Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2005-11-19 11:40:32

  ans - Nowy użytkownik

ans
Nowy użytkownik
Zarejestrowany: 2005-11-19

dziwny problem z p2p przy connlimit Iptables

witam mam dziwny problem
mam skrypt firewalla ktory odpala regulke limitujace dla kazdego userka ilosc polaczen p2p do 50 czyli:
Kod:

Kod:

iptables -I FORWARD -p tcp -s 192.168.1.11 -m connlimit --connlimit-above 50 -m ipp2p --ipp2p -j DROP

Pozniej jest regulka ktora sie takze laduje dlakazdego ip osobno, ktora robi limit polaczen wogole dla ip do 60 czyli:
Kod:

Kod:

iptables -t mangle -A FORWARD -p tcp -s 192.168.1.10 -m connlimit --connlimit-above 60 -j DROP

no jeszcze zrobilem dla kazdego regulki ktore akceptuja kogos w sieci czyli:
Kod:

Kod:

iptables -I FORWARD -s 192.168.1.10 -m mac --mac-source 00:30:4a:a6:8b:22 -j ACCEPT

dziwnie mi sie dzieje ze czasami p2p wogole nie dziala mimo ze nie jest wylaczone tylko jest ograncizenie ilosci polaczen to ono nie dziala, dopiero jak zresetuje firewalla i wszystkie skrypty to zaczyna laczyc z p2p, albo jak rebootuje server firewall sie laduje z regulkami , jednak po restarcie p2p nie dziala dopiero restartuje skrypty i jest ok, ale dlaczego bez sensu kompletnie
Pozdr

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)