Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#26  2005-11-16 22:46:10

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Po kompilacji kernela - kernel panic

A 9.0 na jakim jajku jest? Ja mam taka baaardzo dziwna sytuacje z ta karta... Wiec tak - z tego co mi wiadomo sa 3 rodzaje sterow. Open source (projekt z 2001 roku), firmowe i wbudowane w jajko... Teraz tak. Przy pierwszej instalacji Linuxa karte mialem zapakowana. Oczywiscie stery zainstalowaly sie automatycznie, bo domyslnie sa w konfigu kernela zaznaczone. Widac - mam dwa interfacey wifi i eth do tej samej karty. Ok. iwconfig - polaczenie niby jest ale neta niet - przy probie pinga juz nawet nie pamietam na jakim jajku dostaje (o ile dobrze pamietam) dmseg: buffer space no available - jednym slowem blad. Ok. No to probuje zainstalowac drivery od producenta - wydawaloby sie prosta sprawa, w manual wszystko opisane. Wymagania to kernel z obsluga pcmcia. Czyli spelnia warunku pozniej nawet probowalem wylaczyc obsluge karty z poziomu kernela, aby uzyc tylko i wylacznie sterow dolaczonych przez producenta... Bylo tylko gorzej. W kazdym razie, stery z bledami zainstalowaly sie rzekomo - tyle, ze stracilem nad karta kntrole - nie zmyslam. Czytalem podobnego posta iwconfig przestaje dzialac :-) Pytane jak to konfigurowac, skoro aplikacja do zarzadzania karta twierdzi ze "no radio found" i nie odpala??? :-/ Probowalem na tych kernelach co sie dalo.  W manualu z kolei pisza, ze obsluguje jajka z 2.4.x  2.4.28 Mialem 2.4.27 i bez rezultatu. na koniec chcialem dorzucic latke na to wszystko. Nie chciala sie zainstalowac w ogole, a miala pomoc w odpaleniu programu do skanownia eteru - kismet. Program sie odpalil bez problemow - niestety ni e znalazl zadnej sieci, badz tu teraz madry... Jednym slowem nic nie dziala. Pozostaje mi jeszcze ndiswrapper... Tylko w sumie co to zmieni? Skoro stery zalaczone w jadrze w sumie dzialaja - a stery producenta z aplikacja do zarzadzania nie chca... Jak na razie opanowalem jedynie kompilacje jajek - moge recytowac polecenia i opis wyrwany do odpowiedzi w srodku nocy...

Offline

 

#27  2005-11-16 23:35:24

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Po kompilacji kernela - kernel panic

Nie wiem dlaczego uważasz, ze nie ma jajku 2.6 sterów do Twojego sprzętu. Może spróbuj zainstalować kernela 2.6.8 z sarge i postarać sie skonfigurować.
http://packages.debian.org/cgi-bin/search_contents. … amp;arch=i386

linux-2.6.14.1/drivers/net/wireless/airo.c:

MODULE_SUPPORTED_DEVICE("Aironet 4500, 4800 and Cisco 340/350");

A jeśli nadal kombinujesz z 2.4 to może to Ci coś pomoże:
http://modzer0.cs.uaf.edu/~wanderlust/wireless.htm


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#28  2005-11-17 00:51:23

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Po kompilacji kernela - kernel panic

Czadman, dziekuje bardzo jednakze - ja NIE TWIERDZE ZE NIE MA. STWIERDZILEM TYLKO, ZE W MOI PRZYPADKU NIE DZIALAJA! NIE DZIALAJA POPRAWNIE Link ktory podales czytalem i niczym sie to nie rozni od czynnosci, ktore wykonywalem juz wielkorotnie wczesniej przy kompilacji. Pisalem o tym wyzej. No moze poza tym, ze gosciowi dziala ;-)

Offline

 

#29  2005-11-17 00:53:48

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Po kompilacji kernela - kernel panic

Jeszcze jedno - mowiac, ze nie ma sterow mialem na mysli sterowniki, ktore zapewnia PRODUCENT czyli firma cisco, a na tych wlasnie najbardziej mi zalezalo. Sprzet mial sluzyc do wykonywania pomiarow. Na apikacji widac ladnie jak sygnal sie zmienia, a glupio wciskac co chwila iwconfig, zeby zaobaczyc jakiego mam linka w danej chwili :-) Dlatego wazne dla mnie byloby tez uruchomienie kismeta.

Offline

 

#30  2005-11-17 09:49:02

  czadman - Bicycle repairman

czadman
Bicycle repairman
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2005-07-08

Re: Po kompilacji kernela - kernel panic

Z całym szacunkiem,ale pisałeś, że potrzebujesz jądra 2.4 bo do 2.6 cisco nie daje sterowników. Sądzę, że nie daje bo są w jądrze. Z Twoich wypowiedzi wnika, że nie próbowałeś sterów z 2.6 w ogóle. Druga sprawa, że nie ma potrzeby podnoszenia larum, jeśli chcesz aby Cię dobrze rozumiwno pisz zwięźle i jasno.

Polecam grupy newsowe:
comp.os.linux.networking
pl.comp.os.linux.sieci


http://www.debian.org/logos/openlogo-nd-50.png

Offline

 

#31  2005-11-17 13:24:45

  Kpt. - Użytkownik

Kpt.
Użytkownik
Skąd: Wielkopolska
Zarejestrowany: 2005-11-10

Re: Po kompilacji kernela - kernel panic

Sterowniki Cisco stworzeone przez firme  a sterowniki zawarte w kernelu to rozna para kaloszy - pierwsze pisane przez nich, drugie przez ochotnikow co chyba oczywiste. Nie wiem od ktorej wersji kernela karty Cisco sa obslugiwane, ale 2.4.xx maja chyba wszystkie. Tyle ze dzialaja jak dzialaja... - czyli roznie.  Nie wspolpracuja natomiast z nakladka do zarzadzania karta. Dzisiaj przeprowadze jeszcze jedna kompilacje - "spatchuje" stery z kernela zeby chociaz z kismetem zaczely dzialac, bo raczej sterow od producenta nie uda mi sie odpalic...

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
Możesz wyłączyć AdBlock — tu nie ma reklam ;-)