Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-11-30 15:39:41

  marcin118 - Nowy użytkownik

marcin118
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-11-30

net24 + d3.1 + st330

Witam wszystkich.
Jestem "świeżym" użytkownikiem debiana (wcześniej używałem fedory) i mam pewien problem, który mam nadzieje pomożecie mi rozwiązać.
Łącze sie z internetem poprzez usługe net24 netiii (pppoe) i modem thomson speedtouch 330 (ver.4). Za cholere nie wiem jak skonfigurować połączenie pod debiankiem (3.1). Próbowałem ręcznie (tak zawsze robiłem na fedorze) według opisu na http://linux-usb.sourceforge.net/SpeedTouch/index.html . Ale jednak to zbyt duża różnica. Chciałem zrobić też tak jak w opisie dot. ubuntu (w końcu ta sama "rodzinka" :D), ale też różnią sie między innymi nazwy katalogów. Znalazłem w sieci (dokładnie na pomoc.x.pl ) skrypt net24 install, który wywala mi 2 błędy. Pierwszy, że nie może znależć plików konfiguracyjnych kernela, a drugi, że nie może znaleźć jakiegoś pliku w /etc/rc.d. Oba zignorowałem, bo pierwszy bład to chyba nie takie ważne skoro znalazł wszystkie paczki itd itd, a drugi to pewnie chodzi o automatyczne uruchamianie połaczeni podczas startu (moge sie mylic). Poza tymi błedami wszystko poszło gładko. Sterownik skompilował sie i zainstalował bez żadnych problemów. Konfiguracja też utworzono wszystkie pliki secrets itd. Na końcu skrypt podał informacje, że  połaczenie można uruchamiać przez polecenie net24 start i tu jest kolejny problem, bo takiego polecenie nie ma. Szukalem plikow  net24 (locate net24) i znalazlem np w /usr/local/sbin ale nie mozna go uruchomic (blad: nie ma takiego pliku ani katalogu [wtf?]).

Tak wiec jestem w kropce. Nie znalazlem żadnych opisów instalacji net24 na debianie (wszystkie dotycza neostrady :/). A chcialbym w koncu przesiasc sie na debiana..
Tak wiec moje pytanie/prośba czy ktos wie jak to skoonfigurowac, badz wie gdzie jest to opisane ?

PS konfigurował ktos net24 z tego forum ?

Bede wdzieczny za kazda pomoc.
Pozdrowienia Marcin

Offline

 

#2  2005-11-30 20:25:57

  rogos - Moderator

rogos
Moderator
Zarejestrowany: 2005-02-12

Re: net24 + d3.1 + st330

polecam lekture:


http://img88.imageshack.us/img88/1856/imageslg0.png

Offline

 

#3  2005-12-01 09:49:59

  marcin118 - Nowy użytkownik

marcin118
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-11-30

Re: net24 + d3.1 + st330

Rogos: speedtouchconf niestety nie obsluguje net24 :(

W sumie z modemem juz sobie jako tako poradzilem, bo ten skrypt net24_linux wladowal firmware, gorzej z polaczeniem (pppoe).

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)