie wykonalne.
I chyba raczej potrafisz go napisać, albo szukać fachowca lub firmy, jednak  450 to raczej zaliczka, niż cena za działający program, czy choćby moduł do czegoś większego.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-07 20:18:32)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#7  2012-02-07 20:26:57

  stepien86 - Członek DUG

stepien86
Członek DUG
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2006-03-26

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

Musze zasiegnac okiem tego sello, a co do kantowania o cenie - moge pokazac korespondencje, facet napisal, ze moze zrobic to za 450zl tylko aplikacja bedzie dzialala na jego serwerze, i da mi tylko dostep do aplikacji. Kiedy powiedzialem ze szefostwo nie idzie na taki uklad stwierdzil, ze kod jest jego autorstwa a kodu nie da.


manual ponad wszysytko....konsola ponad manual

Debian GNU Linux

Offline

 

#8  2012-02-07 20:50:56

  Jacekalex - Podobno człowiek...;)

Jacekalex
Podobno człowiek...;)
Skąd: /dev/random
Zarejestrowany: 2008-01-07

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

Ja bym pogadał z autorem Marwera, może nie za 450, ale za jakąś sensowną kwotę coś dodatkowego zrobić.
Względnie poszukać na allegro, w tych programach, usłuach, czy tam ktoś czegoś nie proponuje, zazwyczaj tam mają nieźle rozpracowany temat.


Co do Sello, to o ile mnie pamięć nie myli, moduł do Subiekta, który z kolei kiedyś potrzebował moduł sfera, żeby z wtyczkami działać, gdzie sama sfera kosztowała około 1000 zł.
Więc jak masz samego Subiekta, to na 100% nie 110 ani 450 zł.

Ostatnio edytowany przez Jacekalex (2012-02-07 20:59:46)


W demokracji każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje ;)
Si vis pacem  para bellum  ;)       |       Pozdrawiam :)

Offline

 

#9  2012-02-07 21:33:08

  ethanak - Użytkownik

ethanak
Użytkownik
Skąd: Ungwenor
Zarejestrowany: 2010-07-19
Serwis

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

stepien86 napisał(-a):

Musze zasiegnac okiem tego sello, a co do kantowania o cenie - moge pokazac korespondencje, facet napisal, ze moze zrobic to za 450zl tylko aplikacja bedzie dzialala na jego serwerze, i da mi tylko dostep do aplikacji. Kiedy powiedzialem ze szefostwo nie idzie na taki uklad stwierdzil, ze kod jest jego autorstwa a kodu nie da.

Znasz takie słowo "wałek"?


Nim mechaniczne larum zagrasz mi, kanalio,
głosząc nadejście Javy - śmiertelnego wroga!
Zespół Adwokacki Dyskrecja

Offline

 

#10  2012-02-07 22:26:01

  pasqdnik - Pijak ;-P

pasqdnik
Pijak ;-P
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2006-03-06

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

@stepien86: może wystaw to na jakimś portalu typu zlecenia przez net. Zobaczysz za ile ludzie takie rzeczy "tworzą".


Dum spiro - spero ...
pozdrawiam, pasqdnik

Offline

 

#11  2012-02-07 22:49:16

  fervi - Użytkownik

fervi
Użytkownik
Zarejestrowany: 2010-03-14

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

Eee tam, przesadzacie

Piszecie do studenta Informatyki - dostaniesz obiad za skrypt taki i taki i macie :D

Ostatnio Trin mówiła, że pracuje za marne grosze itd. Więc Obiad się przyda (chyba, że azhag sponsoruje posiłek :D)

Fervi

Offline

 

#12  2012-02-07 22:50:09

  gindek - Zubr, bydle na etacie.

gindek
Zubr, bydle na etacie.
Skąd: Z puszczy.
Zarejestrowany: 2008-12-08

Re: Firma w której pracuje zleci:"Napisanie skryptu" do obsługi allegro

Jacekalex napisał(-a):

Co do Sello, to o ile mnie pamięć nie myli, moduł do Subiekta, który z kolei kiedyś potrzebował moduł sfera, żeby z wtyczkami działać, gdzie sama sfera kosztowała około 1000 zł.
Więc jak masz samego Subiekta, to na 100% nie 110 ani 450 zł.

w sumie możliwe :]
tam gdzie pracowałem program działał przez jakis czas ( nie instalowalem ani nie obsługiwałem wiem że był i że działał :]  ).




z tego co widze mozna kupic abonament na miesiac za 19zl.
tyle "szefostwo" chyba bedzie w stanie zainwestowac żeby przetestować aplikacje.
http://www.sello.pl/kup.html

wiem że z sello da się drukować listy przewozowe dla poczty , tylko tutaj ze strony poczty jest belka pod nogi bo trzeba to z nimi jakąś umowe załatwiać.

Ostatnio edytowany przez gindek (2012-02-07 22:54:08)


" Wojny przychodzą i odchodzą, a moi żołnierze są wieczni"


"Zbuduj mały, dziarski router z udostępnionych przez prowadzącego części od Kamaza?"

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)