Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-11-24 19:44:16

  daniel.c81 - Użytkownik

daniel.c81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-21

Neostrada -Sagem - czy w kernelu 2.6.14.2 tez jest błąd ??

Czytałem na forum, ze w kernelu 2.6.14 był błąd który uniemożliwiał instalacje sterowników do modemu Sagem 800 (niestety mnie to spotkało). Chciałbym wiedzieć, czy jezeli był patch do wersji 2.6.14 (usuwający ten błąd) to znaczy ze w wersji 2.6.14.2 juz tego błedu nie będzie i jezeli zainstaluje sobie tą własnie nową wersię to wszystko bedziek Ok.

Z góry dzieki za odpowiedz :)

Offline

 

#2  2005-11-24 20:12:50

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Neostrada -Sagem - czy w kernelu 2.6.14.2 tez jest błąd ??

Nie było, żadnego błędu w kernelu, zaszły zmiany i pewnie dlatego się nie kompiluje. Srpóbuj ściągnąć wersję sterowników z cvs i skompilować. Czytałem na forum, że działają. :)


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#3  2005-11-24 22:31:16

  daniel.c81 - Użytkownik

daniel.c81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-21

Re: Neostrada -Sagem - czy w kernelu 2.6.14.2 tez jest błąd ??

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. U mnie kernel się kompiluje, tylko podczas instalacji sterowników mam błąd. Zarówno podczas kompilacji ze źródeł jak i podczas instalacji z bianrek. Próbowałem z różnymi wersjami sterowników od 1.9.6, 1.9.8, 1.9.9.1, 2.1. do 2.3.2.
I wszędzie to samo podczas kompilacji (make) mam błąd.
A podczas instalacji z bianrek mam komunikat, ze nie może załadować modułu.
To chyba wina jądra, albo złej konfiguracji systemu??
Chociaż ja się za bardzo na tym nie znam :(
(Dodam jeszcze, ze na jadze 2.4.x modem mi działał, ale potrzebuje kilku funkcji jądra 2.6.x)


Mam jeszcze takie pytanie jak ściągnąć te sterowniki z CVS (nigdy tego nie robiłem i za bardzo nie wiem o co chodzi). Z góry dzięki za wyrozumiałość i podpowiedz J

Offline

 

#4  2005-11-24 22:41:58

  Bodzio - Ojciec Założyciel

Bodzio
Ojciec Założyciel
Skąd: Gorlice
Zarejestrowany: 2004-04-17
Serwis

Re: Neostrada -Sagem - czy w kernelu 2.6.14.2 tez jest błąd ??

Jak potrzebujesz kilku funkcji z jądra 2.6 to ściągnij sobie 2.6.13 i skompiluj eagle - działa !!


Debian jest lepszy niż wszystkie klony
Linux register users: #359018
http://www.freebsd.org/gifs/powerlogo.gif
Beskid Niski

Offline

 

#5  2005-11-24 23:03:31

  daniel.c81 - Użytkownik

daniel.c81
Użytkownik
Zarejestrowany: 2005-09-21

Re: Neostrada -Sagem - czy w kernelu 2.6.14.2 tez jest błąd ??

Dzieki za podpowiedzi. Nie spodziewałem sie tak szybkiej pomocy. Biore się za sciąganie i kompilacje !!

Offline

 

#6  2005-11-24 23:38:54

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Neostrada -Sagem - czy w kernelu 2.6.14.2 tez jest błąd ??

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. U mnie kernel się kompiluje, tylko podczas instalacji sterowników mam błąd. Zarówno podczas kompilacji ze źródeł jak i podczas instalacji z bianrek. Próbowałem z różnymi wersjami sterowników od 1.9.6, 1.9.8, 1.9.9.1, 2.1. do 2.3.2.
I wszędzie to samo podczas kompilacji (make) mam błąd.
A podczas instalacji z bianrek mam komunikat, ze nie może załadować modułu.
To chyba wina jądra, albo złej konfiguracji systemu??
Chociaż ja się za bardzo na tym nie znam :(
(Dodam jeszcze, ze na jadze 2.4.x modem mi działał, ale potrzebuje kilku funkcji jądra 2.6.x)


Mam jeszcze takie pytanie jak ściągnąć te sterowniki z CVS (nigdy tego nie robiłem i za bardzo nie wiem o co chodzi). Z góry dzięki za wyrozumiałość i podpowiedz J

Dobrze się zrozumieliśmy, pisałem, że sterwniki się nie kompilują bo zaszły zmiany w kernelu. Jeśli chodzi o ściąganie z cvs'a to należy zainstalować pakiet cvs a następnie wydać komendę zgodnie z instrukcją na stronie

Kod:

cvs -d:pserver:anonymous@cvs.gna.org:/cvs/eagleusb co eagleusb

i ew. po prostu palnąć enter gdy poporsi o jakieś dane. Nie ma potrzeby się cofać do starszego kernela.


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Nas ludzie lubią po prostu, a nie klikając w przyciski ;-)