Nie jesteś zalogowany.
Jeśli nie posiadasz konta, zarejestruj je już teraz! Pozwoli Ci ono w pełni korzystać z naszego serwisu. Spamerom dziękujemy!

Ogłoszenie

Prosimy o pomoc dla małej Julki — przekaż 1% podatku na Fundacji Dzieciom zdazyć z Pomocą.
Więcej informacji na dug.net.pl/pomagamy/.

#1  2011-09-14 16:54:38

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

[Portal] Permalinki do nagłówków

Mam następującą propozycję:
niech parser na portalu w trakcie wyświetlania strony nagłówkom nadaje id o ich zawartości. Dzięki temu będzie można podawać linki do konkretnej części artykułu. Przyda się to w przypadku dłuższych tekstów.

Powinna to być kwestia stworzenia jednej funkcji do przetwarzania tekstu (zamiana wszystkiego na małe litery, zamiana znaków diakrytycznych na ich łacińskie odpowiedniki, zamiana spacji na podkreślenia lub minusy, usunięcie znaków specjalnych) oraz jednego zgrabnego preg_replace.

Obrazowo:

Kod:

Zamiana:
<h2>Klawisz Compose (ang. compose key)</h2>
na:
<h2 id="klawisz_compose_ang._compose_key">Klawisz Compose (ang. compose key)</h2>

Jeżeli ktoś ma ochotę, to można jeszcze zrobić tak, żeby po najechaniu kursorem na nagłówek, pojawiał się klikalny odnośnik do danej części artykułu. Np. tak. Kwestia tworzenia odpowiedniego kodu HTML i dodania odrobiny CSS.

Offline

 

#2  2011-09-14 17:19:47

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [Portal] Permalinki do nagłówków

Minio napisał(-a):

Dzięki temu będzie można podawać linki do konkretnej części artykułu.

Piszesz tak jakby teraz nie było można. ;) Można…

Offline

 

#3  2011-09-14 17:35:04

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [Portal] Permalinki do nagłówków

ArnVaker napisał(-a):

Minio napisał(-a):

Dzięki temu będzie można podawać linki do konkretnej części artykułu.

Piszesz tak jakby teraz nie było można. ;) Można…

Jeśli autor zamiast skorzystać z Markdown wstawi odpowiednie HTML...


Sam o tym myślałem, ale jakoś się na myśleniu skończyło.


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#4  2011-09-14 21:14:22

  Minio - Użyszkodnik

Minio
Użyszkodnik
Skąd: Poznań, Polska
Zarejestrowany: 2007-12-22
Serwis

Re: [Portal] Permalinki do nagłówków

ArnVaker: szczerze to nawet nie próbowałem tam wpisać kodu HTML. Uznałem że skoro opis składni wskazuje na Markdown, to można używać tylko Markdown.

No i jak azhag napisał — będzie działać, jeśli autor o to zadba. A jeśli nie zadba, to nie będzie. Po naniesieniu takiej poprawki, będzie automatycznie działać z wszystkim co zostało napisane przy użyciu Markdowna (o ile w bazie przechowywane są znaczniki Markdown a nie HTML — tego nie wiem).

Offline

 

#5  2011-09-14 21:54:57

  azhag - Admin łajza

azhag
Admin łajza
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2005-11-15

Re: [Portal] Permalinki do nagłówków

Minio napisał(-a):

ArnVaker: szczerze to nawet nie próbowałem tam wpisać kodu HTML. Uznałem że skoro opis składni wskazuje na Markdown, to można używać tylko Markdown.

Hm, byłem prawie pewien, że jest wzmianka o tym, iż HTML również jest dopuszczalny. W każdym razie w pełnym opisie, do którego na dole odsyłamy, na pewno to jest: http://daringfireball.net/projects/markdown/syntax#html ;)


Błogosławieni, którzy czynią FAQ.
opencaching :: debian sources.list :: coś jakby blog :: polski portal debiana :: linux user #403712

Offline

 

#6  2011-09-14 22:19:20

  ArnVaker - Kapelusznik

ArnVaker
Kapelusznik
Skąd: Midgard
Zarejestrowany: 2009-05-06

Re: [Portal] Permalinki do nagłówków

Minio: Pewnie, pomysł jest w porządku, też jestem za. Jedynie chciałem zauważyć, że i teraz jest to wykonalne. :)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
To nie jest tylko forum, to nasza mała ojczyzna ;-)