Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-11-25 14:36:43

  jaceqp - Użytkownik

jaceqp
Użytkownik
Skąd: Biała Podl.
Zarejestrowany: 2005-11-24
Serwis

Stara sieciówka ISA Intel EtherExpres(EDIT:już ją wywaliłem)

Taką sieciówkę dostałem razem z nieadwno zakupionym kompem...

Po instalacji debiana sieciówka nie była widziana przez system (jest sprawna bo nawet w biosie płyty po jej włożeniu mam możliwość bootowania z niej). Dlatego też usunąłem ją i założyłem kartę PCI na realteku 8139...

Podpięty jest do niej modem z kablówki i net chodzi jak należy...

Szukając jakiegoś drivera do starej ISA znalazłem przypadkowo jakiś sposób na instalację tego typu sieciówki pod debianem...

Wykonałem zatem to co przeczytałem a więc:

1) Znalazłem info z jakiego drivera korzysta debian aby poprawnie obsłużyć tą kartę:
Intel EtherExpress Pro/10
Intel EtherExpress Pro/10+ (ISA)     eepro

2) Wyedytowałem plik  /etc/modutils/network
wprowadzając następujące parametry:

Kod:

alias eth0 8139too
alias eth1 eepro

Potem

Kod:

 /sbin/update-modules

Niewiem czy to wszystko co powinienem zrobić ale po restarcie nie widzę nigdzie inicjalizacji urządzenia eth1... eth0 uruchamia się normalnie i internet chodzi... Może trzeba jeszcze coś zmodyfikować aby przy starcie aktywować też 2gą sieciówkę?

POZDR.


A brand new linux fan ;]

Do zabawy/testów deb'a: P4 1.7Ghz, mobo MSI (@intel 845), 512MB DDR, HDD 20GB.
Do zabawy ubuntu 7.10: AMD X2 3800+, mobo DFI(@nForce 4 Ultra), 2GB DDR2, ATi X1950, HDD 250+160+120GB

Offline

 

#2  2005-11-25 21:20:46

  jaceqp - Użytkownik

jaceqp
Użytkownik
Skąd: Biała Podl.
Zarejestrowany: 2005-11-24
Serwis

Re: Stara sieciówka ISA Intel EtherExpres(EDIT:już ją wywaliłem)

Na szczęście nie musiałem z nią walczyć bo po 17ej przyszedł kurier i dostałem w końcu 3-COM'a na PCI 10/100Mbit...

Troszkę trwało zanim wszystk pokonfigurowałem (m.in. sztywne ustawienie IP itd...) ale w końcu się udało... Właśnie jestem po świeżo postawionej prostej maskaradzie i .... wszystko ładnie działa...

Jestem zadowolony tymbardziej że dotychczas miałem niewielki kontakt z linuxem a jak widzę korzystając z materiałów w i-necie i z porad innych użytkowników można małymi kroczkami wszystko samodzielnie rozgryźć...

pozdro!


A brand new linux fan ;]

Do zabawy/testów deb'a: P4 1.7Ghz, mobo MSI (@intel 845), 512MB DDR, HDD 20GB.
Do zabawy ubuntu 7.10: AMD X2 3800+, mobo DFI(@nForce 4 Ultra), 2GB DDR2, ATi X1950, HDD 250+160+120GB

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)